PHOENIX_55
27.05.11,14:37
Zdravim, hladal som to na viacerych forach,strankach, internetovych obchodoch ale nenasiel som to. Zaujimalo by ma ci sa reklamacna doba pocita od poslednej reklamacie na novo 24mesiacov ak sa jednalo o vymenu tovaru.
Priklad : tovar kupeny 1.1.2000 bol reklamovany a vymeneny za novy 30.12.2001 takze nasledne ak sa pokazi v priebehu pol roka tak zaruka plati od poslednej reklamacie alebo uz nieje mozne reklamovat? dakujem za odpoved, hadam to je zrozumitelne
Mária27
01.06.11,15:10
Ak máš kúpenú vec v oprave, záručná doba neplynie (plynutie sa na ten čas preruší). Ak ti dajú novú vec, začne plynúť nová záručná doba.

Občiansky zákonník
§ 627

(1) Doba od uplatnenia práva zo zodpovednosti za vady až do doby, keď kupujúci po skončení opravy bol povinný vec prevziať, sa do záručnej doby nepočíta. Predávajúci je povinný vydať kupujúcemu potvrdenie o tom, kedy právo uplatnil, ako aj o vykonaní opravy a o dobe jej trvania.

(2) Ak dôjde k výmene, začne plynúť záručná doba znova od prevzatia novej veci. To isté platí, ak dôjde k výmene súčiastky, na ktorú bola poskytnutá záruka.
PHOENIX_55
01.06.11,15:15
dakujem velmi pekne