LenkaKas
27.05.11,10:25
chcem poradit, na koho sa obratit ak potrebujeme urobit odchyt maciek.
do nedavna mi tieto tvory nevadili, ale potom ako jedna skocila po susedovi a ten ma nato prisiel upozornit, vzhladom k tomu ze mame doma male dieta, rozhodla som sa konat. aj mne sa par krat stalo ze na mna prskala, ale neskocila. ZATIAL.
sloboda zvierat ma odpalkovala tym ze nato niesu peniaze, a miestny urad tym ze oni to nerobia, ale sloboda zvierat. to zacarovany kruh.
viete mi niekto poradit?

panelak mame vedla domova dochodcov, ktori tieto mile macicky radi krmia.
ale na bezpecnost uz nepozeraju

dakujem
Letko
27.05.11,08:52
Toxicita teobromínu, je rovnaká aj pre mačky. Mačky však, na rozdiel od psov, majú odlišne fungujúci chuťový aparát. Sladkosti ich až tak nelákajú. Máloktorá mačka prahne po tom, aby zožrala celú tabličku čokolády. Z toho dôvodu im otrava až tak nehrozí.

Takže čokoládu môžeš vylúčiť. Porozprávaj sa s riaditeľom domova dôchodcov, aby zakázal kŕmenie mačiek.
LenkaKas
27.05.11,08:54
Toxicita teobromínu, je rovnaká aj pre mačky. Mačky však, na rozdiel od psov, majú odlišne fungujúci chuťový aparát. Sladkosti ich až tak nelákajú. Máloktorá mačka prahne po tom, aby zožrala celú tabličku čokolády. Z toho dôvodu im otrava až tak nehrozí.

Takže čokoládu môžeš vylúčiť. Porozprávaj sa s riaditeľom domova dôchodcov, aby zakázal kŕmenie mačiek.

to sa da asi tazko zakazat
mi mame v bytovke pani ktora im nakupuje konzervy. ked prichadza o cca 16tej z prace, macky uz nastupene cakaju, a ked prechadzame okolo, tak len to syci
a dochodcovia si povedat nedaju, tazko tvrdohlavost. to sme uz skusali
LenkaKas
27.05.11,08:58
Predbehnite tú pani a dajte mačkám konzervu s nejaký prekvapením, aby k vám už nikdy nezavítali :)

aj nad tym sme uz rozmyslali, nejaky jediiik im dat, ale kto to uprace ked to tu podochne?
teraz tu mame v krikoch 7 mladych maciek
na porazenie
Letko
27.05.11,09:02
aj nad tym sme uz rozmyslali, nejaky jediiik im dat, ale kto to uprace ked to tu podochne?
teraz tu mame v krikoch 7 mladych maciek
na porazenie

Myslím, že poupratovanie je to najmenej.
LenkaKas
27.05.11,09:04
Myslím, že poupratovanie je to najmenej.

fuu tak ku zdochline by som dobrovolne nesla
to by moj zaludok nezvladol, ani na zabijacky nechodim :o
Letko
27.05.11,09:07
Raz by si ich zobrala a dala susedovi :)
LenkaKas
27.05.11,09:12
Raz by si ich zobrala a dala susedovi :)

heh no ktovie ci ten nas "sused" uz nejake nema na balkone, lebo ma priserny smrad.
Letko
27.05.11,09:16
heh no ktovie ci ten nas "sused" uz nejake nema na balkone, lebo ma priserny smrad.

Choď sa k nemu sťažovať, že vám ide smrad z jeho balkóna :)
verkaz
27.05.11,09:31
Upratať zdochliny musí zverolekár alebo treba zavolať mestskú políciu.
LenkaKas
27.05.11,09:32
Upratať zdochliny musí zverolekár alebo treba zavolať mestskú políciu.

aj keby sme im my nieco dali do jedla napr.?
Letko
27.05.11,09:35
aj keby sme im my nieco dali do jedla napr.?

Určite by ste sa tým nechválili, že ste im niečo do jedla pridali. Zomreli a basta.
LenkaKas
27.05.11,09:36
Určite by ste sa tým nechválili, že ste im niečo do jedla pridali. Zomreli a basta.

to je jasne, ale nerobia sa im testy ci nemali besnotu a napr. tak by sa to zistilo?
verkaz
27.05.11,09:36
aj keby sme im my nieco dali do jedla napr.?
Kto ti to dokáže a dúfam, že im to nebudeš vysvetľovať.
Ak by niečo aj zverolekár zistil, tak to mala riešiť ochrana zvierat.
Letko
27.05.11,09:39
Len či to budú chcieť zjesť?
LenkaKas
27.05.11,09:46
Kto ti to dokáže a dúfam, že im to nebudeš vysvetľovať.
Ak by niečo aj zverolekár zistil, tak to mala riešiť ochrana zvierat.

nechystam sa s nikym o tom hovorit
len potrebujem vediet co im dat aby ich to ...
LenkaKas
27.05.11,09:55
…acylpirín je pre mačky toxický?
Na jeho metabolické spracovanie chýba mačkám enzymatická výbava a otrava sa prejavuje nekoordinovanými kŕčovitými záchvevmi a môže skončiť ochrnutím horných dýchacích svalov. I detské dávky (100mg) sú nebezpečné.

ten doma mame, a ako im to dat? do vody? lebo jedlo im dava ta zenska
alebo do mlieka??
Letko
27.05.11,10:04
willma
27.05.11,10:08
Dámy ja viem, že mačky sú problém - ale čo tak prečítať si ETIKETU PORADY a riešiť to oficiálne cez hygienika alebo nejaké OZ, ktoré sa starajú o mačky a nie otrávením a vystrieľaním a ja ešte neviem čím a z druhej strany veď len zlikvidujte mačky a potom sa potešte s premnožených potkanov - Tak porozmýšľajte čo je menšie zlo. A mačka nezaútočí je plachá aspoň tie čo sa vonku potulujú, leda ak už nemá inej únikovej cesty, rovnako ako pes.
LenkaKas
27.05.11,10:09
Dámy ja viem, že mačky sú problém - ale čo tak prečítať si ETIKETU PORADY a riešiť to oficiálne cez hygienika alebo nejaké OZ, ktoré sa starajú o mačky a nie otrávením a vystrieľaním a ja ešte neviem čím a z druhej strany veď len zlikvidujte mačky a potom sa potešte s premnožených potkanov - Tak porozmýšľajte čo je menšie zlo. A mačka nezaútočí je plachá aspoň tie čo sa vonku potulujú, leda ak už nemá inej únikovej cesty, rovnako ako pes.

tie nase rozhodne plache niesu
Letko
27.05.11,10:12
Dámy ja viem, že mačky sú problém - ale čo tak prečítať si ETIKETU PORADY a riešiť to oficiálne cez hygienika alebo nejaké OZ, ktoré sa starajú o mačky a nie otrávením a vystrieľaním a ja ešte neviem čím a z druhej strany veď len zlikvidujte mačky a potom sa potešte s premnožených potkanov - Tak porozmýšľajte čo je menšie zlo. A mačka nezaútočí je plachá aspoň tie čo sa vonku potulujú, leda ak už nemá inej únikovej cesty, rovnako ako pes.

LenkaKas tu písala:
sloboda zvierat ma odpalkovala tym ze nato niesu peniaze, a miestny urad tym ze oni to nerobia, ale sloboda zvierat. to zacarovany kruh.
babi2
27.05.11,10:12
Dámy ja viem, že mačky sú problém - ale čo tak prečítať si ETIKETU PORADY a riešiť to oficiálne cez hygienika alebo nejaké OZ, ktoré sa starajú o mačky a nie otrávením a vystrieľaním a ja ešte neviem čím a z druhej strany veď len zlikvidujte mačky a potom sa potešte s premnožených potkanov - Tak porozmýšľajte čo je menšie zlo. A mačka nezaútočí je plachá aspoň tie čo sa vonku potulujú, leda ak už nemá inej únikovej cesty, rovnako ako pes.
Mám rovnaký názor, kým som plná hnevu dopísala tieto riadky si ma predbehla, ale aj tak to tu pricapím.
Veľmi zle sa mi čítajú tieto riadky. Ja osobne som vo svojom živote stretla veľmi veľa takýchto „sídliskových mačiek“ a žiadnu som nepočula sipieť, ani nevidela žiadnu po nikom skočiť.
Dokonca veľmi rada spomínam na zážitok, ako som raz šla do práce a pani venčila psíka, maltezáčika a jedna z tých sídliskových mačiek sa oň obtierala a spokojne si priadla a zjavne aj psíkovi to nevadilo, bolo to veľmi milé, ako si rozumeli pes a mačka. Ak si vykynožíte mačky, myslím že potom budete mať čo robiť s myšami a potkanmi, ktorých je na sídliskách veľa.
Letko
27.05.11,10:17
Na premnožené myši zaberajú mačky, na mačky psy, na psy medvede, na medvede slony, na slony myši, na myši mačky,... :) - vtip
LenkaKas
27.05.11,10:17
Mám rovnaký názor, kým som plná hnevu dopísala tieto riadky si ma predbehla, ale aj tak to tu pricapím.
Veľmi zle sa mi čítajú tieto riadky. Ja osobne som vo svojom živote stretla veľmi veľa takýchto „sídliskových mačiek“ a žiadnu som nepočula sipieť, ani nevidela žiadnu po nikom skočiť.
Dokonca veľmi rada spomínam na zážitok, ako som raz šla do práce a pani venčila psíka, maltezáčika a jedna z tých sídliskových mačiek sa oň obtierala a spokojne si priadla a zjavne aj psíkovi to nevadilo, bolo to veľmi milé, ako si rozumeli pes a mačka. Ak si vykynožíte mačky, myslím že potom budete mať čo robiť s myšami a potkanmi, ktorých je na sídliskách veľa.

vidim ze sme sa k nam pridali ochrankyne zvierat
ja neznasam macky, poviem o otvorene. a nebudem sa obavat o zdravie svojho dietata ktore sa nemoze na trave ani hrat lebo je plna macacich exkrementov, dakujem neprosim
arizona
27.05.11,10:26
aj nad tym sme uz rozmyslali, nejaky jediiik im dat, ale kto to uprace ked to tu podochne?
teraz tu mame v krikoch 7 mladych maciek
na porazenie

jedik? ...ver, ze by si nedokokzala stat pri tej macke a pozerat sa ako v hroznych bolestiach zomiera :mad::rolleyes:

Predtym,nez sa rozhodnes pre tento neludsky cin,precitaj si tuto temu :
http://www.porada.sk/t17056-domaci-milacikovia.html

Tie zvierata z temy maju mozno to stastie, ze ze niekomu patria,kto ich dokaze aspon trochu uchranit pred travicmi,ci inymi podobnymi ...:mee:,ale aj tie maju rovnake city,vedia rozmyslat,aj citit bolest...


Ti stari ludia, co ich krmia, vedia co robia...
Bud rada, ze tam tie macky mate. Vzdy je to lepsie,ako premnozene mysi a potkany.
Tie dokazu ublizit ovela viac...
jar88
27.05.11,10:28
aj nad tym sme uz rozmyslali, nejaky jediiik im dat, ale kto to uprace ked to tu podochne?
teraz tu mame v krikoch 7 mladych maciek
na porazenie
No vždy je lepšie mať v kríkoch sedem mačiatok, ako párik potkanov.
My tu máme na sídlisku aj krysy aj divoko žijúce mačky.
Myslím si, že ak by tu mačiek nebolo, bolo by tých krýs asi viac.
LenkaKas
27.05.11,10:29
jedik? ...ver, ze by si nedokokzala stat pri tej macke a pozerat sa ako v hroznych bolestiach zomiera :mad::rolleyes:

Predtym,nez sa rozhodnes pre tento neludsky cin,precitaj si tuto temu :
http://www.porada.sk/t17056-domaci-milacikovia.html

Tie zvierata z temy maju mozno to stastie, ze ze niekomu patria,kto ich dokaze aspon trochu uchranit pred travicmi,ci inymi podobnymi ...:mee:,ale aj tam maju city,vedia rozmyslat,aj citit bolest...


Ti stari ludia, co ich krmia, vedia co robia...
Bud rada, ze tam tie macky mate. Vzdy je to lepsie,ako premnozene mysi a potkany.
Tie dokazu ublizit ovela viac...


tak volne sa rozmnozujuce macky, ziadna kontrola, odcervenie, ockovanie ee
sorry to je pre mna nepripustne
mame doma psa, este aby ten tak nieco od nich chytil
sorry nie, macka diva je pre mne jednoznacne nepripustne zviera.
a kebyze ich tu je ok 2-3-4 prezijem, ale aktualne sme ich napocitali 20 a v krikoch su mladeeeee

a ti stari ludia vobec nevedia co robia, casto su to senilne babicky a deduskovia ktori si neuvedomuju co sa moze stat
oni im to hadzu z balkonov, ja chodim okolo nich
takze kto je vo vacsom nebezpecenstve
cches? prid si ich pochytat a mozes ich mat doma, nikomu nebranime
arizona
27.05.11,10:29
vidim ze sme sa k nam pridali ochrankyne zvierat
ja neznasam macky, poviem o otvorene. a nebudem sa obavat o zdravie svojho dietata ktore sa nemoze na trave ani hrat lebo je plna macacich exkrementov, dakujem neprosim

... a vtakov znasas? ved aj tie ti osie*raju travnik. Ci nie? :rolleyes::cool:
LenkaKas
27.05.11,10:30
... a vtakov znasas? ved aj tie ti osie*raju travnik. Ci nie? :rolleyes::cool:

ver ci nie, ale tych tu az tolko nie je
co sa aj cudujem
jar88
27.05.11,10:33
vidim ze sme sa k nam pridali ochrankyne zvierat
ja neznasam macky, poviem o otvorene. a nebudem sa obavat o zdravie svojho dietata ktore sa nemoze na trave ani hrat lebo je plna macacich exkrementov, dakujem neprosim
No vidíš,
niekomu vadí fajčenie a inému túlavé mačky.
No a niekomu, ako som napríklad ja, vadí keď sa nefajčiar stará do fajčiara, alebo ak niekto preferuje otrávenie mačiek.
arizona
27.05.11,10:34
tak volne sa rozmnozujuce macky, ziadna kontrola, odcervenie, ockovanie ee
sorry to je pre mna nepripustne
mame doma psa, este aby ten tak nieco od nich chytil
sorry nie, macka diva je pre mne jednoznacne nepripustne zviera.
a kebyze ich tu je ok 2-3-4 prezijem, ale aktualne sme ich napocitali 20 a v krikoch su mladeeeee

a ti stari ludia vobec nevedia co robia, casto su to senilne babicky a deduskovia ktori si neuvedomuju co sa moze stat
oni im to hadzu z balkonov, ja chodim okolo nich
takze kto je vo vacsom nebezpecenstve
cches? prid si ich pochytat a mozes ich mat doma, nikomu nebranime

...k zvyraznenemu :
musis podliehat panike, diva macka je samotar, k ludom a obydliam sa nepriblizuje ;)
http://www.polovacka.com/encyklopedia-zvierat/55-srstneta-zver-kat/118-macka-diva.html
LenkaKas
27.05.11,10:35
...k zvyraznenemu :
musis podliehat panike, diva macka je samotar, k ludom a obydliam sa nepriblizuje ;)
http://www.polovacka.com/encyklopedia-zvierat/55-srstneta-zver-kat/118-macka-diva.html

tusim ti ich nafotim, lebo evidentne neveris
mame pani susedku ktora mi nakupuje konzervy, tak je jasne ze sa tu v case keed sa vrati z prace zbieha vsetka macacia spolocnost z okolia
Nella_2
27.05.11,10:37
a kebyze ich tu je ok 2-3-4 prezijem, ale aktualne sme ich napocitali 20 a v krikoch su mladeeeee

a ti stari ludia vobec nevedia co robia, casto su to senilne babicky a deduskovia ktori si neuvedomuju co sa moze stat
oni im to hadzu z balkonov, ja chodim okolo nich
takze kto je vo vacsom nebezpecenstve
cches? prid si ich pochytat a mozes ich mat doma, nikomu nebranime
Keď sa túlavé mačky naučia na prikrmovanie, ťažko budú naháňať nejaké potkany, keď vedia, že sa k potrave dostanú pohodlnejšie.
Prikrmovanie túlavých mačiek (podobne aj holubov) neschvaľujem. Jedno aj druhé prenáša choroby.
willma
27.05.11,10:42
a okrem iného nepísala som o slobode zvierat ale o iných OZ a o Regionálnom úrade verejného zdravia - keď ti tak mačky vadia bombarduj ich listami - myslím tým RÚVZ a nie tie mačky
LenkaKas
27.05.11,10:44
a okrem iného nepísala som o slobode zvierat ale o iných OZ a o Regionálnom úrade verejného zdravia - keď ti tak mačky vadia bombarduj ich listami - myslím tým RÚVZ a nie tie mačky

ja mam dieta, ktoremu sa potrebujem venovat
a nie vypisovat listy uradom
oslovili sme aj ine OZ a uvidime
a ked neriesia oni, je tudost susedov co radi vyriesia
Nella_2
27.05.11,10:46
a okrem iného nepísala som o slobode zvierat ale o iných OZ a o Regionálnom úrade verejného zdravia - keď ti tak mačky vadia bombarduj ich listami - myslím tým RÚVZ a nie tie mačky
Presne tak, treba písať, písať a písať.

"
http://www.revuca24.sk/e107_images/newspost_images/macka-maly.jpg (http://www.revuca24.sk/clanky?extend.57215_Obyvatelia-Sale-sa-stazuju-na-premnozene-macky.52)
Obyvatelia Šale sa sťažujú na premnožené mačky (http://www.revuca24.sk/clanky?extend.57215_Obyvatelia-Sale-sa-stazuju-na-premnozene-macky.52)


Na mestský úrad (MsÚ) už prišlo od nespokojných občanov viacero žiadostí, aby magistrát začal situáciu riešiť.

Podľa nespokojných Šaľanov je hlavným problémom prikrmovanie mačiek niektorými obyvateľmi obytných domov na sídliskách.
ková „Mesto uvedenú situáciu môže riešiť a aj rieši cestou mestskej polície a odchytom, následným veterinárnym ošetrením a umiestnením túlavých mačiek v útulku zvierat. Táto snaha je však počínaním niektorých nezodpovedných obyvateľov, ktorí tieto zvieratá kŕmia, marená,“ skonštatovala aj Edita Haladíz MsÚ v Šali.
Bez zodpovedného správania občanov mesta sa podľa jej slov problém s premnoženými mačkami vyriešiť nepodarí. „V komunite mačiek to totiž funguje tak, že miesto, kde došlo k odchyteniu voľne žijúcej kŕmenej mačky, bude v priebehu veľmi krátkeho času nahradené inou, ak tu bude nachádzať potravu,“ vysvetlila. Samotný odchyt zvierat tak podľa jej slov situáciu môže zmierniť, ale nie vyriešiť. „Je na to potrebná uvedomelosť obyvateľov a následne spolupráca spočívajúca v nekŕmení voľne žijúcich mačiek. Potrebné sú, samozrejme, aj technické opatrenia zamedzujúce vstup do vnútorných priestorov obytných domov, ktoré sú v kompetencii samospráv,“ upozorňuje Šaľanov Haladíková na oficiálnej internetovej stránke mesta.
Mesto v spolupráci s Regionálnou veterinárnou a potravinovou správou (RVPS) v Šali zároveň upozorňuje na choroby, ktoré túlavé mačky môžu prenášať aj na ľudí. Ide o rôzne ochorenia bakteriálneho pôvodu, vírusové ochorenia, alebo prenos vonkajších a vnútorných parazitov. Veterinárne neošetrené mačky môžu podľa RVPS prenášať besnotu, boreliózu, echynokokózu, pri ktorej sa v pečeni vytvárajú cysty, kožnú pleseň dermatofytózu, salmonelózu, mačací svrab, parazitárne ochorenie mačacími škrkavkami toxokarózu, ďalšie parazitárne ochorenie toxoplazmózu či zablšenie."

Zdroj: http://www.revuca24.sk/clanky?extend.57215_Obyvatelia-Sale-sa-stazuju-na-premnozene-macky.52
Lucia Červenková
27.05.11,10:54
U nas to ludia zacali riesit tak, ze povylepovali plagatiky "zakaz krmenia maciek" a k tomu vysvetlenie preco. Pre vacsinu inteligentnych ludi by to mohli stacit. A zaroven si mozete spravit u vas vo vchode poradu a prebrat aj macky, aj fajcenie.
LenkaKas
27.05.11,11:03
U nas to ludia zacali riesit tak, ze povylepovali plagatiky "zakaz krmenia maciek" a k tomu vysvetlenie preco. Pre vacsinu inteligentnych ludi by to mohli stacit. A zaroven si mozete spravit u vas vo vchode poradu a prebrat aj macky, aj fajcenie.

ale starym ludom uz clovek nic nevysvetli
podla miestneho uradu sa o to snazia uz niekolko rokov a nepomaha to.
LenkaKas
27.05.11,11:12
ako je mi luto ze sa to tak dotlko par ludi ktori evidentne maju radi macky. ale ako tu niekto napisal krmene macky nelovia potkany, a ich nekontrolovatelne rozmnozovanie tiez nie je ok.
a co sa tyka tychutokov, nebolo to tu prvykrat, nikdy som si to nevsimala, ale mam rocne dieta, a naozaj ho tu nepustim von a uz vobec nie do travy, ked viem kolko maciek sa tu pohybuje, a ako totu vyzera. a zial ked nevie pomoct mesto, ani OZ musi si clovek pomoct sam :-(
arizona
27.05.11,11:23
ako je mi luto ze sa to tak dotlko par ludi ktori evidentne maju radi macky. ale ako tu niekto napisal krmene macky nelovia potkany, a ich nekontrolovatelne rozmnozovanie tiez nie je ok.
a co sa tyka tychutokov, nebolo to tu prvykrat, nikdy som si to nevsimala, ale mam rocne dieta, a naozaj ho tu nepustim von a uz vobec nie do travy, ked viem kolko maciek sa tu pohybuje, a ako totu vyzera. a zial ked nevie pomoct mesto, ani OZ musi si clovek pomoct sam :-(
Lenka, mam doma 3 macky,od susedov mi ich tiez hodne prebieha cez dvor a zahradu.
Mozem ti len povedat,ze hoci mam travnik velky cez pol zahrady,nebojim sa po nom chodit bosymi nohami,ci rozprestriet hocikde deku a lahnut si.
Za dlhe roky nikdy nebol znecisteny od macacich exkrementov.
Macky si hladaju miesta ,kde mozu lahko zahrabat /napr. strk,piesok,pokopana zem a pod/....co sa na travnikoch neda.
Tie exkrementy su skor od inych zvierat ...;)

...a este k vyznacenemu : modli sa,aby ta nejaky "inteligent" nepredbehol a tiez si nepomahal sam nejakou otravou a aby tu otravu nahodou nevedomky nezjedlo tvoje, ci ine dieta.
Katarína Cigánová
27.05.11,11:23
ja mam dieta, ktoremu sa potrebujem venovat
a nie vypisovat listy uradom
oslovili sme aj ine OZ a uvidime
a ked neriesia oni, je tudost susedov co radi vyriesia
mimotemy nezapájam sa do takýchto tém , ale nedá mi , Lenka , dnes od 7:57 / založená téma - fajčiarov / si doteraz na nete - to sa nemusíš venovat dieťaťu ??? vieš koľko listov na príslušné inštitúcie si mohla mať napísaných , ako tu viesť "zmysluplné diskusie ??? :D ... či ?:D:D
LenkaKas
27.05.11,11:25
Lenka, mam doma 3 macky,od susedov mi ich tiez hodne prebieha cez dvor a zahradu.
Mozem ti len povedat,ze hoci mam travnik velky cez pol zahrady,nebojim sa po nom chodit bosymi nohami,ci rozprestriet hocikde deku a lahnut si.
Za dlhe roky nikdy nebol znecisteny od macacich exkrementov.
Macky si hladaju miesta ,kde mozu lahko zahrabat /napr. strk,piesok,pokopana zem a pod/....co sa na travnikoch neda.
Tie exkrementy su skor od inych zvierat ...;)

...a este k vyznacenemu : modli sa,aby ta nejaky "inteligent" nepredbehol a tiez si nepomahal sam nejakou otravou a aby tu otravu nahodou nevedomky nezjedlo tvoje, ci ine dieta.

ale predpokladam ze tvoje macky su normalne osetrene u veterinara, a je jasne ze choroby neroznasaju
co sa tyka tych miest, mame tu max udupanu hlinu, na ktorej rastie nieco ako trava, ktoru vcera pokosili a ostala hola zem
a nejake ine zvierata tu neevidujeme
LenkaKas
27.05.11,11:26
mimotemy nezapájam sa do takýchto tém , ale nedá mi , Lenka , dnes od 7:57 / založená téma - fajčiarov / si doteraz na nete - to sa nemusíš venovat dieťaťu ??? vieš koľko listov na príslušné inštitúcie si mohla mať napísaných , ako tu viesť "zmysluplné diskusie ??? :D ... či ?:D:D

to bude asi tym ze dieta teraz spi, uz 3hod, a medzitym som stihla navarit obed jemu, mne , povysavat, vyvesat pradlo z pracky
niekto si to vie zadelit
Katarína Cigánová
27.05.11,11:29
to bude asi tym ze dieta teraz spi, uz 3hod, a medzitym som stihla navarit obed jemu, mne , povysavat, vyvesat pradlo z pracky
niekto si to vie zadelit
....šikovná ....:rolleyes:
LenkaKas
27.05.11,11:36
....šikovná ....:rolleyes:

neviem ci to nebolo myslena sarkasticky, ale co uz
mam dojem ze aj tak sa tu polovica ludi len bavi ak ma niekto problem
EvaB
27.05.11,11:40
Pravdu máte všetci. Nič nie je ideálne. Ak nie je mačka, je potkan. Ak vysýpam smeti do kontajnera, mačka ujde, ale potkan zvyčajne nie, vylezie na kontajner a čaká. Tú mačku znesiem teda radšej. Aj keď mi osobne vadia, hlavne ak je blato a zima. Ak nechcem zaparkovať pred garážou, aby mi auto neopľúvali fajčiari, nechám ho na parkovisku, ale to do minúty sa už na teplej kapote zohrieva zablatená mačka.
No a ráno sa poteším spevom vtákov pri otvorenom okne, ale len dovtedy, kým neuvidím výsledok ich náletov na aute. A verte, to musela nad tým autom preletieť celá rota.
A zasa sme na začiatku. Aká je téma? Aha: kto zabezpecuje odchyt zvierat? hlavne vtákov:D:D:D
irma1
27.05.11,11:46
ako je mi luto ze sa to tak dotlko par ludi ktori evidentne maju radi macky. ale ako tu niekto napisal krmene macky nelovia potkany, a ich nekontrolovatelne rozmnozovanie tiez nie je ok.
a co sa tyka tychutokov, nebolo to tu prvykrat, nikdy som si to nevsimala, ale mam rocne dieta, a naozaj ho tu nepustim von a uz vobec nie do travy, ked viem kolko maciek sa tu pohybuje, a ako totu vyzera. a zial ked nevie pomoct mesto, ani OZ musi si clovek pomoct sam :-(

... kŕmené mačky nelovia potkany ...
To je pravda, ale preto, že:
1. Mačky nelovia potkany, sú pre nich priveľké. Možno iba ak by sa zatúlalo nejaké potkanie mláďa. Alebo ak by si mala naozaj veľkého kocúra. Potkany lovia zväčša psy.
2. Kŕmené mačky lovia celkom spoľahlivo. Myši. A tie potom nosia do daru. Spravidla tomu, kto ich kŕmi.
Ale to len na okraj ...
Gina Er
27.05.11,13:19
Predbehnite tú pani a dajte mačkám konzervu s nejaký prekvapením, aby k vám už nikdy nezavítali :)
:mad::mad::mad::mad: no to je rada teda....fuj!
Gina Er
27.05.11,13:20
To som len prečítal na internete, nebol tam návod. Skús najprv do mlieka, schovaj to niekde, aby to nikto nevidel a možno si to mačky nájdu. A keď to nezaberie, tak do konzervy.
:eek: to nemyslíte vážne????!!!!!!!!
Gina Er
27.05.11,13:23
vidim ze sme sa k nam pridali ochrankyne zvierat
ja neznasam macky, poviem o otvorene. a nebudem sa obavat o zdravie svojho dietata ktore sa nemoze na trave ani hrat lebo je plna macacich exkrementov, dakujem neprosim
ja neznášam ľudí,ktorí neznášajú mačky,ale nikdy by ma nenapadlo tých ľudí otráviť.
katalóg
27.05.11,14:32
Na okraj k niektorým príspevkom:
- Chápem matku malého dieťaťa. Hobby susedky kuchárky za bývalého režimu - kŕmenie cudzích mačiek surovými fľaskňami mäsa. Keďže bolo zadarmo, bolo ho neúrekom, časom aj mačiek neúrekom, všetko nepožrali..., muchy..., atď. Premnoženie, stráženie domáceho pieskoviska, hrozba nákazy. Dnes je premorených 85% ľudí parazitmi, len si každý myslí, že on ich nemá. Stačí aby vajíčka rozvíril vietor.
Detto výkaly po zvieratách na sídlisku. Bezohľadnosť, nevedomosť.
- Sama vidím, ako špinia na trávnik, nemusí to byť vždy hlina. Hlavne ak je majiteľ bez psa. Asi v druhej téme niekto napísal, že "Aj po psovi si musíš zbierať." Hej, ale po svojom.
- Naši psy - prvý, druhý nie, tretí áno, posledný malý škrk si vie tiež pochutnať na mačacincoch. Podľa veterinára je to O.K. Nesmierne mi to prekáža.
- Neznášam, ak ulovia vtáka, alebo vyplienia mladé v hniezde. Nekŕmim ich po celú zimu pre mačky.
- Mačky si urobili cez nás diaľnicu. Ale dnes svojou energiou nemrhám.
- Mám dobrú známu, psychologičku. Nikdy na chalupe nepustila svoje deti do dvora k mačičkárkam. Zaujatosť?
- Mačky sú dobré na vychytávanie zlej energie. Píše sa...


Všetkého veľa škodí.
Lucia Červenková
27.05.11,17:16
ale starym ludom uz clovek nic nevysvetli
podla miestneho uradu sa o to snazia uz niekolko rokov a nepomaha to.

Aj tak si myslim, ze je lepsie to skusit ako hned pristupit k drastickym krokom. Ak voda dlho kvapka na kamen, nakoniec vyhlbi dieru. Zaujima ma, ci si to vobec so susedovcami riesila, ci vobec vedia o tom, ze ti nieco vadi. (a pozor na komunikaciu, nevycitat, ale vysvetlovat)
arizona
27.05.11,18:57
...a ze zvierata necitia...:mee::mee::mee:

http://www.youtube.com/watch?v=k9bsgrxoIDQ
Gina Er
27.05.11,19:00
:mee::mee::mee::mee:
zvieratá majú viacej citu ako niektorí ľudia.....
:mee::mee::mee::mee::mee::mee: