zera
28.05.11,19:37
Udrzbu chodnika si vzal na plecia, chudak podpredseda spolocenstva vlastnikov bytov.
Z predpisaneho nakladu 9 Eur na udrzbu chodnika je odrazu nedoplatok cca 60 eur na byt....
chudacisko- Odhrabaval sneh snad 10 hodin za cely rok.Tusim 4 krat snezilo...

Bytov je 16 .Takze si zarobil cca 1000eur. Je to mozne?
Kde sa da stazovat?
ked predstavenstvo je jedna banda kamaratov?Odvolat predstavenstvo sa neda, kedze nikdy sa nezide viac ako polovica vlastnikov.....
ako to je?viete mi to vysvetlit? KOlko platite za tie chodniky? nas chodnik meria maxi 20 metrov...
verkaz
28.05.11,17:49
Ak ste si to na zhromaždení takto odsúhlasili, tak náprava bude len novým hlasovaním.
My sme si odsúhlasili, že sneh na chodníku pred zadným aj predným vchodom (asi 40m) musí odpratávať ten, kto má službu upratovať suterén. Či to už urobí sám, alebo si za to niekomu zaplatí je jeho vecou.
V prípade, že cez deň sneží a večer nie je sneh odprataný za toto odpratanie zaplatí 4 Eurá (budú mu zrazené vo vyúčtovaní) a sneh odprace nikto iný za odplatu.
1 000 Eur je strašne veľa. Vrátte sa k tomu, čo ste odsúhlasili a zmeňte to - mali by ste otvoriť oči.
Mali sme v každom vchode ľudí. ktorým sme platili v zimných mesiacoch za odpratávanie snehu po 20 Eur (aj keď málo snežilo), veď na druhý mesiac sa to mohlo zmeniť.
Bohužiaľ sa stalo, že kvôli alkoholu sneh nebol odprataný, tak sa už nedalo spoľahnúť a riešili sme to tak, ako som uviedla.
Jozef Štora
28.05.11,18:23
Odvolat predstavenstvo sa neda, kedze nikdy sa nezide viac ako polovica vlastnikov.....


??? ved vsetky zmeny sa robia nadpolovisnou vacsinou vsetkych okrem zmeny formy spravy cize SVB na spravcóvsku firmu a naopak, takze mente...
zera
28.05.11,20:30
Nebola ziadna schodza ohladom ,kto a ako bude odpratavat chodnik.
Nikto, nic ,ziaden oznam.
Kedysi sa vravelo ten kto ma sluzbu v brane, teda umyva schodisko odprace aj chodnik.
Odrazu on odhrabal trochu snehu.
To ze chodnik odpratal sme brali ako jeho vlastnu dobru iniciativu...

ALE dnes prisielo vyuctovanie od spravcu ,a kazdy byt ma nedoplatok 65 Eura bytov je tu 16...
Llívia
28.05.11,21:19
Nebola ziadna schodza ohladom ,kto a ako bude odpratavat chodnik.
Nikto, nic ,ziaden oznam.
Kedysi sa vravelo ten kto ma sluzbu v brane, teda umyva schodisko odprace aj chodnik.
Odrazu on odhrabal trochu snehu.
To ze chodnik odpratal sme brali ako jeho vlastnu dobru iniciativu...

ALE dnes prisielo vyuctovanie od spravcu ,a kazdy byt ma nedoplatok 65 Eura bytov je tu 16...
Od správcu? Nemáte náhodou SVB? :rolleyes: Aspoň tak si písala v prvom príspevku

Tých 65 EUR je skutočne len nedoplatok za odhŕňanie snehu alebo je v jednej položke zlúčených viac vecí?
Ajk&
28.05.11,22:39
My sa striedame - vždy k bytu patrí aj odhádzanie chodníka.
zera
29.05.11,14:14
mame spolocenstvo vlastnikov bytov,
ale ekonomicku agendu teda papiere nam robi nejaka organizacia -x-probyt.ale pod vyuctovanie sa podpsuje spolocenstvo vlastnikov bytov.
Nedoplatok je v kolonke UDRZBA CHODNIKOV.Predpis bol 9 eur na rok a byt za udrzbu ,dnes ma kazdy byt nedoplatok tych 65 eur.Kam sa mam stazovat?
zera
29.05.11,14:15
presna kolonka je zimna letna udrzba chodnika..
verkaz
29.05.11,14:23
Patrí tam aj kosenie, hrabanie a odvoz trávy v lete ? Ja mám na letnú údržbu zmluvu s Technickými službami mesta Breza, ktoré 3 x za sezónu pokosia, pohrabú a odvezú trávu.
Toto údržbu za dva vchody čo je za 56 m2 60,00 Eur platím z FPÚaO.
Naozaj by som chcela vedieť, čo všetko na tom vašom chodníku robí, keď si účtuje 1 000 Eur?
Spoločenstvo mu dalo na tieto práce objednávku a bola zaplatená faktúra alebo na akom podklade si takú vysokú sumu vyplatil ?
Llívia
29.05.11,17:54
presna kolonka je zimna letna udrzba chodnika..
Možno do tej kolonky "napchali" viac vecí než len údržbu chodníka, napr. ako píše Verkaz - kosenie trávnikov... Skús sa na to spýtať buď u predsedu SVB, alebo u firmy, ktorá robí ekonomickú agendu.
zera
15.06.11,11:44
Dnes spolocenstvo vyhlasilo vraj, ze ma pravo ako spolocenstvo uzatvarat zmluvu...........na odpratanie chodnika s kym chce ..lenze
sused odpratavac snehu je sef dozornej rady spolocenstva takze sam sebe si to s kamosom spravcom pravnikom odushlasil ..potichu a potajme. a aby nebolo mu malo zobral si dva vchody ,takze jeho zisk je 2000 eur. co je rocne najomne za byt. Druhy sef dozornej rady si zobral dalsie dva vchody,,,,
cize pokracuju v obohacovani ako za komunizmu, ved to je korupcia....Nemala by byt verejna sutaz? ved uz najdrahsia firma v Bratislave ma nizsie ceny za odpratanie chodnika...Vraj si spisali zmluvu ,o celorocnej udrzbe.V lete sa s chodnikom nic nerobi ,v zime nad 2 cm snezilo 7 krat maximalne...60 tisic,byvalich sk. to ,je vela nieee?? prosim o pomoc ,nezavdim mu to ale preco mam na neho pracovat?,,ako postupovat? ziadna schodza nebola o tom vo vchode? a ja som sama odpratala chodnik z radosti zo snehu ked snezilo......tak si musim za to zaplatit??/pomoc,,,co robit?tento sef dozornej rady si zabral aj spolocne priestory a zamkol ich.Zvrhnut tuto bandu nie je mozne,,,,kedze ludia s nimi nic nechu mat a na schodze nechodia ak nahodou nejaka je tak naposledy 2006.kde prislo 10 percent vchodu ......ah poradte.pisem najedovana, tak sory za preklep
Gina Er
15.06.11,12:11
Dnes spolocenstvo vyhlasilo vraj, ze ma pravo ako spolocenstvo uzatvarat zmluvu...........na odpratanie chodnika s kym chce ..lenze
sused odpratavac snehu je sef dozornej rady spolocenstva takze sam sebe si to s kamosom spravcom pravnikom odushlasil ..potichu a potajme. a aby nebolo mu malo zobral si dva vchody ,takze jeho zisk je 2000 eur. co je rocne najomne za byt. Druhy sef dozornej rady si zobral dalsie dva vchody,,,,
cize pokracuju v obohacovani ako za komunizmu, ved to je korupcia....Nemala by byt verejna sutaz? ved uz najdrahsia firma v Bratislave ma nizsie ceny za odpratanie chodnika...Vraj si spisali zmluvu ,o celorocnej udrzbe.V lete sa s chodnikom nic nerobi ,v zime nad 2 cm snezilo 7 krat maximalne...60 tisic,byvalich sk. to ,je vela nieee?? prosim o pomoc ,nezavdim mu to ale preco mam na neho pracovat?,,ako postupovat? ziadna schodza nebola o tom vo vchode? a ja som sama odpratala chodnik z radosti zo snehu ked snezilo......tak si musim za to zaplatit??/pomoc,,,co robit?tento sef dozornej rady si zabral aj spolocne priestory a zamkol ich.Zvrhnut tuto bandu nie je mozne,,,,kedze ludia s nimi nic nechu mat a na schodze nechodia ak nahodou nejaka je tak naposledy 2006.kde prislo 10 percent vchodu ......ah poradte.pisem najedovana, tak sory za preklep
oni dvaja si nemôžu len tak niečo schváliť!!!! rozhodnúť musia vlastníci bytov na schôdzi. je jedno koľko ľudí bude na schôdzi,čo odhlasuje väčšina,to platí.museli potom sfalšovať Vaše podpisy.
v žiadnom prípade neplať ten nedoplatok!!! a vari ostatní vlastníci to chcú platiť? padli na hlavu?? vy ako vlastníci bytov MÁTE PRÁVO ich odvolať!!! a zvoliť si iných.čo ste to tam za vlastníkov? nikoho nezaujímajú VLASTNÉ peniaze??
brezňanka
16.06.11,05:06
Tí dvaja teda majú odvahu. Veď predsa každé spoločenstvo si zvolí pravidlá, do akej výšky môže rozhodovať predseda s členmi dozornej rady o kúpe a službe pre spoločenstvo bez zvolania schôdze a ja osobne by som viac ako do výšky 150 EUR ani nešla. A na schôdzi spoločenstva oznámime, čo sa kúpilo prípadne zabezpečilo do povolenej výšky. Sme zvolení obyvateľmi spoločenstva a tým pádom skladáme účty za všetko čo urobíme. A to čo vykonali dotyční páni je podľa mňa trestný čin a spoločenstvo vlastníkov bytov by sa k tomu tak malo postaviť. Má právo vidieť doklady, ktoré oprávňovali dotyčných pánov k sume 1000Eur za vchod. A schôdzu spoločenstva môže zvolať ktokoľvek, bráňte sa preboha.
Mila123
16.06.11,05:14
poprosím adresu Vášho paneláka, popr. tel. kontakt......ponúkate super zárobok......
prudky
16.06.11,12:57
Od správcu? Nemáte náhodou SVB? :rolleyes: Aspoň tak si písala v prvom príspevku

Tých 65 EUR je skutočne len nedoplatok za odhŕňanie snehu alebo je v jednej položke zlúčených viac vecí?

Prečo by SVB nemohlo mať správcu.
Prečo (ak máte SVB) sa to pýtaš tu a nie predsedu SVB ????????????
prudky
16.06.11,13:01
Dnes spolocenstvo vyhlasilo vraj, ze ma pravo ako spolocenstvo uzatvarat zmluvu...........na odpratanie chodnika s kym chce ..lenze
sused odpratavac snehu je sef dozornej rady spolocenstva takze sam sebe si to s kamosom spravcom pravnikom odushlasil ..potichu a potajme. a aby nebolo mu malo zobral si dva vchody ,takze jeho zisk je 2000 eur. co je rocne najomne za byt. Druhy sef dozornej rady si zobral dalsie dva vchody,,,,
cize pokracuju v obohacovani ako za komunizmu, ved to je korupcia....Nemala by byt verejna sutaz? ved uz najdrahsia firma v Bratislave ma nizsie ceny za odpratanie chodnika...Vraj si spisali zmluvu ,o celorocnej udrzbe.V lete sa s chodnikom nic nerobi ,v zime nad 2 cm snezilo 7 krat maximalne...60 tisic,byvalich sk. to ,je vela nieee?? prosim o pomoc ,nezavdim mu to ale preco mam na neho pracovat?,,ako postupovat? ziadna schodza nebola o tom vo vchode? a ja som sama odpratala chodnik z radosti zo snehu ked snezilo......tak si musim za to zaplatit??/pomoc,,,co robit?tento sef dozornej rady si zabral aj spolocne priestory a zamkol ich.Zvrhnut tuto bandu nie je mozne,,,,kedze ludia s nimi nic nechu mat a na schodze nechodia ak nahodou nejaka je tak naposledy 2006.kde prislo 10 percent vchodu ......ah poradte.pisem najedovana, tak sory za preklep

Prečítaj si 182/1993
Halli
16.06.11,18:01
Prečo by SVB nemohlo mať správcu.
Prečo (ak máte SVB) sa to pýtaš tu a nie predsedu SVB ????????????
prudky, nie si náhodou moc prudký ? :D, čítať treba odvrchu, nie len posledné príspevky :)

Prečítaj si 182/1993
+ asi tak 13 noviel, fajn čítanie ;)
Llívia
17.06.11,08:11
Prečo by SVB nemohlo mať správcu.
Prečo (ak máte SVB) sa to pýtaš tu a nie predsedu SVB ????????????
Pretože forma správy bytov môže byť buď spoločenstvo vlastníkov bytov (SVB), alebo správca, NIKDY NIE OBOJE NARAZ!!!

Keď sa tak prudko oháňaš zákonom č. 182/1993, videl si v ňom niečo takéto:

§ 6 Správa domu vlastníkmi bytov a nebytových priestorov v dome
(1) Na správu domu sa zriaďuje spoločenstvo vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome (ďalej len "spoločenstvo"), ak vlastníci bytov a nebytových priestorov neuzavrú zmluvu o výkone správy s inou právnickou osobou alebo fyzickou osobou (ďalej len "správca"), najmä s bytovým družstvom.

(2) Správa domu je obstarávanie služieb a tovaru, ktorými správca alebo spoločenstvo zabezpečuje pre vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome

a) prevádzku, údržbu, opravy a udržiavanie spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, priľahlého pozemku a príslušenstva,
b) služby spojené s užívaním bytu alebo nebytového priestoru,
c) vedenie účtu domu v banke,
d) vymáhanie škody, nedoplatkov vo fonde prevádzky, údržby a opráv a iných nedoplatkov,
e) iné činnosti, ktoré bezprostredne súvisia s užívaním domu ako celku jednotlivými vlastníkmi bytov a nebytových priestorov v dome.

(3) Na správu domu nesmú byť dohodnuté súčasne viaceré formy správy domu. Na správu v jednom dome môže byť uzavretá zmluva len s jedným správcom alebo len jedna zmluva o spoločenstve.

??????????:eek::confused::eek::confused::eek::conf used: