Fero1984
28.05.11,19:27
Dobrý den, chcem sa opýtať či exekútor moze dať na dražbu spoločnú nehnutelnost kde sú dvaja vlasníci pricom iba jeden z nich má exekúciu ?
buchač
28.05.11,17:33
Dobrý den, chcem sa opýtať či exekútor moze dať na dražbu spoločnú nehnutelnost kde sú dvaja vlasníci pricom iba jeden z nich má exekúciu ?

...to by aj mňa zaujímalo ...ale aj v trochu inej podobe , t.j. , ak sú dvaja spoločníci s.r.o. , tak ako je to potom ?
Jeden je dlžník a na toho by som rád poštval exe , no je " dobrým zvykom " , že " nevlastní " žiaden majetok ...
Ice dive
28.05.11,17:59
Dobrý den, chcem sa opýtať či exekútor moze dať na dražbu spoločnú nehnutelnost kde sú dvaja vlasníci pricom iba jeden z nich má exekúciu ?
áno exekútor môže exekuovať aj časť nehnuteľnosti povinného... pričom ako prvé ponúkne danú nehnuteľnosť spoluvlastníkom... ak neuspeje, dosť možné že podieľ môžu kúpiť "neprispôsobiví občania" a druhý spoluvlastník si bude užívať teplo domova s ďalšími 20 spolubývajúcimi...
Ice dive
28.05.11,18:01
...to by aj mňa zaujímalo ...ale aj v trochu inej podobe , t.j. , ak sú dvaja spoločníci s.r.o. , tak ako je to potom ?
Jeden je dlžník a na toho by som rád poštval exe , no je " dobrým zvykom " , že " nevlastní " žiaden majetok ...
ako nevlastní, však je spoločníkom v sro a obchodný podieľ sro sa tiež dá exekuovať... sro má predsa aj dajaký majetok, ktorý by sa dal predať prinajmenšom fáro konateľa:D
intro
28.05.11,18:59
Exekútor predáva spoluvlastnícky podiel na nehnuteľnosti , ktorý je vyjadrený zlomkom ... 1/1, či 1/3 ...