spiel
10.01.06,11:42
Na uvod - ide o obchod s mineralnymi olejmi.

Spolocnost A,z pohladu ktorej budem popisovat uvedenu situaciu nakupuje od dodavatela C z Ciech mineralne oleje (naftu a benzin) v rezime pozastavenia dane a uskladnuje ich v danovom sklade na uzemi SR, ktoreho majitelom je firma B. Odtial sa postupne vyskladnuje a predava odberatelom uz do volneho obehu, teda spravca alebo majitel danoveho skladu firma B je povinna vypocitat a odviest spotrebnu dan z mineralnych olejov na tento vyskladneny tovar a refakturuje tuto dan jeden krat mesacne spolocnosti A.
Na jednej strane mam faktury za dodany tovar z Ciech od dodavatela C a na druhej strane raz mesacne spotrebnu dan refakturavanu od majitela danoveho skladu.

Problem 1: spolocnost A zaskladnuje tovar uz aj so spotrebnou danou aj ked na tuto spotrebnu dan este namaju ziadny doklad. spotrebna dan je fakturovana podla toho ako je tovar vydavany zo skladu. Nakolko musi spolocnost A fakturovat predany tovar priebezne a fakturu za spotrebnu dan dostane az po skonceni mesiaca, musi zaskladnit tovar aj s touto danou. Je tento postup spravny? Nie je vykazovanie tejto este nevyrubenej spotrebnej dane na sklade skreslovanim uctovnictva?
A ako vyriesit tuto otazku z pohladu uctovnictva, aby sa stav v uctovnictve rovnal skladovej evidencii?
Nakolko k spotrebnej dani nemam doklad, iba viem jej vysku, mal by som uctovat 131xxx/326xxx ako nevyfakturovanu dodavku?

Problem 2: spolocnost A je povinna vypocitat a odviest DPH z dodaneho tovaru z Ciech. Podla zakona o DPH tvori zaklad dane pre DPH vsetko co tvori protihodnotu. Mam dodanit len sumu ktora je na fakture od spolocnosti C za dodany tovar, alebo sa do zakladu dane ma zahrnut aj spotrebna dan?

Problem 3: spolocnost A je aj registrovanym opravnenym prijemcom pre spotrebnu dan. Viem ze ma povinnost podat danove priznanie pre spotrebnu dan z mineralnych olejov aj keby bolo nulove. Ma vyssie uvedeny obchod nejaky vplyv na danove priznanie spolocnosti A?

Dakujem za akukolvek radu, ktora by mi pomohla zorintovat sa v tomto probleme.
Excise Duty
10.01.06,11:21
Nerozumiem, prečo ten istý problém otváraš ešte raz, už si ho naniesol včera a včera som ti aj čiastočne odpovedal, aj keď väčšinou otázkami. Ono to nie je také jednoduché, ako si predstavuješ a nie je to ani ani v súlade so zákonom, neviem či sa pýtaš na teoretický problém ale ak sa to už naozaj deje tak, ako to popisuješ, potom ide poriadny malér.
spiel
10.01.06,12:30
Ospravedlnujem sa, vcera mi system ohlasil, ze otazka nebola pridana kvoli nejakej chybe, tak som dnes skusil znovu.