meggieerika
29.05.11,15:57
Dobrý, chcela by som vedieť či existuje niečo ako sociálna materská? Som nezamestnana, predtym som studovala na VS do maja 2010, potom od novembra 2010 do januára 2011 som bola zamestnana, teraz son v evidencii UPSVaR..... zo socialnej poistovne narok na matersku nemam..... da mi nieco UPSVaR, existuje u nich materska??? POradte mi.... dakujem
Xanti
29.05.11,17:41
Neexistuje nič také ako sociálna materská.
Budeš mať nárok na rodičovský príspevok, Ktorý vypláca UPSVaR po narodení dieťaťa. Je vo výške 190,10 € mesačne.
Keby si sa bola popýtala ako si otehotnela tak by si možno mala nárok aj na materskú zo SP.
meggieerika
29.05.11,17:47
aha, diky moc, lenze ja som otehotnela takpovediac nechtiac a neplanovane....... tie boli ine, no neva. diky
Xanti
29.05.11,17:48
aha, diky moc, lenze ja som otehotnela takpovediac nechtiac a neplanovane....... tie boli ine, no neva. diky
No len akurát si mala čosi odrobené , v ktorom si týždni tehotenstva možno to ešte stihneš.
veronikasad
29.05.11,17:51
aha, diky moc, lenze ja som otehotnela takpovediac nechtiac a neplanovane....... tie boli ine, no neva. diky
Kedy máš termín pôrodu ?
meggieerika
30.05.11,16:58
Hi, to uz nestiham, som uz v 32.tyzdni,zacinam 8.mesiac..... ale bola som sa pytat ovela skor priamo na SP a bolo mi povedane ze na nic narok nemam......... hmmmm..........