Medea8
29.05.11,10:56
Dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu ohladom hlasenia urazu... V sobotu som mala uraz pri behu som v zle osvetlenej casti mesta zakopla a narazila si koleno, ruky a roztala nos... nestastna nahoda :( chcela by som vediet ako mam teraz postupovat? Bola som osetrena na urazovke cize odtial mam doklad... zajtra idem k svojej lekarke pretoze vzhladom na charakter svojej prace (pracujem na recepcii) budem nutana ist na PN lebo takto sa na mna fakt neda velmi pozerat...
Je nevyhnutne mat pre cerpanie poistenia PN? ci by stacilo keby som si zobrala dovolenku? co mi treba vyplnit za tlaciva a na co mam narok? bolestene? trvalen nasledky? - vraj sa tam rataju aj jazvy.. bohuzial nejake budu :( ake doklady potrebujem pre poistovnu -staci ten z pohotovosti ci mi treba aj od obvodneho lekara?a tlacivo mam dat vypisat obvodnemu ci pohotovostnemu lekarovi?
poradte lebo absolutne netusim ako to chodi, ale ked uz si platim zivotne poistenie kazdy mesiac a stalo sa mi nieco take tak aspon nech uplatnim to na co mam narok..
Gina Er
29.05.11,09:03
myslím,že na úraz slúži úrazové poistenie a nie životné...
Medea8
29.05.11,09:13
urazove mam v ramci toho... asi som sa zle vyjadrila...
stanco007
29.05.11,09:17
Zalezi aku mas poistovnu a vlastne aj co vsetko mas uzatvorene v poistke... Najlepsie by bolo ist priamo do svojej poistovne a tam ti presne povedia... Na uplatnenie si skodovej udalosti pre uraz nemusis byt PN. A tlacivo ti vypise tvoj prakticky lekar. V Alianzi to staci cele vyisat a poslat po ukonceni liecby az do 3 rokov od urazu...
Gina Er
29.05.11,09:20
záleží na tom,ako máš formulovanú zmluvu,ako to poisťovňa oboduje,ale asi by som si nebrala dovolenku,išla by som na PN,myslím,že pri posudzovaní je jedným z ukazovateľov aj počet dní PN....a možno máš v poistke poistenú aj PN-ku,pozri si dobre zmluvu,aj malé písmenká.Všetko by malo byť v zmluve....najlepšie i povedia v poisťovni,každý úraz je individuálny....ale nečakaj žiadnu horibilnú sumu,ak vôbec niečo ...
Gina Er
29.05.11,09:21
:D nestihla som....
Gina Er
29.05.11,09:22
Zalezi aku mas poistovnu a vlastne aj co vsetko mas uzatvorene v poistke... Najlepsie by bolo ist priamo do svojej poistovne a tam ti presne povedia... Na uplatnenie si skodovej udalosti pre uraz nemusis byt PN. A tlacivo ti vypise tvoj prakticky lekar. V Alianzi to staci cele vyisat a poslat po ukonceni liecby az do 3 rokov od urazu...
3 roky?? to máš zistené? a netýka sa to následkov úrazu?
stanco007
29.05.11,09:25
3 roky?? to máš zistené? a netýka sa to následkov úrazu?
Do 3 rokov od vzniku urazu si mozes uplatnit plnenie za dany uraz... A trvale nasledky? Pochybujem, ze pri takom uraze budu nejake... Ale neviem ci tie 3 roky platia pri vsetkych poistovnach...
Gina Er
29.05.11,09:33
Do 3 rokov od vzniku urazu si mozes uplatnit plnenie za dany uraz... A trvale nasledky? Pochybujem, ze pri takom uraze budes mat nejake...
nemyslela som konkrétne tento úraz
bubkoch
29.05.11,09:36
záleží na tom,ako máš formulovanú zmluvu,ako to poisťovňa oboduje,ale asi by som si nebrala dovolenku,išla by som na PN,myslím,že pri posudzovaní je jedným z ukazovateľov aj počet dní PN....a možno máš v poistke poistenú aj PN-ku,pozri si dobre zmluvu,aj malé písmenká.Všetko by malo byť v zmluve....najlepšie i povedia v poisťovni,každý úraz je individuálny....ale nečakaj žiadnu horibilnú sumu,ak vôbec niečo ...

pri uplatnovani naroku z komercneho urazoveho poiistenia je absolutne nepodstatne ci si na PN alebo dovolenke alebo chodis do roboty ... podstatna je dlzka doby liecenia, kazdy uraz ma stanovenu svoju tabulkovu hodnotu

to kolko dostane od komerčnej poistovne z urazoveho (pri)poistenia sa dozvie hned doma, ked si vyhlada zmluvu a v nej osobitne poistne podmienky pre dane riziko, ma tam (resp. mala by mat) kompletnu tabulku - zoznam urazov a v nej prislušne % plnenia alebo dlzku liecenia (pri dennom odskodneni)

btw: škrabance nie su uraz ktory by sa plnil ...
Gina Er
29.05.11,09:48
pri uplatnovani naroku z komercneho urazoveho poiistenia je absolutne nepodstatne ci si na PN alebo dovolenke alebo chodis do roboty ... podstatna je dlzka doby liecenia, kazdy uraz ma stanovenu svoju tabulkovu hodnotu

to kolko dostane od komerčnej poistovne z urazoveho (pri)poistenia sa dozvie hned doma, ked si vyhlada zmluvu a v nej osobitne poistne podmienky pre dane riziko, ma tam (resp. mala by mat) kompletnu tabulku - zoznam urazov a v nej prislušne % plnenia alebo dlzku liecenia (pri dennom odskodneni)

btw: škrabance nie su uraz ktory by sa plnil ...
veď hore píšem,že záleží,ako to obodujú a nech nečaká nejaké horibilné sumy,ak vôbec ......
a k tej PN-ke...ja mám poistku aj na to....
bubkoch
29.05.11,09:49
trvalen nasledky? - vraj sa tam rataju aj jazvy.. bohuzial nejake budu :(

aby si mala predstavu čo su to trvale nasledky, tu som nasiel na webe jedny OPP ... jazvy po škrabancoch, no neviem neviem ... :D
http://www.ingpoistovna.sk/files/sk/o-ing/pravne-ustanovenia/poistne-podmienky/osobitne-zivotne/pripoistenie-trvalych-nasledkov-urazu.pdf