bui
10.01.06,11:45
Chcela by som sa poradit. Od 1.7.2004 som nastupila zo zamestnania na matersku dovlenku.Od januara 2005 som na rodicovskej dovolenke...cize poberam len rodicovsky prispevok, avsak v mesiaci januar 2005 mi bola preplatena od zamestnavatela nevycerpana dovolenka. Ako to bude u mna s rocnym zuctovanim dane za rok 2005? Mam podpisat u zamestnavatela vyhlasenie o zuctovani dane? Ako sa mi uplatni nezdanitelna suma na danovnika, kedze preplatena vyska dovolenky nebola az v takej vyske. Moze si cast uplatnit manzel vo svojom rocnom zuctovani...na manzelku bez prijmu? Ako mame postupovat?
Chobot
10.01.06,10:54
Chcela by som sa poradit. Od 1.7.2004 som nastupila zo zamestnania na matersku dovlenku.Od januara 2005 som na rodicovskej dovolenke...cize poberam len rodicovsky prispevok, avsak v mesiaci januar 2005 mi bola preplatena od zamestnavatela nevycerpana dovolenka. Ako to bude u mna s rocnym zuctovanim dane za rok 2005? Mam podpisat u zamestnavatela vyhlasenie o zuctovani dane? Ako sa mi uplatni nezdanitelna suma na danovnika, kedze preplatena vyska dovolenky nebola az v takej vyske. Moze si cast uplatnit manzel vo svojom rocnom zuctovani...na manzelku bez prijmu? Ako mame postupovat?

Áno, podpíš u zamestnávateľa vyhlásenie, ten Ti vykoná zúčtovanie dane. Budeš ju mať síce nulovú, ak náhrada dovolenky nepresiahne nezdaniteľný základ, pretože rodičovský príspevok nie je zdaniteľným príjmom.

Zúčtovanie dane potom manžel pripojí k svojmu zúčtovani dane a uplatní si rozdiel mezi Tvojím príjmom a nezdaniteľnou časťou na manželku. Opäť rodičkovské príspevky sa do toho nezahŕňajú.

Neide mi len do hlavy, prečo Ti zamestnávateľ dovolenku preplatil, ak si nekončila PP?
iwona
10.01.06,11:29
zrejme preto, lebo bola ešte nevyčerpaná z predchádzajúceho roku (2 roky predtým)
bui
10.01.06,11:29
aby mal pokoj s evidovanim.....mam u neho ciste konto co sa tyka dovolenky..
Jano22
25.04.06,15:09
Kde by som si mohol stiahnuť tlačivo Vyhlasenie na zdanenie príjmov
fyzických osôb zo zavislej činnosti podľa zákona....
Nejako som to nenašiel na tlačivách. Vedeli by ste ma ponavigovať
niekto na stiahnutie?
Tweety
25.04.06,15:10
Kde by som si mohol stiahnuť tlačivo Vyhlasenie na zdanenie príjmov
fyzických osôb zo zavislej činnosti podľa zákona....
Nejako som to nenašiel na tlačivách. Vedeli by ste ma ponavigovať
niekto na stiahnutie?
Je to stránka www.drsr.sk
Zita4
25.04.06,15:33
Kde by som si mohol stiahnuť tlačivo Vyhlasenie na zdanenie príjmov
fyzických osôb zo zavislej činnosti podľa zákona....
Nejako som to nenašiel na tlačivách. Vedeli by ste ma ponavigovať
niekto na stiahnutie?
Našla som ho na porade v tlačivách ;) http://www.porada.sk/downloads/DT%20Da%F2ov%FD%20%FArad%20%20Vyhl%E1senie%20na%20 zdanenie%20%5B93235%5D.pdf
Jano22
25.04.06,17:39
Ďakujem Tweety, Zita 4 , stiahol som si to.