naduska129
27.05.11,10:14
dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu a vopred sa ospravedlnujem za chaoticky pristup k porade, ale neviem sa tu poriadne zorientovat.Manzel je zivnostnik a od 1.6.2011 dostal vyhodnu ponuku zamestnania na TPP. Živnost ale zrusit nechce, ako postupovat??? Velmi pekne dakujem vopred za vase rady.
Nada
KEJKA
27.05.11,12:05
nech sa zamestná. Pokiaľ mu nevychádza popri výhodnom TPP vykonávať aj živnosť, hoci aj sporadicky. nech ohlási prerušenie - minimálne na 6 mesiacov. Prerušenie sa oplatí ak napr. teraz platí odvody.
veronikasad
27.05.11,12:12
dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu a vopred sa ospravedlnujem za chaoticky pristup k porade, ale neviem sa tu poriadne zorientovat.Manzel je zivnostnik a od 1.6.2011 dostal vyhodnu ponuku zamestnania na TPP. Živnost ale zrusit nechce, ako postupovat??? Velmi pekne dakujem vopred za vase rady.
Nada
Do 8 kal. dní od vzniku prac.pomeru treba isť do prísl. ZP. Ak jeho vymeriavací základ na zdr.poistenie z RZZP za rok 2009 je nižší ako minimum, nemusí platiť 46,06€ mesačne, ale len sumu, ktorá mu vyšla z RZZP. V ZP sa musí preukázať pracovnou zmluvou.

Platí odvody aj do SP ? Ak ano, tam sa nič nemení, bude ich platiť v rovnakej výške aj naďalej - v súbehu s prac.pomerom.
naduska129
29.05.11,08:04
Ďakujem,takže odvody si bude platiť ďalej a do tej zdravotnej musí ist?
naduska129
29.05.11,08:06
ďakujem za odpoved Kejka, ja som ale u manzela zamestnana a momentalne na MD, nebol by to problem?