Michalides84
29.05.11,15:34
Milý poradáci

Chcem si otvoriť živnosť na záhradnícke služby - tvorba a údržba záhrad. Oplatí sa v dnešenej dobe poskytovať záhradnícke služby alebo radšej len predávať rastliny a záhradnícky materiál? Kedže záhradník je mojim povolaním a práce v záhrade sú zároveň aj môj koníček, rád by som bud tvoril a udržiaval záhrady alebo predával tovar, no neviem čo sa viac oplatí. Dakujem za vaše odpovede.
arizona
29.05.11,18:44
Mozno by bolo dobre spojit oboje dohromydy .
Aspon na zaciatok. Neskor uvidis, co sa ti viac oplati. Myslim, ze ak budes mat predajnu,pride ti tam dost ludi,ktory budu chciet poradit, takze mozes postupne ziskavat zakaznikov na realizacie.
A na realizacie brat tovar z vlastnej predajne je tiez vyhodne...;)
terezamaria
29.05.11,18:52
Údržba, výsadba okrasnej záhrady, položenie tzv. umelého /živého/ trávnika sú veľmi vyhľadávané služby. Poznám jedného mládenca od Topoľčian, ktorý jednoducho nestíha. Len si treba správne vybrať zákazníkov, ktorí sa stále vracajú a požadujú dookola tieto služby.:)
220870
29.05.11,19:01
Určite sa oplatí oboje.záhradníctvo je jeden z najperspektívnejších oborov najmä v západoslovenskom kraji.Poznám viacerých ktorý v tom podnikajú už roky a nestíhajú.Takže priestor pre rast je tu obrovský.Ak rozumiete tejto práci a nebojíte sa tvrdej práce tak 100% uspejete.A je jedno či ako predajca alebo záhradník.