karinka555
29.05.11,13:05
Dobrý deň, s priateľom by sme chceli ísť začiatkom júla na Krétu. Chcem si dať poradiť, ktoré miesto si vybrať, ako je to s počasím v začiatkom júla, počula som, že tam veľmi fúka. Aké je tam more.....vlastne za všetky informácie budem vďačná. Ďakujeeeem:)
leonq
30.05.11,18:48
my sme boli na Krete na konci Jula, velmi teplo pravdepodobnost dazda velmi mala, nepamatam si zeby nejako fukalo, ale bolo tam tak teplo zeby som ten vetrik vcelku privital
boli sme na severe pri meste Chania, juh je udajne krajsi, my sme boli spokojny, pokial mate radi hystoriu urcite navstivte Knosos a Heraklion, ale nazabudnite na ciapky a vodu :) ja som tam isiel bez ciapky a keby v autobuse nebola klimatizacia asi to neprezijem :)
velka vyhoda Krety, pitna a kvalitna voda, dokonca sa mozete napit v hotely a v normalnych potravinach voda je velmi lacne.odporucam hotel vyssieho standardum, kvoli strave, ak si na strave nepotrpite tak je to jedno.
karinka555
31.05.11,05:11
Ďakujem za odpoveď. tak snáď tam bude teplo aj začiatkom júla. Na stravu si veru potrpime takze určite pôjdeme do nejakého lepsieho hotela. Ďakujem
Piper
31.05.11,05:44
pred piatimi rokmi sme boli na Kréte na juhu, stredisko sa volalo Kutsunari a boli sme veľmi spokojní. Pláž bola piesková, pozvoľný vstup do mora. Boli sme koncom júna bolo veľmi teplo aj more bolo teplé.
ludmila12
31.05.11,05:54
Tiež som bola na Kréte pred piatimi rokmi. Termín od 3 júna. Tu bolo tak chladno, že sme išli na letisko v kabátoch, tam iný svet, krásne teplé počasie. Výlety si neviem predstaviť v júli,auguste, pretože už my sme mali neskutočné teplo, hrozilo prehriatie organizmu. Za celých 15 dní sa nedalo kúpať 1 deň, silný vietor a dážď. Veľmi sa nám páčilo. :)
Dreamka
31.05.11,06:01
Ja mám pochodenú Krétu celkom dosť, raz sa nám stalo, že nám tam fúkalo, ale mne osobne to až tak nevadilo, pretože po dňoch horúčav ti aj dobre padne keď ťa "vyfúka". inak júlová dovolenka si myslím, že je ideálna :) Na západe sú krásne mestá Chania a Rethimno, letoviská na severnom pobreží, kláštory, tiesňava Samaria v lesnatých horách a úžasné divoké južné pobrežie. Mne sa v Chanii strašne páčilo určite odporúčam.
truch
31.05.11,06:22
V Chánii som bola už 5x, vždy bolo výborne:) Čítala som, že máte radi kvalitnú stravu, tak odporúčam ubytovanie bez stravy a návštevu miestnych reštaurácii. Môžete si vybrať, Gréci lákajú návštevníkov pred reštauráciami, sú veľmi milí a dáte si to, na čo máte práve chuť:)