Sratch1
29.05.11,19:14
Dobry den,, Mam dost velky problem s nafarbenim jednej izby slobo zelenou az tirkysovou farbou. Mame sadrokartonove steny a v spojoch je vidiet po celej dlzke tmavsi odtien.
Spoje su zasadrovane a na doladenie do total roviny som pouzil klasicku stierku.. Potom som to napenetroval a dal prvu vrstvu farby.
Potom druhu a tmavsi odtien po celej dlzke je tam.. Podotykam ze spoje su zahladene do uplnej roviny (kedze som to viac krat opravoval a doladoval).
Draha vec su viditelne smuhy ako je tahany valcek. Su vidiet len z jedneho uhlu z boku to je jest ked stojim oproti oknu teda na zaciatku izby.. Ked sa postavim oproti stene smuhy zmiznu.

Dakujem za kazdu radu..
220870
29.05.11,17:30
Je to natoľko komplikované a remeselne odborné že je škoda sa vám o to pokúšať to urobiť sám.Buď sa zmierite s tým že to nebude dokonalé alebo si zožente skúseného maliara.
arizona
29.05.11,17:45
video1983
29.05.11,17:51
co tak to nastriekat?
220870
29.05.11,17:57
http://domacnost.sme.sk/c/4836368/ako-malovat-sadrokarton.html
užitočné ......ale nemá šancu....som sa s týmto problémom v poslednej dobe natrápil až moc.:mee:
Sratch1
29.05.11,18:07
Úlohou penetrácie nie je premeniť povrch podkladu na nenasiakavé sklo. Práve naopak. Nevhodne volená penetrácia, alebo opakované nátery vytvoria šmykľavý povrch, na ktorom farba nekryje ani po opakovaných náteroch. Je to, ako by ste maľovali na sklo.
Nepoškuľujte po všezázračnom duvilaxe BD-20, ani po hĺbkovej penetrácii na betón. Vhodnou voľbou je Jub akrylátová emulzia, HET P-Grunt alebo hĺbková penetrácia pre sadrokartóny Duvilax BD-31. Dodržiavajte pokyny z technologického listu a nenanášajte vrstvy opakovane. Nezabúdajte na to, že pred prvým farebným náterom musí prejsť dostatok času na to, aby penetračný náter zaschol.

Toto by mohol byt cast mojho problemu. Ale co s tym ked uz su
vrstvy farby tam? Mozem penetrovat samotnu novu farbu?
eny7
29.05.11,18:07
Ak ste tie spoje nenechal dost vyzriet pred malovanim, ked ste tam daval aj stierku, mozu byt aj z toho tmavsie pasy.