Clone1
27.05.11,08:39
Ahojte,

čo si myslíte o produkte slsp pri vklade minimálne 1000 € dostanete 10 % sumy na ruku, funguje to alebo je v tom zase fígeľ?
Viem že sa nesmie hýbať s peniazmi 3,5 roka, to by až tak nevadilo.

ďakujem za názory


http://slsp.sk/sk/kampan-terminovany-vklad-s-okamzitym-vynosom-201104.html
Stanislav 1975
27.05.11,06:50
Ahojte,

čo si myslíte o produkte slsp pri vklade minimálne 1000 € dostanete 10 % sumy na ruku, funguje to alebo je v tom zase fígeľ?
Viem že sa nesmie hýbať s peniazmi 3,5 roka, to by až tak nevadilo.

ďakujem za názory


http://slsp.sk/sk/kampan-terminovany-vklad-s-okamzitym-vynosom-201104.html

Nieje v tom žiadny fígel, je to normálna ponuka, že dostaneš 10% úrok dopredu- inak ja na to nevidím nič extra výhodného, lebo to je asi bežný úrok za 3,5 roka, takže nič výnimočné to nieje- len ti to proste dajú dopredu ako marketingový ťah...
Braňo
27.05.11,06:54
Nie je v tom žiadny fígeľ, avšak 2,85 % p.a. sa mi nezdá výhodné v tejto chvíli, nakoľko máš banky, kde máš aj teraz 2,80% p.a. pri ročnej viazanosti.
Napr. Zuno.

Keďže úroky idú hore, viazať na sa takú dobu....

Stále máš na trhu produkty, kde máš cez 5% p.a.
Clone1
27.05.11,08:01
ďakujem, hneď sa mi nezdalo že by banka na slovensku ponúkla niečo výhodné: včera mi to poradili známi, vravím si, v tom niečo bude , oni boli nadšení, vidíte, presne toto zaberá na ľudí čo do toho moc nevidia, ponúknete tie isté peniaze ale hneď na ruku a sú z toho nadšení, chceme mať všetko, hneď včera a zadarmo:)

ked ste mi uz tak pekne poradili, vedeli by ste po produkte, kde by som trebars investoval-vložil 10.000€ aby som mal z nich pekné úroky, tie peniaze nepotrebujem na 3-5 rokov a ani hýbať by som s nimi nemusel, je niečo výhodné? kludne aj s inými podmienkami, v banke mi stále niečo ponukaju ale skusenost priamo od uzivatela je ina ako pekne vyformulkovana od pracovnika banky

dakujem pekne
Chobot
27.05.11,08:08
ďakujem, hneď sa mi nezdalo že by banka na slovensku ponúkla niečo výhodné: včera mi to poradili známi, vravím si, v tom niečo bude , oni boli nadšení, vidíte, presne toto zaberá na ľudí čo do toho moc nevidia, ponúknete tie isté peniaze ale hneď na ruku a sú z toho nadšení, chceme mať všetko, hneď včera a zadarmo:)

Presne tak. Ľudia nerozmýšľajú.


ked ste mi uz tak pekne poradili, vedeli by ste po produkte, kde by som trebars investoval-vložil 10.000€ aby som mal z nich pekné úroky, tie peniaze nepotrebujem na 3-5 rokov a ani hýbať by som s nimi nemusel, je niečo výhodné? kludne aj s inými podmienkami, v banke mi stále niečo ponukaju ale skusenost priamo od uzivatela je ina ako pekne vyformulkovana od pracovnika banky

dakujem pekne

Záleží od toho, aké riziko si ochotný podstúpiť. Ak chceš mať garantované peniaze (vklad) aj úrok, tak stačí si otvoriť ten účet v ZUNO, kde dostaneš 4% p.a. na 3 ročnom vklade.

Ak si ochotný podstúpiť riziko, môžeš investovať do nejakých podielových fondov, kde výnos môže byť vyšší, ako 4%. Ale riskuješ, že v prípade prepadu hodnoty podielových jednotiek môžeš dostať aj menej, než si vložil.
Clone1
27.05.11,08:15
ďakujem za odpoved,

radše zoberiem istotu, a v tom ZUNO to ako prebieha ked vložím 10000 € na 3 roky, ako po 3 rokoch dostanem 400 € a nemožem počas 3 ročného obdobia narábať s peniazmi a po 3 rokoch si ich možem vybrať, prípadne zasa to predĺžiť, dobre som to pochopil?

ZUNO banku dôverne nepoznám
Clone1
27.05.11,08:17
v skratke takto: rád by som investoval svoje peniaze ale s istotou a ideálne mal na jednom účte kde by som mal nízky mesačný poplatok, kedže mám mesačne vklad na účet prevodom a 1-2x výber z bankomatu to je všetko, jeden účet, kde by mi chodila výplata a jedne kde by som mal väčšie peniaze, ktoré by mi zarábalim je také niečo možné bez rizika?

ďakujem pekne za ochotu
Chobot
27.05.11,08:26
v skratke takto: rád by som investoval svoje peniaze ale s istotou a ideálne mal na jednom účte kde by som mal nízky mesačný poplatok, kedže mám mesačne vklad na účet prevodom a 1-2x výber z bankomatu to je všetko, jeden účet, kde by mi chodila výplata a jedne kde by som mal väčšie peniaze, ktoré by mi zarábalim je také niečo možné bez rizika?

ďakujem pekne za ochotu

ZUNO je pre teba ideálne.

Otvor si bežný účet, je zadarmo. Výbery z bankmatov sú síce spoplatnené, ale poplatok je 0,80 EUR (bankomat Tatrabanky) / 1,80 (ostatné banky), čo zase pri 2 výberoch nie je veľa. Takže účet ťa bude mesačne stáť 1,60 EUR.

Popri tom si môžeš zriadiť ten termínovaný účet na 3 roky. Úroky budeš dostávať pripísané na účet po každom roku. Každý rok teda dostaneš 400 EUR mínus daň. Termínovaný účet nič nestojí. Musíš mať ale prístup internet, aby si mohol spravovať svoje peniaze.
Clone1
27.05.11,08:56
dakujem,

cez internet peniaze nechem spravovať, preferujem osobnu návštevu v pobočke, momentálne mám výber z bankomatu 0,20 e - výber, cize tých 0,80 by až tak nevadilo, a 400 € ročne? som myslel že za celé 3 roky, tak to je super
Braňo
27.05.11,10:28
Zuno nie je kamenná banka
Clone1
27.05.11,10:44
aha, ďakujem a dobrú banku, ktorá má aj pobočky a mám väčšiu istotu že o pol roka nekrachne?
Chobot
27.05.11,11:22
aha, ďakujem a dobrú banku, ktorá má aj pobočky a mám väčšiu istotu že o pol roka nekrachne?

VUB, Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, Volksbank, OTP banka, ....

O pol roka nekrachne žiadna banka, pokiaľ nenastane nejaká výnimočná situácia (vojna, prílet mimozemšťanov, pád meteoritu,..).
Clone1
27.05.11,11:46
ďakujem chobot :)

dúfam že nepriletia mimozemsťania na meteorite a nerozpútajú vojnu :):D
Chobot
27.05.11,12:30
ďakujem chobot :)

dúfam že nepriletia mimozemsťania na meteorite a nerozpútajú vojnu :):D

Ale kamenná banka, čo má pobočky ťa bude stáť viac a úroky budú nižšie. Za vedenie účtu zaplatíš mesačne od 2 EUR vyššie.
Braňo
27.05.11,12:32
aha, ďakujem a dobrú banku, ktorá má aj pobočky a mám väčšiu istotu že o pol roka nekrachne?

Zuno vlastní rovnaká banka ako Tatrabanku.
Clone1
27.05.11,12:32
to mi je jasné, máš dlhodobé skúsenosti s internetovými bankami: zuno, mbank atď na území slovenska?

ďakujem
Chobot
27.05.11,13:06
to mi je jasné, máš dlhodobé skúsenosti s internetovými bankami: zuno, mbank atď na území slovenska?

ďakujem

So ZUNO nemá nikto dlhodobé skúsenosti. Svoju činnosť začala len v auguste 2010.

mBanka ponúka svoje služby od novembra 2007.

Ja mám účty v oboch (pre potrebu celej rodiny).
wegamizi
24.06.11,14:31
So ZUNO nemá nikto dlhodobé skúsenosti. Svoju činnosť začala len v auguste 2010.

mBanka ponúka svoje služby od novembra 2007.

Ja mám účty v oboch (pre potrebu celej rodiny).
Chcela by som nadviazat na temu v tej casti temy, ako sa osvedcila banka ZUNO. Rozmyslam nad nou, vyhovuje mi internetove spravovanie a celkom slusne zhodnotenie vkladov. Rozmyslam medzi Fio bank a ZUNO. Vyhovuju mi kratkodobe terminovane vklady so slusnym urocenim. Momentalne mam v J&T, ale najkratsi terminovany je trojmesacny. Chcela by som este kratsi. Podelite sa so mnou o vase skusenosti?
KEJKA
24.06.11,15:04
................ked ste mi uz tak pekne poradili, vedeli by ste po produkte, kde by som trebars investoval-vložil 10.000€ aby som mal z nich pekné úroky, tie peniaze nepotrebujem na 3-5 rokov a ani hýbať by som s nimi nemusel, je niečo výhodné? kludne aj s inými podmienkami, v banke mi stále niečo ponukaju ale skusenost priamo od uzivatela je ina ako pekne vyformulkovana od pracovnika banky
dakujem pekne

momentálne má Poštová banka /s kamennými pobočkami/ produkt podielové fondy zameraný na nehnuteľnosti, viac na
http://www.penzijna.sk/
teraz bez poplatku. zatiaľ tam mám výnos 5,09%p.a. - od novembra 2010.
je to o niečo menej ako bol priemer 2009-2010, zatiaľ to tam nechám. vybrať sa dá kedykoľvek, online sledujem vývoj.


aha, ďakujem a dobrú banku, ktorá má aj pobočky a mám väčšiu istotu že o pol roka nekrachne?


Chcela by som nadviazat na temu v tej casti temy, ako sa osvedcila banka ZUNO. Rozmyslam nad nou, vyhovuje mi internetove spravovanie a celkom slusne zhodnotenie vkladov. Rozmyslam medzi Fio bank a ZUNO. Vyhovuju mi kratkodobe terminovane vklady so slusnym urocenim. Momentalne mam v J&T, ale najkratsi terminovany je trojmesacny. Chcela by som este kratsi. Podelite sa so mnou o vase skusenosti?
ZUNO - tiež o nej rozmýšľam ako náhradu za VUB.
uvítam informácie znalých.
wegamizi
26.06.11,12:54
Chcela by som nadviazat na temu v tej casti temy, ako sa osvedcila banka ZUNO. Rozmyslam nad nou, vyhovuje mi internetove spravovanie a celkom slusne zhodnotenie vkladov. Rozmyslam medzi Fio bank a ZUNO. Vyhovuju mi kratkodobe terminovane vklady so slusnym urocenim. Momentalne mam v J&T, ale najkratsi terminovany je trojmesacny. Chcela by som este kratsi. Podelite sa so mnou o vase skusenosti?
Nema nik skusenosti? Vsetci kupujete akcie? To sa mi nechce verit. Alebo viete o lepsom pasivnom zhodnoteni uspor? Uz sa tesim na vase reakcie.
Katy a R
26.06.11,15:26
Nema nik skusenosti? Vsetci kupujete akcie? To sa mi nechce verit. Alebo viete o lepsom pasivnom zhodnoteni uspor? Uz sa tesim na vase reakcie.

však "hitparáda" bánk je už viackrát priložená ... zadaj svoje požiadavky - o aký terminovaný vklad máš záujem.
napr Zuno (ktorú si spomenula) má 1,8% na neviazanom vklade

http://www.financnahitparada.sk/sporenie
wegamizi
26.06.11,16:01
však "hitparáda" bánk je už viackrát priložená ... zadaj svoje požiadavky - o aký terminovaný vklad máš záujem.
napr Zuno (ktorú si spomenula) má 1,8% na neviazanom vklade

http://www.financnahitparada.sk/sporenie
Dakujem za reakciu. Skor som chcela debatu na urovni skusenosti, pripadne napadov na kratkodobe zhodnocovanie uspor.
pavol54
26.06.11,19:01
Nema nik skusenosti? Vsetci kupujete akcie? To sa mi nechce verit. Alebo viete o lepsom pasivnom zhodnoteni uspor? Uz sa tesim na vase reakcie.
Ja osobne si z banky beriem úvery takže nemám čo šetriť na termínovaných vkladoch.
dobrava
28.06.11,20:44
Môžem aj ja? Čo je finančné výhodnejšie? Mať peniaze vložené na stavebnom sporení /už sa nevkladá, zmluva je prémiovo nezvýhodnená/, alebo dať peniažky na nejaký termínovaný účet, ktoré teraz ponúkajú banky? Ďakujem.
prudky
29.06.11,12:16
Môžem aj ja? Čo je finančné výhodnejšie? Mať peniaze vložené na stavebnom sporení /už sa nevkladá, zmluva je prémiovo nezvýhodnená/, alebo dať peniažky na nejaký termínovaný účet, ktoré teraz ponúkajú banky? Ďakujem.

Záleží aj na poplatkoch.
peter977
08.07.11,19:45
Nema nik skusenosti? Vsetci kupujete akcie? To sa mi nechce verit. Alebo viete o lepsom pasivnom zhodnoteni uspor? Uz sa tesim na vase reakcie.

To asi preto, že nie je jednoduché odpovedať na túto otázku.

To záleží aj od tvojho postoja k relatívnemu riziku. Môžeš na mesiac zainvestovať aj cez obchodníka na Forex a výnos môže byť vyšší ako by si dostala na ročnom termínovanom účte.

Možností je vždy veľa, no otázne je, čo hľadáš.

Fiktívnu garanciu štátu, kamennú pobočku, investíciu?
dobrava
18.07.11,19:40
Prosím, má niekto konkrétnu skúsenosť s J and T banka? "vrátil" sa mi vyšší obnos peňazí, ktoré hádam nebudem potrebovať dlhšiu dobu a tak hľadám nejaký termínovaný vklad - uvedená banka ponúka pomerne dobré zhodnotenie, v našom regióne sa však pobočka nenachádza, je to bezpečné robiť transakcie cez internet? Ďakujem.
peter977
18.07.11,20:04
Prosím, má niekto konkrétnu skúsenosť s J and T banka? "vrátil" sa mi vyšší obnos peňazí, ktoré hádam nebudem potrebovať dlhšiu dobu a tak hľadám nejaký termínovaný vklad - uvedená banka ponúka pomerne dobré zhodnotenie, v našom regióne sa však pobočka nenachádza, je to bezpečné robiť transakcie cez internet? Ďakujem.

Cez internet banking je to bezpečné, pokiaľ správne vyplníš príkaz.

Čo sa týka úroku, a banky, záleží od doby viazanosti a od toho, či je v zmluve automatická prolongácia.
Odporúčam si pozrieť podmienky predčasného splatenia. Napríklad viac ako 30 % mojich klientov v priebehu viazanosti zruší termínovaný účet aj napriek tomu, že majú odložené rezervy aj na dostupných účtoch...
Pokiaľ chcete môžem Vám na e-mail poslať prehľad aktuálnych úrokových sadzieb na termínovaných účtov aj s podmienkami predčasného výberu.
evika
22.09.11,05:15
Chceli by sme vložiť úspory , nevieme sa rozhodnúť poštová banka dáva na 3 roky 3,80% a Zuno 4% . So Zuno bankou nemám skúsenosti.
babi2
22.09.11,05:51
J&T banka od 19. 9. 2011
termínovaný vklad s viazanosťou na 1 rok 3,3 % p. a.
termínovaný vklad s viazanosťou na 2 roky 4,0 % p. a.
Chobot
22.09.11,06:00
Chceli by sme vložiť úspory , nevieme sa rozhodnúť poštová banka dáva na 3 roky 3,80% a Zuno 4% . So Zuno bankou nemám skúsenosti.

Zuno je internetová banka, tzn. že nemôžeš prísť na pobočku s hotovosťou v igelitke a vložiť na účet. Zuno nemá pobočky, teda aspoň nie také klasické, kde by bolo možné realizovať hotovostné a pokladničné operácie. Na účet v ZUNO banke musíš mať ešte iný účet, aby si tam previedla peniaze. Alebo to previesť poštovou poukážkou.

Poštová banka je banka, ako každá iná, akurát že má pobočky na pracoviskách pošty. Ak nemáš účet ani v jednej banke, je jedno, v ktorej si termiňák otvoríš. Ak si internetový typ (máš doma net, uprednostňuješ správu účtu cez počítač, nepotrebuješ chodiť na pobočku), tak si otvor účet v ZUNO. Ak rada chodíš s každým prevodným príkazom na pobočku (poznám takých - môj otec radšej chodí každý mesiac s každým prevoďákom do banky, než aby si zadal trvalý príkaz) a správa účtu cez PC ti je vzdialená, tak si ho otvor v Poštovej banke.
Chobot
22.09.11,06:05
J&T banka od 19. 9. 2011
termínovaný vklad s viazanosťou na 1 rok 3,3 % p. a.
termínovaný vklad s viazanosťou na 2 roky 4,0 % p. a.

Hej, ale minimálny vklad je 10.000 EUR.
evika
22.09.11,07:58
nakoniec ešte lepšie keď máš 10 000 Eur dať do J&T banky. Oplatí sa dať tam ?