focalor
27.05.11,21:02
Zdravim,

kedze som prebehol na internete viacero navodov a videi, mam dilemu akym smerom ukladat plavajucu podlahu, niekde uvadzaju, ze ma byt kolmo k oknam, alebo ma byt smerom od dveri k oknu (byt je klasika vstup je oproti oknu), tak zvazujem aj nejaku ekonomiu ukladania podlahy, ale zase nechcem, aby to zle vyzeralo... povacsine som videl podlahy polozene kolmo k oknu...
vdaka za nazory
220870
27.05.11,19:06
Kolmo k oknu je menej vidieť špáry medzi jednotlivými doskami.Inak je to asi len čistá estetika.
arizona
27.05.11,19:13
Zalezi aj na tom, ktoru stranu chces opticky rozsirit, ci zuzit.
focalor
27.05.11,19:34
podlaha bude jeden druh spolocna pre 2 izby, a jeden druh spolocna pre dalsie 2 izby, opticke rozsirovanie alebo zuzovanie mi na um nejako neprislo, kedze nejaky zmysel to v izbach mozno nema, akurat ze kuchyna bude z polovice dlazba a polovica podlaha, cize tu mozno bude vhodne to naaranzovat tak akby izbu rozsirilo, a to iste plati v prepojenej obyvacke, ktora je dlha cca 6 m a siroka cca 3... spalnu a detsku izbu bude rozdelovat vstavana skrina, cize tam ide tiez jedna podlaha na cely priestor...
KoxXxo
28.05.11,02:04
Slnečné svetlo cez okno má dopadať na dosky v pozdĺžnom smere.
KEJKA
28.05.11,03:21
ja to mám v rôznych izbách rôzne, kolmo na okno a aj vodorovne, rozdiel nevidím, neuvedomujem si. Je fakt, že obývačka 6m dlhá a podlaha je kladená po šírke, ale o kladení rozhodovala skôr ekonomika - minimalizácia odpadu.
pivko
28.05.11,04:13
Slnečné svetlo cez okno má dopadať na dosky v pozdĺžnom smere.
Blbosť, tiež mi to tvrdil jeden majster. Ja mám v byte plávajúcu s priznanými špárami položenú diagonálne a vyzerá to super ,tak isto som to robil teraz v dome. Majstri sú len lenivý /nechce sa im rezať/ a ľudia šetria/vačší odpad/ ale je to určite krajšie ako rovnobežné pokladanie.
mendo933
28.05.11,04:25
Blbost to nieje, ako uz pisal 220870 vtedy je menej vidno spary. Je to len estetika. Pri kladeni su ine veci dôlezitejsie ako ci ju dam kolmo,sikmo, diagonalne......
pivko
28.05.11,04:35
Ja mám na podlahe priznané / drážkovaná podlaha - ako keby dosky/ špary. A každá návšteva ktorá príde tak sa jej to neskutočne páči.
mendo933
28.05.11,05:09
je to o vkuse, uz su plavacky aj s V drazkami, kde je drazka priznana. Najlepsie si je pre danu miestnost na sucho naukladat a rozhodnut sa co je krajsie

pivko: hod foto
pivko
28.05.11,05:44
Poobede
janvirostko
28.05.11,06:53
Raz som aj ja hladal tuto informaciu a dostal som sa okrem ineho aj k argumentu, ze treba ukladat kolmo k oknu kvoli teplu, ktore vznika od slnesneho ziarenia. Ak su dosky vodorovne s oknom, tak ich moze "pokrutit".
Osobne v tom az taku logiku nevidim, kedze su miestnosti s oknami na viacerych stranach.
Spary krajsie vyzeraju, ak su od dveri k oknu. Ak vsak potrebujes potlacit nejaky rozmer miestnosti, tak sa riad kludne podla toho.
pivko
28.05.11,16:23
Tu je sľúbené foto pre mendo 933 mojej budúcej obývačky;)
Dávam 3 foto lebo neviem kde to bude naj vidieť. Je to super a hlavne pohľad keď vojdeš do obývačky od vchodových dverí.
KEJKA
28.05.11,17:12
pekné, pôsobivé
marleau
28.05.11,17:33
odvážne a pekné
manila
14.07.11,21:15
my sme ukladali rovnobezne s oknom aj kolmo na okno. zalezalo od toho ci sme chceli miestnost opticky zvacsit alebo rozsirit. tu je priklad s rovnobezne ulozenou s priznanymi sparami
rudopp
15.07.11,05:48
Kolmo k oknu je menej vidieť špáry medzi jednotlivými doskami.Inak je to asi len čistá estetika.

To myslíš ako tú umelú hmotu, čo sa hrá na drevo ????????:D