perpex
28.05.11,18:54
Dobrý deň.
Nakupujem určité online služby od dodávateľa v Poľsku a následne ich predávam ďalej.
Dodávateľ je platca DPH, ja nie som.
K cene služieb mi prirátava Poľské DPH, následne aj ja musím odviesť daň na Slovensku čo značne konečnú cenu predražuje.
Dodávateľ mi povedal, že ak budem aj ja platcom dph, tak on mi bude vystavovať faktúry bez dph. Toto riešenie (stať sa dobrovoľným platcom DPH) však vidím ako poslednú možnosť.
Nie je možné zaplatiť dodávateľovi faktúru bez dph aj napriek tomu, že nie som platca a následne dph zaplatiť na slovensku?
Ďakujem

Marián
Tweety
28.05.11,16:58
Dobrý deň.
Nakupujem určité online služby od dodávateľa v Poľsku a následne ich predávam ďalej.
Dodávateľ je platca DPH, ja nie som.
K cene služieb mi prirátava Poľské DPH, následne aj ja musím odviesť daň na Slovensku čo značne konečnú cenu predražuje.
Dodávateľ mi povedal, že ak budem aj ja platcom dph, tak on mi bude vystavovať faktúry bez dph. Toto riešenie (stať sa dobrovoľným platcom DPH) však vidím ako poslednú možnosť.
Nie je možné zaplatiť dodávateľovi faktúru bez dph aj napriek tomu, že nie som platca a následne dph zaplatiť na slovensku?
Ďakujem

Marián
Nie, nie je. AK by si bol platiteľlom dph, dostal by si faktúru bez nej, urobil by si samozdanenie, ak by si mal nárok na jej odpočet, uplatnil by si si ho a výsledkom by bola nula. Jedinú dph, ktorú by si odviedol, by bola tá pri vystavení faktúry pre odberateľa.
KEJKA
28.05.11,17:07
Dobrý deň.
Nakupujem určité online služby od dodávateľa v Poľsku a následne ich predávam ďalej.
Dodávateľ je platca DPH, ja nie som.
K cene služieb mi prirátava Poľské DPH, následne aj ja musím odviesť daň na Slovensku čo značne konečnú cenu predražuje.
Dodávateľ mi povedal, že ak budem aj ja platcom dph, tak on mi bude vystavovať faktúry bez dph. Toto riešenie (stať sa dobrovoľným platcom DPH) však vidím ako poslednú možnosť.
Nie je možné zaplatiť dodávateľovi faktúru bez dph aj napriek tomu, že nie som platca a následne dph zaplatiť na slovensku?
Ďakujem
Marián
nakoľko pri službách treba odviesť DPH v krajine príjemcu služby, zaregistruješ sa podľa §7a. Naďalej nebudeš platiteľom DPH, ale dostaneš ič DPH pre účely nákupu a predaja vo vzťahu k Poľsku /celej EU/.
predpokladám, že toto máš vyriešené, kedže píšeš, že DPH v SR odvedieš.
Na základe tejto registrácie ti Poliak má vystaviť faktúru bez DPH - ty daj do objednávky ičDPH SR2020........, ty odvedieš DPH v SR /raz/, ale si ju nemôžeš odpočítať - vchádza ti do ceny služby, ktorú ďalej predáš s nejakou maržou. V rámci SR však DPH nevyčísľuješ, teda ani neodvádzaš.
perpex
28.05.11,17:19
nakoľko pri službách treba odviesť DPH v krajine príjemcu služby, zaregistruješ sa podľa §7a. Naďalej nebudeš platiteľom DPH, ale dostaneš ič DPH pre účely nákupu a predaja vo vzťahu k Poľsku /celej EU/.
predpokladám, že toto máš vyriešené, kedže píšeš, že DPH v SR odvedieš.
Na základe tejto registrácie ti Poliak má vystaviť faktúru bez DPH - ty daj do objednávky ičDPH SR2020........, ty odvedieš DPH v SR /raz/, ale si ju nemôžeš odpočítať - vchádza ti do ceny služby, ktorú ďalej predáš s nejakou maržou. V rámci SR však DPH nevyčísľuješ, teda ani neodvádzaš.

Takže iba dostanem ič DPH ale nebudem ani dobrovoľným platcom DPH?
Následne mi poliak vystaví fa bez ich DPH, ja službu predám ďalej a z toho rozdielu zaplatím klasicky daň ako neplatca?
betka
30.05.11,19:28
16/(18) Služby podľa odsekov 14 a 17 písm. j) sú tieto:
a) poskytovanie webových stránok, hosťovanie na webových stránkach, diaľkové udržiavanie programov a vybavenia,
b) dodanie programového vybavenia (softvéru) a jeho aktualizácia,
c) dodanie obrázkov, textu a informácií a sprístupnenie databáz,
d) dodanie hudby, filmov a hier vrátane výherných a hazardných hier a politického, kultúrneho, umeleckého, športového, vedeckého a zábavného vysielania a vysielania udalostí,
e) vyučovanie na diaľku.
KEJKA
30.05.11,19:37
Takže iba dostanem ič DPH ale nebudem ani dobrovoľným platcom DPH?
Následne mi poliak vystaví fa bez ich DPH, ja službu predám ďalej a z toho rozdielu zaplatím klasicky daň ako neplatca?
k nakupovaniu služby z EU potrebuješ ič DPH. faktúru dostaneš bez DPH a DPH z tejto faktúry si vypočítaš sám a zaplatíš na Slovensku.
Ďalej už predávaš a DPH neriešiš.