verads
29.05.11,11:18
Dobry den. rada by som vaše rady , chystáme sa na dovolenku do chorvátska, ja som ešte pri mori nebola a teraz mám velké obavy zo všetkého, ja som chora na srdce,mám vysoky tlak , cukrovku, stále mi je zle a mám závrate z krčnej chrbtice a mám velkú nadváhu, štítnú žlazu (niekedy sa v noci skoro zadusím )mám 52 rokov a chcem ist kvôli mojej malej 4 ročnej vnučke, lebo velmi chce aby sme išli aj my s dedom, velmi sa o nu bojím a chcem, aby jej cesta lepšie ubiehla ked nebude spinkat, vela sa s nou rozprávam a ukludnujem ju. Bojím sa aj toho , že auto bude plne asi sa nám nebude pohodlne cestovat, ideme 7 a ešte k tomu aj psík..auto je 7 miestne a samozrejme kazdy bere batožiny ja som váhovo za dvoch :-( ) Ja si ešte chcem vypýtat radu lekára neviem, či to nebude blbo zniet... Odkedy viem , že máme ist každú noc plačem , že prečo tam musíme ist a mám nočné mory, ja viem, nemusím ist , ale tak zas sa doma zbláznim kvoli vnučke , ja som jej ako druha mama , všade chodime spolu , cely den som s nou a kým nezaspi večer som u nich , je na mna velmi naviazana, dcéra nema vela skusenosti z vychovou lebo odmalička sme sa spoločne starali o malu a vždy všetko ja, ja bez nej neviem byt ani jeden den . tak teraz ako to spravit ? poradte , samozrejme ked bude velmi teplo a daleko pláž tak ja nepojdem , ostanem na izbe a tie dve hodinky nejak vydržim kym vnučka bude vonku s rodičmi, aj o to sa bojím aby sme tam neochoreli, hlavne ja a vnučka to velmi tažko znášame ,bolí ma aj koleno mám ist na operáciu a teraz mi Dr : dal aj francuzku barlu čo samozrejme neberem radšej budem krívat...Som to prípad čo ? cesta by mala trvat 7 hodín je to asi 700 km vraj..
alaya1
29.05.11,10:04
Mila pani Verads
Neviem, ci tento prispevok je zart, ale ak nie, som v soku.
Ak trpite tolkymi ochoreniami, ako uvadzate, s vycestovanim Vam poradi vas osetrujuci lekar, nie my na porade. Kto by si vzal na zodpovednost tak choru osobu a radil cez net,.

Opytali ste sa vobec svojej dcerky, jej manzela, ci chcu, aby ste s nimi isli? Ze to chcete vy, nie je myslim si dolezite. nebojte sa, vnucka to prezije. Mozno s malymi hnackami, mozno bez nich. Chorvatsko nie je kraj sveta. je to civilizovana krajina. A preco by mala byt s rodicmi len 2 hodiny a potom s vami na izbe, nechapem. Ved to je ich dieta a zaplatia more dietatku a dieta bude niekde zavrete v izbe?
Nechcem sa velmi rozpisovat, divim sa, ze vy sa starate o dieta kym nezaspi, nie rodicia, mam na to svoj nazor.
A plakat, ze sa ide na dovolenku? Mne to v poriadku nepripada, ak placete, nechodte. Este by ste tam kazili naladu ostatnym.
Cele je to divne a pre mna nepochopitelne.Treba sa trocha odosobnit a nemysliet len na seba, ale aj na inych a na ich potreby.
Dovolenka sluzi na oddych, nie stresovanie.
Myslim to v dobrom, ale velmi sa cudujem.neviem, co vam poradia iny, ja vam poradit neviem.
Vela stastia v rozhodovani.
buchač
29.05.11,10:53
Dobry den. rada by som vaše rady , chystáme sa na dovolenku do chorvátska, ja som ešte pri mori nebola a teraz mám velké obavy zo všetkého, ja som chora na srdce,mám vysoky tlak , cukrovku, stále mi je zle a mám závrate z krčnej chrbtice a mám velkú nadváhu, štítnú žlazu (niekedy sa v noci skoro zadusím )mám 52 rokov a chcem ist kvôli mojej malej 4 ročnej vnučke, lebo velmi chce aby sme išli aj my s dedom, velmi sa o nu bojím a chcem, aby jej cesta lepšie ubiehla ked nebude spinkat, vela sa s nou rozprávam a ukludnujem ju. Bojím sa aj toho , že auto bude plne asi sa nám nebude pohodlne cestovat, ideme 7 a ešte k tomu aj psík..auto je 7 miestne a samozrejme kazdy bere batožiny ja som váhovo za dvoch :-( ) Ja si ešte chcem vypýtat radu lekára neviem, či to nebude blbo zniet... Odkedy viem , že máme ist každú noc plačem , že prečo tam musíme ist a mám nočné mory, ja viem, nemusím ist , ale tak zas sa doma zbláznim kvoli vnučke , ja som jej ako druha mama , všade chodime spolu , cely den som s nou a kým nezaspi večer som u nich , je na mna velmi naviazana, dcéra nema vela skusenosti z vychovou lebo odmalička sme sa spoločne starali o malu a vždy všetko ja, ja bez nej neviem byt ani jeden den . tak teraz ako to spravit ? poradte , samozrejme ked bude velmi teplo a daleko pláž tak ja nepojdem , ostanem na izbe a tie dve hodinky nejak vydržim kym vnučka bude vonku s rodičmi, aj o to sa bojím aby sme tam neochoreli, hlavne ja a vnučka to velmi tažko znášame ,bolí ma aj koleno mám ist na operáciu a teraz mi Dr : dal aj francuzku barlu čo samozrejme neberem radšej budem krívat...Som to prípad čo ? cesta by mala trvat 7 hodín je to asi 700 km vraj..


Mila pani Verads
Neviem, ci tento prispevok je zart, ale ak nie, som v soku.
Ak trpite tolkymi ochoreniami, ako uvadzate, s vycestovanim Vam poradi vas osetrujuci lekar, nie my na porade. Kto by si vzal na zodpovednost tak choru osobu a radil cez net,.

Opytali ste sa vobec svojej dcerky, jej manzela, ci chcu, aby ste s nimi isli? Ze to chcete vy, nie je myslim si dolezite. nebojte sa, vnucka to prezije. Mozno s malymi hnackami, mozno bez nich. Chorvatsko nie je kraj sveta. je to civilizovana krajina. A preco by mala byt s rodicmi len 2 hodiny a potom s vami na izbe, nechapem. Ved to je ich dieta a zaplatia more dietatku a dieta bude niekde zavrete v izbe?
Nechcem sa velmi rozpisovat, divim sa, ze vy sa starate o dieta kym nezaspi, nie rodicia, mam na to svoj nazor.
A plakat, ze sa ide na dovolenku? Mne to v poriadku nepripada, ak placete, nechodte. Este by ste tam kazili naladu ostatnym.
Cele je to divne a pre mna nepochopitelne.Treba sa trocha odosobnit a nemysliet len na seba, ale aj na inych a na ich potreby.
Dovolenka sluzi na oddych, nie stresovanie.
Myslim to v dobrom, ale velmi sa cudujem.neviem, co vam poradia iny, ja vam poradit neviem.
Vela stastia v rozhodovani.
JA ...ja sa na to podujmem ...

K hentým diagnózam chýba už len rakovina kože ....a hajde na pláž ...nejlepšie na poludnie ...samozrejme len tak , bez natretia sa opaľovacím krémom , olejom ...:rolleyes:

Divné ???...tak ja zájdem ešte ďalej ...
Nezvyknem až tak prudko , no na toto sa ani inak nedá ...

STUPÍDNE je to všetko ...a tým myslím všetko ...dovolenka , auto ....a o diagnózach radšej pomlčím ...
Starostlivosť o dieťa ???.........kapitola sama o sebe ...
Buď je Tvoja dcéra neschopná , alebo je to tak všetko vyhovuje...buď si Ty príliš iniciatívna ...sa čudujem zaťovi , ale v mojom prípade , sorry , by to takto nefungovalo ...
Pomôcť áno , ale toto ???....každý deň uspávať 4 - ročné decko :confused::confused::confused::confused:

Len na margo ...manželka bola od včera doobedu až do dnešného rána s vnučkou ( 16 mesiacov má ) , nakoľko mladí boli na svadbe ...
Pomôcť áno .................................................. ...............;)
alaya1
29.05.11,11:44
No teraz som si precitala ine prispevky od vas, tu piste, ze vnucka ma byt na dovolenke s rodicmi a vami, v inom prispevku ziadate o radu, ako pomoct dcerke, ktora je slobodna matka a nema peniaze.
Je to cele velmi divne, az nerealne.
Ja len tolko, ak je naozaj to vsetko pravdive, nechajte svoju dceru zit svoj zivot, vy si zite svoj a ked vas poziada, len vtedy pomahajte. je to tazke, no viem, o com pisem.
Nech si ide s dcerkou na dovolenku sama- mozno aj autobusom.
Xanti
29.05.11,11:54
Heeeeeeeej Alaya a Buchač,
nepreháňajte.

Mnoho ľudí aj z vážnejšími ťažkosťami chodia po dovolenkách. Verím, že to nie je žiadna slasť dlhá cesta autom ( zažila som si to 17 hodín ).

Verads,
kludne sa porad s lekárom. Mne môj prízvukuje, že ak sa rozhodnem ísť na dovolenku, že mám prísť za ním, že mi vystaví nejaký zdravotný pas či čo.
Vezmi si dostatok liekov, pri mori sa Ti bude lepšie dýchať je tam vlhkejší vzduch.

Nezabudni piť dosť tekutín, treba robiť prestávky, ponaťahovať sa .. prejsť kolo auta a myslím, že dovolenku zvládneš v pohode. A aj na pláži pri mori pod stromami alebo slnečníkmi. A budeš na to spomínať v dobrom.
alaya1
29.05.11,11:58
Tak teda Xanti, z mojich prispevkov si nepochopila nic.
P.S. mam za sebou 3x Grecko busom, po 24 hodin a to som zdrava osoba.
Skus si jej prispevky precitat este raz, mne neslo o jej choroby, to je jej zodpiovednost, islo mi o nieco uplne ine.
Xanti
29.05.11,12:00
Alaya
ona sa pýtala na choroby a dovolenku, nie na okomentovanie jej života, života jej dcéry a všetkých okolo. Je to ich vec ako si to zariadia.
alaya1
29.05.11,12:23
Tak teda Xanti, mas odvahu, pri tolkych vaznych diagnozach len tak, odporucit ist a ani sa neporadit s lekarom, hm...ja na to odvahu nemam.
Odpovedala som na to, co som sa v prispevku docitala, ak nechcela o rodine, nemala pisat.
Xanti
29.05.11,12:27
Alaya prečítaj si poriadne môj príspevok,
zadávateľka si myslí že lekár ju vysmeje ak sa pôjde s ním poradiť. Ja ju za dr. posielam, na základe mojej skúsenosti. Ja zdravá nie som a zvládla som cestu autom.
DanielaSL
29.05.11,13:23
Len tak k vašej debate podotknem..je normálne plakať, že idem na dovolenku? Zadávateľka chcela vedieť či ísť s chorobami....ale napriek všetkému jej zadanie otázky mi vyznieva nejako divne....
sanny237
29.05.11,16:25
Prepáčte, nechcem nikoho súdiť, ale spýtala ste sa niekedy dcéry a zaťa, či im vyhovuje takto žiť???
220870
29.05.11,17:38
Pani verads narovinu ste sebec cinik .Ja mám takú svokru do všetkého vidí myslí si o sebe že je pupok sveta a bez jej dobrotivej lásky by svet a všetci naokolo zdocholi.opak je pravdou radšej no coment.Neviem kto to vyriekol ale vo vašom prípade mal pravdu.Ži a nechaj žiť.
verads
29.05.11,20:11
Ako vidím nie , len na tu tému odpovedáte čo som napísala , ale aj čo bolo pred rokmi Ok , Ja práveže nechcem ist , dcera chce a hlavne vnučka, a, že,ja ich nenecham žit ? oni nevedia bezomna žit...ale to je asi náš problém si myslím, neprečítal si asi nikto pozorne čo som písala ,že si chcem, vypýtat radu lekara a nie to že nie , xanti ma pravdu. A tie dve hodiny som písala , že cca tolko budu na pláži a potom už budeme zas spolu a nie to , že tam nebudu rodičia , a aj to že ked ju uspávam , to neznamena , že tam nema rodičov hm , to , že dcera ako žije zo svojim partnerom to sem ako vlastne ide. Písala som aj na inú stranku a tam som od lekara dostala uplne inu odpoved, ja som od Vás chcela ,len radu a nie kritiku a osočovanie.pozrite si aku som dostala odpoved na edusan.sk ( mám problém ) Ale zato vám dakujem .JA som sa nikdy nikomu nevnucovala a ked ma osobne nepoznate nesudte, ten kto ma pozna vie , že kolko pomáham detom a ako milujem svoju vnučku,praveže oni by cceli aby som tam bola ešte viac u nich, a mna to drží pri živote, keby som bola nepotrebna tak načo žijem ? Ja pokial vládzem, budem pomáhat mojim detom ako ,len budem vediet a môžte ma odsudzovat. JA sa nemám začo hanbit , vždy som moje deti viedla k poriadnému životu, su slušne vychovane, nefajčia , nedroguju, nepiju a nie su mi na hanbu.A oni si ctia rododičov, to ,že aky ma vztach z partnerom ,ja za to nemôžem .A si myslím kažýdy si má čo zametat pred svojim prahom aj ja aj iny tak zametajme tam...
verads
29.05.11,20:29
Prepáčte, nechcem nikoho súdiť, ale spýtala ste sa niekedy dcéry a zaťa, či im vyhovuje takto žiť???
či som sa pýtala zata a dcery ? hm, dcera mi už rano vola nech idem tam a vnučka sa prosíka a zat je rad ,že som tam , a ked chcem ist domov ešte ma prehovaraju , že kam sa ponahlam a ked ma boli noha vraj ma potom odprevadia ,len nech som ešte tam , aj ked ja by som už radšej bola niekedy doma večer ked už malá zaspí , je to moja prva a vytúžená vnučka byvame od seba asi 100 m, ale neviem ani prečo top tu ja musím vysvetlovat , to je naša rodinná záležitost ja som sa pýtala na niečo ine .
verads
29.05.11,21:11
Milý bucháč! chceš povedat ,že ked odídem do chorvatska mám rátat s rakovinou? A keby vaša dcera potrebovala po tej svadbe zas pomôct nepomohla by manželka dcére ? lebo ja ano. tak neviem čo sa tu rieši môj vztach k detom a vnučke ked som sa pytala na niečo uplne ine . A pani alaya je mi lúto ,že vy nemáte taky dobry vztach z bratom a ani s vašou nebohou matkou ste nemali, je mi to fakt luto , ale si myslim to sa ma budovat od začiatku. Ale to zas je už vaša vec. Ani to neriešim aky mate vztach zo svojimi detmi
Lubaba
29.05.11,21:34
Keby som ja mala také fyzické zdravotné problémy ako ty, a mala by som obavy o svoje zdravie, ako zvládnem cestu, tak určite by som v prvom rade navštívila svojho ošetrujúceho lekára a dala by som na jeho rady, predsa dobre pozná tvoj zdravotný stav.

Ak ti cestu odporučí, tak potom nemáš čo riešiť, pôjdeš na dovolenku, veď aj štvorročná vnučka chce aby si išla, veľmi sa jej venuješ, je na teba príliš naviazaná, tak prečo by si jej neurobila radosť, a nielen jej, aj dcére, ty budeš varovať vnučku aj psíka asi, a ona si aspoň trochu oddýchne od svojich povinností.

Ale ak máš už teraz stresy a nočné mory z toho, tak radšej seď doma, určite by si sa stresovala / aj ich / aj cestou na dovolenku aj na dovolenke a za to vlastne nechcete platiť - za stresy. To platí aj keď bude možnosť, že lekár ti dovolenku neodporučí.

Určite si dcéru dobre vychovala, ale nejak si jej ešte mohla viac pomôcť v tom, že už by mohla aj ona niečo povedať do výchovy svojho dieťaťa 4- ročného, a získala by teda viac skúseností, ktoré ako píšeš ešte nemá , tým že sa stále o nich staráš ani ich nebude mať nikdy a čo na to jej partner?

A čo na to tvoja dcéra, určite pozná tvoj zdravotný stav, ako sa k tomu stavia? Povedala si jej že nechceš ísť, a prečo chce aby si silou- mocou šla, keď už teraz ťa to ubíja, ak nie zabíja, mysli trochu viac na seba, aby si mohla aj naďalej "pomáhať". Tí ďaľší dvaja, čo idú s vami sí to chcú tiež užiť, neviem či je to rodina, alebo známi tvojej dcéry.

Ja osobne, keby som sa na to "necítila", tak by som nikde neišla a ani moja rodina by mi to nedovolila ak by lekár nesúhlasil.
verads
29.05.11,21:51
Lubaba. ešte som sa lekára nepýtala , tento týžden pôjdem za nou, cestujem s manželom a dvoma dcérami a ich priatelmi a vnučkou,dcéra nie je vydata, len žiju spolu 7 rokov, dcéra mi vraví aj jedna aj druha , že nech sa teším a bude všetko Ok , ale ak sa necitim nato tak nech ostanem doma. Ja rada cestujem , ale toto je troška dlchšia cesta ako obvykle, a hlavne tam je iná klíma, iný vzduch, ale uvidím čo povie doktorka a kardiológ.

A ešte dodám , nie ja vychovávam vnučku , ale moja dcéra ja jej ,len pomáham a to je rozdiel.jej priatel chodi domov takmer vtedy ked už mala ide spat, a prečo by to malo vadit jej priatelovi ,že im pomáham , ja som ho podržala ked bol na dlážke , ale to je už o inom .
Lubaba
29.05.11,22:00
Lubaba. ešte som sa lekára nepýtala , tento týžden pôjdem za nou, cestujem s manželom a dvoma dcérami a ich priatelmi a vnučkou,dcéra nie je vydata, len žiju spolu 7 rokov, dcéra mi vraví aj jedna aj druha , že nech sa teším a bude všetko Ok , ale ak sa necitim nato tak nech ostanem doma. Ja rada cestujem , ale toto je troška dlchšia cesta ako obvykle, a hlavne tam je iná klíma, iný vzduch, ale uvidím čo povie doktorka a kardiológ.

Takže choď k lekárovi a uvidíš čo ti povie, a iná klíma a vzduch ti môžu len pomôcť, a robte si častejšie prestávky ak pôjdeš, neboj sa zvládneš to.
verads
29.05.11,22:05
Prepáčte, nechcem nikoho súdiť, ale spýtala ste sa niekedy dcéry a zaťa, či im vyhovuje takto žiť??? vyhovuje a velmi... byvali u nas a nechceli ani odist stále nás tam volaju ked sme doma
verads
29.05.11,22:07
Takže choď k lekárovi a uvidíš čo ti povie, a iná klíma a vzduch ti môžu len pomôcť, a robte si častejšie prestávky ak pôjdeš, neboj sa zvládneš to.

DAKUJEM PEKNE A prajem každému pekné leto a oddych.
buchač
30.05.11,08:58
JA ...ja sa na to podujmem ...

K hentým diagnózam chýba už len rakovina kože ....a hajde na pláž ...nejlepšie na poludnie ...samozrejme len tak , bez natretia sa opaľovacím krémom , olejom ...:rolleyes:

Divné ???...tak ja zájdem ešte ďalej ...
Nezvyknem až tak prudko , no na toto sa ani inak nedá ...

STUPÍDNE je to všetko ...a tým myslím všetko ...dovolenka , auto ....a o diagnózach radšej pomlčím ...
Starostlivosť o dieťa ???.........kapitola sama o sebe ...
Buď je Tvoja dcéra neschopná , alebo je to tak všetko vyhovuje...buď si Ty príliš iniciatívna ...sa čudujem zaťovi , ale v mojom prípade , sorry , by to takto nefungovalo ...
Pomôcť áno , ale toto ???....každý deň uspávať 4 - ročné decko :confused::confused::confused::confused:

Len na margo ...manželka bola od včera doobedu až do dnešného rána s vnučkou ( 16 mesiacov má ) , nakoľko mladí boli na svadbe ...
Pomôcť áno .................................................. ...............;)


Milý bucháč! chceš povedat ,že ked odídem do chorvatska mám rátat s rakovinou? A keby vaša dcera potrebovala po tej svadbe zas pomôct nepomohla by manželka dcére ? lebo ja ano. tak neviem čo sa tu rieši môj vztach k detom a vnučke ked som sa pytala na niečo uplne ine . A pani alaya je mi lúto ,že vy nemáte taky dobry vztach z bratom a ani s vašou nebohou matkou ste nemali, je mi to fakt luto , ale si myslim to sa ma budovat od začiatku. Ale to zas je už vaša vec. Ani to neriešim aky mate vztach zo svojimi detmi

add. 1.
...nikdy by som si nedovolil niečo také tvrdiť ...ja som spomenul len niečo v tom zmysle , že sú totiž aj také osoby , ktoré aj napriek svojmu " zdraviu " idú tam , kde nemajú proste čo robiť ...nič iné a nič viac...
...tiež by som sa aj ja rád pozrel k moru ( už som síce bol v mladšom veku ) , no keď mi to raz a navždy doktori iba " nedoporučili " , tak sa podľa toho aj správam ...nevraviac už ani o tom , že aj tu , na rodnej hrude sa slnku vyhýbam , pokiaľ je to len možné ...

add. 2.
...vzťahy ako také som spomenul len tak , mimochodom ...
Tie moje sú také , aké sú ...všade je niečo ...
Moje dievky ???...tak to je skôr otázka na ne , na ten náš vzťah ...sám za seba len toľko môžem povedať , konštatovať , že viem viac ako ich matka ...
verads
30.05.11,09:14
add. 1.
...nikdy by som si nedovolil niečo také tvrdiť ...ja som spomenul len niečo v tom zmysle , že sú totiž aj také osoby , ktoré aj napriek svojmu " zdraviu " idú tam , kde nemajú proste čo robiť ...nič iné a nič viac...
...tiež by som sa aj ja rád pozrel k moru ( už som síce bol v mladšom veku ) , no keď mi to raz a navždy doktori iba " nedoporučili " , tak sa podľa toho aj správam ...nevraviac už ani o tom , že aj tu , na rodnej hrude sa slnku vyhýbam , pokiaľ je to len možné ...

add. 2.
...vzťahy ako také som spomenul len tak , mimochodom ...
Tie moje sú také , aké sú ...všade je niečo ...
Moje dievky ???...tak to je skôr otázka na ne , na ten náš vzťah ...sám za seba len toľko môžem povedať , konštatovať , že viem viac ako ich matka ...

Pán bucháč, vy sa vyhýbate slnku ako sa ,len dá a ja zas vôbec nechodím von . cestovat budeme v noci a v aute je klíma . a aj tam bude v apartmáne a tam zas ja budem chodit von , ak budem, len ked už nebude teplo , navečer a a možno ani vtedy , ako som písala ja nie kvôli chorvatsku idem , ale kvôli mojej vnučke.A mne to ešte zatial nikto nezakazal , že nemôžem ist , myslím tym lekarov, ja si , len pôjdem ešte vypýtat mienku, a ked lekár povie nie, tak samozrejme si dám stop ! Nie som sprostá sama viem čo znesie moje telo. Ja som , len chcela radu , že ked niekto už bol taký kto nie je celkom zdravý či to zataží organizmus. Ja nie som ani v invalidnom dôchodku a ani v normálnom zatial.
Nokerla
30.05.11,09:50
Verads,

Sama musis najlepsie vediet ci sa na to citis alebo necitis.....nemozes do toho zatahovat vztah s vnuckou, lebo ten s Tvojim zdravotnym stavom nema nic.
Ak by vnucka bola starsia, tak isto by nechcela aby si nieco zbytocne riskovala.
Lekar Ti moze povedat/odporucit, ale on presne nevie ako sa citis Ty.
V prvom rade musis chciet cestovat Ty, lebo ak sa tam nebudes citit dobre, tak ani vnucka z toho nebude nadsena, ze je Ti zle.
Pri mori treba pocitat s tym, ze tam malokedy prsi, cize je vacsinou jasno, ale na druhu stranu tam veje vanok od mora a tym robi vzduch vlhkejsi a tym padom sa zda, ze je aj chladnejsie, ale ze tam bude palit slnko tak s tym treba pocitat.
a neviem ci je aj na psychiku dobre ak budes cely den zavreta v izbe, ved to uz hranici s vezenim. Vnucka sa urcite rada vyblazni v mori alebo v bazene, cize podla mna to bude viac ako 2 hodiny co nebude s Tebou.

Drzim palce aby si sa dobre rozhodla.
alaya1
30.05.11,10:29
Pán bucháč, vy sa vyhýbate slnku ako sa ,len dá a ja zas vôbec nechodím von . cestovat budeme v noci a v aute je klíma . a aj tam bude v apartmáne a tam zas ja budem chodit von , ak budem, len ked už nebude teplo , navečer a a možno ani vtedy , ako som písala ja nie kvôli chorvatsku idem , ale kvôli mojej vnučke.A mne to ešte zatial nikto nezakazal , že nemôžem ist , myslím tym lekarov, ja si , len pôjdem ešte vypýtat mienku, a ked lekár povie nie, tak samozrejme si dám stop ! Nie som sprostá sama viem čo znesie moje telo. Ja som , len chcela radu , že ked niekto už bol taký kto nie je celkom zdravý či to zataží organizmus. Ja nie som ani v invalidnom dôchodku a ani v normálnom zatial.


Myslim, ze treba lekarovi povedat aj to, ze kazdy vecer placete, ze mate ist na dovolenku. myslim, ze je to podstatna vec.
alaya1
30.05.11,10:38
Milý bucháč! chceš povedat ,že ked odídem do chorvatska mám rátat s rakovinou? A keby vaša dcera potrebovala po tej svadbe zas pomôct nepomohla by manželka dcére ? lebo ja ano. tak neviem čo sa tu rieši môj vztach k detom a vnučke ked som sa pytala na niečo uplne ine . A pani alaya je mi lúto ,že vy nemáte taky dobry vztach z bratom a ani s vašou nebohou matkou ste nemali, je mi to fakt luto , ale si myslim to sa ma budovat od začiatku. Ale to zas je už vaša vec. Ani to neriešim aky mate vztach zo svojimi detmi
Mila verads. Pisete , ze vas nemame sudit, ked Vas nepozname. Preco to robite vy?
Moju nebohu mamku si do ust prosim neberte a nas vztah nekomentujte. Vrela vdaka. Nehnevam sa na vas,to vas ospravedlnuje, ze vecer placete, pre dovolenku. myslim si o tom svoje. pekny den.
verads
30.05.11,12:42
pani alaya , ja som písala ,že mi je luto ,že ste nemala a nemate dobry vztach, ale mna to ani anezaujíma, vy ste sudila mna, zaplietla sem vztah mojej dcery a jej život ,spomente si slobodna matka atd... to ako padlo do reči ked som si pýtala mienku o dovolenke ? Ani vy neberte moju dceru na usta , ale nechajme to ja sa nemienim s nikym hádat a ja si tiež myslím svoje, a veru ani nie málo, chvala bohu to nám nemôže nikto zakázat...Som dobry vyznávač ludí, mám o Vás svoju mienku... DAkujem pekne , majte sa
verads
30.05.11,12:51
Nebojte sa Pán bucháč , ja už viem čo treba povedat lekárovi samozrejme , že aj to , že ked si lahnem niekedy a premýšlam o tom vyhrknu mi slzy. A ja si myslim už sa to asi až až predebatovalo a vietečo , možno zdravy človek neráta ničím zlým a aj tomu sa môže prihodit bars čo . Nemyslím už nato čo sa má stat, stane sa.teším sa a ked lekár dovolí ledva čakám 23.06
DanielaSL
01.06.11,09:14
Veru už sa tu toho povedalo k tejto téme dosť...ja ti prajem, aby sa dovolenka vydarila, bola bez problémov...a aby si sa tam spolu s vnučkou tešila. Inak chápem tvoje obavy, vidím že máš tých zdravotných problémov až až...ja mám zase takú smolu, že tesne pred dovolenkou sa mi niečo stane a odchádzam nie celkom v pohode..alebo ochoriem tam. Ale aj tento rok napriek tomu idem...dopredu si hovorím že to bude krásna dovolenka..a ani nepripustím..že mi niečo bude. Mysli pozitívne....hlavne neplač...poraď sa s lekárom a ak dovolí, tak sa už teraz teš..more je nádherné, liečivé ...snáď aj trochu tebe pomôže.
A ešte mimotemy...spomínala si tú paličku.....ja by som na tvojom mieste sa za ňu nehanbila a chodila s ňou....keď som bola po nevydarenej operácii kolena, tiež mi ju predpísali a veru lepšie sa mi chodilo s ňou ako bez nej...zaťažuješ a môžeš si poškodiť iné....
verads
02.06.11,06:37
Milá DanielaSĽ ! Aj ja ti prajem, aby ti každý tvoj krok vyšiel v poriadku, a nie ,len súvisiaca s dovolenkou. Áno máš pravdu ,že vždy môže príst niečo do toho, aj ja som si povedala ,že nebudem dopredu stresovat ,lebo človek nikdy nevie...ale v podvedomí to tam je ...No je to nepríjemné ked človek tam ochorie, dostane chrípku a podobne,dúfam , že sa nič také nestane.
Radit sa budem aj troma lekármi ,no uvidím čo oni , idem k diabetologičke, zajtra k obvodnej a budúci týžden kardiológovi
DanielaSL
02.06.11,06:59
Skús sa niečím čo máš rada tak zamestnať, aby si aj všetko , čo je v podvedomí vyhodila....a potom nám napíš...ako si sa na dovolenke mala.
buchač
02.06.11,11:14
Pán bucháč, vy sa vyhýbate slnku ako sa ,len dá a ja zas vôbec nechodím von . cestovat budeme v noci a v aute je klíma . a aj tam bude v apartmáne a tam zas ja budem chodit von , ak budem, len ked už nebude teplo , navečer a a možno ani vtedy , ako som písala ja nie kvôli chorvatsku idem , ale kvôli mojej vnučke.A mne to ešte zatial nikto nezakazal , že nemôžem ist , myslím tym lekarov, ja si , len pôjdem ešte vypýtat mienku, a ked lekár povie nie, tak samozrejme si dám stop ! Nie som sprostá sama viem čo znesie moje telo. Ja som , len chcela radu , že ked niekto už bol taký kto nie je celkom zdravý či to zataží organizmus. Ja nie som ani v invalidnom dôchodku a ani v normálnom zatial.


Nebojte sa Pán bucháč , ja už viem čo treba povedat lekárovi samozrejme , že aj to , že ked si lahnem niekedy a premýšlam o tom vyhrknu mi slzy. A ja si myslim už sa to asi až až predebatovalo a vietečo , možno zdravy človek neráta ničím zlým a aj tomu sa môže prihodit bars čo . Nemyslím už nato čo sa má stat, stane sa.teším sa a ked lekár dovolí ledva čakám 23.06
...toť , pred hodinkou som som sa vrátil z chalupy ...
Vyhýbal som sa slnku ???...ej veru hej ;) , no keď sa inak nedalo , tak aj tam som makal ...

Vravíš , že vieš .Ak je to fakt , je to dobré , nakoľko sú aj takí , ktorí vedia a aj tak nečinia , čo by mali ...:confused:

Zvyšok už fakt neriešim , nie moja vec ...



P.S.:
...to oslovenie , ten pán s veľkým " P " ...hm ....považujem , môžem sa len dvoma smermi vydať ...
Buď je to fakt len oslovenie ...
Alebo surový podpich ...
Ale ani jedno a ani druhé nie je na mieste ...;):rolleyes:
Ajk&
02.06.11,12:08
Ja by som asi zvolila takú strednú cestu: s vnučkou by som išla na SK na nejaké termálne kúpalisko a mladí nech aj so psíkom idú autom do Chorvátska. Ak by aj nejaké zdravotné problémy sa vyskytli, tak som doma, viem sa dohovoriť, tu ma lekár a lieky vyjdú lacnejšie, psychicky si určite lepšie oddýchnem ako keby som mala mať nervy že čo ak ....... Nechce sa dať vnučka presvedčiť aby ste išli len vy dve? O tom že mamina s priateľom ide do Chorvátska ani nemusí vedieť, môže sa jej povedať že sú v robote.
verads
02.06.11,12:59
Ja by som asi zvolila takú strednú cestu: s vnučkou by som išla na SK na nejaké termálne kúpalisko a mladí nech aj so psíkom idú autom do Chorvátska. Ak by aj nejaké zdravotné problémy sa vyskytli, tak som doma, viem sa dohovoriť, tu ma lekár a lieky vyjdú lacnejšie, psychicky si určite lepšie oddýchnem ako keby som mala mať nervy že čo ak ....... Nechce sa dať vnučka presvedčiť aby ste išli len vy dve? O tom že mamina s priateľom ide do Chorvátska ani nemusí vedieť, môže sa jej povedať že sú v robote.
No ešte neviem ,že čo mi povedia lekári, a ako sa budem vtedy cítit,to nepripadá do úvahy , že rodičia by nechali doma malú, lebo hlavne kvôli nej tam ideme ona tam chce ist , videla rodičov z predošlých rokov na fotke na tých miestach a ona tam vraj chce ist...Nuž a ja tak chceli ist tak idu tam...necítim sa moc na tú dovolenku , aby som bola úprimná..už teraz mi je zle z týchto horúčav .
Jarka 1
02.06.11,14:13
No, tak som to tu všetko pozorne prečítala. Chvíľami som sa priklonila na jednu stranu a chvíľami na druhú. Čím viac sa však téma blíži ku koncu, tým viac ma zdvíha zo stoličky.

ona tam chce ist , videla rodičov z predošlých rokov na fotke na tých miestach a ona tam vraj chce ist...

Mám 15 rokov praxe v materskej škôlke. Nikto na svete ma nepresvedčí, že štvorročné dieťa samé od seba hovorí takéto veci. Iba ak jej to niekto nakuká do hlavy. Normálne sa takému dieťaťu povie, že ide s maminkou a ocinkom na dovolenku a stará mama si zatiaľ oddýchne doma. Keď sa vrátia tak jej všetko ...
Nechcite ma presvedčiť, že malá si postavila hlavu a všetci skáčete, ako ona píska.
DanielaSL
02.06.11,14:57
Ja už myslím, že rozoberať ich rodinné vzťahy nám neprísluší... a je to mimo tejto témy...chcela vedieť, či by sme jej doporučili ísť...alebo skôr nie kvôli jej zdraviu....padlo veľa toho..a nech už je to na jej rozhodnutí...

Inak Vera...tie horúčavy tam sa celkom inak znášajú ako doma u nás....idete koncom júna, to nemusí byť v Chorvátsku podľa toho kam idete až tak horúco..len ako paradox..moja dcéra tam kedysi bola na liečení 3 týždne a z toho 2 mali zlé počasie, kedy sa nedalo ani kúpať. Lekári ti lepšie poradia ako my...my sme ťa len mohli podporiť v rozhodnutí buď na jednu alebo druhú stranu.
misoft
02.06.11,15:43
Citát:
Pôvodca textu príspevku: sanny237 Pozri príspevok
Prepáčte, nechcem nikoho súdiť, ale spýtala ste sa niekedy dcéry a zaťa, či im vyhovuje takto žiť???
vyhovuje a velmi... byvali u nas a nechceli ani odist stále nás tam volaju ked sme doma

Na toto už musím reagovať. verads: toto je však tvoja chyba, priveľmi si si ich pripustila k telu, nenaučili sa samostatného života a stále len očakávajú pomoc. Žiaľ (nehnevaj sa), sama si to dopustila, musíš znášať následky.

ona tam chce ist , videla rodičov z predošlých rokov na fotke na tých miestach a ona tam vraj chce ist...
Ako Jarka 1 naznačila: toto nie je z tej malej hlavičky, toto je z hlavičiek rodičov tej malej - počítajú s tým, že opäť budeš ako tajtrlík obskakovať malú, kým oni si na tvoj úkor budú užívať.

A k prvému:

Dobry den. rada by som vaše rady , chystáme sa na dovolenku do chorvátska, ja som ešte pri mori nebola a teraz mám velké obavy zo všetkého, ja som chora na srdce,mám vysoky tlak , cukrovku, stále mi je zle a mám závrate z krčnej chrbtice a mám velkú nadváhu, štítnú žlazu (niekedy sa v noci skoro zadusím ) Riadiť sa odporúčaniami lekára - ak povolí, vziať si na dobu pobytu potrebné lieky a pravidelne užívať.mám 52 rokov Vek nie je dôvodom na strach - chodia aj starší a chcem ist kvôli mojej malej 4 ročnej vnučke, lebo velmi chce aby sme išli aj my s dedom, velmi sa o nu bojím a chcem, aby jej cesta lepšie ubiehla ked nebude spinkat , vela sa s nou rozprávam a ukludnujem ju. Priveľká naviazanosť - odtiaľ potiaľ Bojím sa aj toho , že auto bude plne asi sa nám nebude pohodlne cestovat, ideme 7 a ešte k tomu aj psík..auto je 7 miestne Tieto tzv minivany sú dosť priestorné a samozrejme kazdy bere batožiny Každý nech si berie len toľko, koľko potrebuje + malý prídavok pre zlé počasie - šminky, vodičky, féniky, krémiky na krásu VYHODIŤ, na ochranu pre slnkom PRIBALIŤja som váhovo za dvoch Nie je dôvod na obavy - chodia aj ťažší :-( ) Ja si ešte chcem vypýtat radu lekára neviem, či to nebude blbo zniet... Odkedy viem , že máme ist každú noc plačem, že prečo tam musíme ist a mám nočné mory, ja viem, nemusím ist , ale tak zas sa doma zbláznim kvoli vnučke , ja som jej ako druha mama , všade chodime spolu , cely den som s nou a kým nezaspi večer som u nich , je na mna velmi naviazana, dcéra nema vela skusenosti z vychovou lebo odmalička sme sa spoločne starali o malu a vždy všetko ja, ja bez nej neviem byt ani jeden den . tak teraz ako to spravit ? Písal som vyššie poradte , samozrejme ked bude velmi teplo a daleko pláž tak ja nepojdem , ostanem na izbe a tie dve hodinky nejak vydržim kym vnučka bude vonku s rodičmi pochybujem, že ak bude fajn počasie, tak budú len dve hodinky na pláži, aj o to sa bojím aby sme tam neochoreli, hlavne ja a vnučka to velmi tažko znášame Všetko sa môže stať, ale aj tam ťa ošetria (možno lepšie ako doma),bolí ma aj koleno mám ist na operáciu a teraz mi Dr : dal aj francuzku barlu čo samozrejme neberem radšej budem krívat... Radšej teraz krívať, po dovolenke koleno vŕtať.Som to prípad čo ? cesta by mala trvat 7 hodín je to asi 700 km vraj..Cestu rozdeliť na etapy - 2 hodiny jazda, 30 minút cikpauza, 2 hodiny jazda, 1-1,5 hodiny oddych + naplnenie bachora :D, dojazd do cieľa. Celkovo sa to predĺži o dve hodiny, ale cestuje sa v KĽUDE! Vodič dobre oddýchnutý, najlepšie z domu vyraziť skoro ráno - nie sú také teploty.


BTW: Pobyt u mora aj prospieva - vzduch nasýtený soľou pomáha nielen na krásu, ale aj na zdravie.

Ovšem, ak sa na to necítiš, tak si dupni a hotovo. Nedaj si kecať do svojho života a diktovať, čo, kedy, kde a ako!

BTW2: Rada pre tvoju dcéru: nech sa už naučí žiť samostatne! To, že je slobodná matka, ale má priateľa, z nej nerobí chuderu, ktorú treba obskakovať!
Ajk&
02.06.11,19:58
Aj ja sa stotožňujem s Jarka 1: určite to nemá malá z vlastnej hlavy, ba dokonca sa mi zdá - nehnevaj sa - akoby mladí rátali nielen s tým, že sa budete malej venovať 24 hodín denne, ale aj s vašou finančnou podporou. Inak sa mi nechce veriť že by mladí sa nechceli na chvíľu zbaviť malej a užiť si na dovolenke - prepáč - aj bez vás starých. Ak tvrdia opak, zdá sa mi to falošné.
verads
02.06.11,20:55
No, tak som to tu všetko pozorne prečítala. Chvíľami som sa priklonila na jednu stranu a chvíľami na druhú. Čím viac sa však téma blíži ku koncu, tým viac ma zdvíha zo stoličky.

ona tam chce ist , videla rodičov z predošlých rokov na fotke na tých miestach a ona tam vraj chce ist...

Mám 15 rokov praxe v materskej škôlke. Nikto na svete ma nepresvedčí, že štvorročné dieťa samé od seba hovorí takéto veci. Iba ak jej to niekto nakuká do hlavy. Normálne sa takému dieťaťu povie, že ide s maminkou a ocinkom na dovolenku a stará mama si zatiaľ oddýchne doma. Keď sa vrátia tak jej všetko ...
Nechcite ma presvedčiť, že malá si postavila hlavu a všetci skáčete, ako ona píska.
A predstavte si je to tak , nikto jej nič nehúkal do hlavy , a to zas ,že ako ona píska tak tancujeme, nie je pravda, rodičia chceli ist aj tak do chorvatska. Nebudem tu opisovat naše rodinné záležitosti, len tolko ,že oni byvali u nás do veku troch rokov malinkej , byvaju zvlášt rok a to len o dva paneláky dalej. Keby som im už až tak išla na nervy ako si to vy myslíte , tak by nešli bývat na budúci mesiac do nášho vchodu, aby sme boli ešte bližšie k sebe, ale by tahali asi čo najdalej odomna .Sme stale spolu ,malá je na mna zvyknuta tak isto ako na svojich rodičov a čo je v tom zle ? oni maju svoj život a su radi , že zbožnujem malú. Majú zakázat malej mat rada babku ? Nehnevajte sa , ale mi to pripadá ako by ste mi chceli radit aby som malu mala rada , len tak sviatočne.A nie to , že čomu by som sa mala vyhýbat na dovolenke ked by som predsa , len išla.Lebo som sa na to pýtala. Dakujem už si neprosím vaše rady v tejto téme a ani názory. Sme rôzný, ale že takto odbočit od danej témy... Alebo viete čo, môžte písat , ale ja už nebudem reagovat .
verads
02.06.11,21:33
Ešte , len tolko , že misoft odpovedal na moje otázky tak ako som si to predstavovala. Dakujem
PS . ešte nie je vôbec isté či pôjdem ,potrebujem rady lekárov.
obvodnej, diabetologičky a kardiologa. A nemyslím si , že ma deti využívajú
finančne im nepomáham, vystačia si sami. Malá je výnimočne velmi nadané dieta, čiže nechápem prečo , alebo z akého dôvodu by ju rodičia mali nahovárat na to aby išli na dovolenku :) Nie som nou posadnutá , ale ona ked mala rok a pol vedela naratat do dvadsat a poznala všetky farby, a poznala takmer všetky najznámejšie veršíky a pesničky , každy sa divil. teraz hovorí 3 jazykmi ,meno si napíše od dva a pol roka .No ale to som už aj ja odbočila od témy. Zas mi nehovorte , že ine deti su sprosté , že sa im nič múdre nezrodí v hlavičke , len ked im to rodičia natlčú , že podme do chorvatska atd... hm...
DanielaSL
03.06.11,05:17
A ja by som dala návrh..aby sa táto téma už uzavrela.... evidentne radiaci odbočujú od hlavnej otázky.....