upchpp
29.05.11,19:24
Ahojte, nemá náhodou niekto v elektronickej podobe dokumenty o základoch potápania?
začínam sa potápať, a chcem si pred tým niečo naštudovať
Ďakujem
pivko
29.05.11,17:29
Ahojte, nemá náhodou niekto v elektronickej podobe dokumenty o základoch potápania?
začínam sa potápať, a chcem si pred tým niečo naštudovať
Ďakujem
Základom na potápanie je urobiť si kurz potápania. Snáď sa nechceš stať potápaćom ako samouk , bolo by ti to aj tak nanič , lebo všade vo svete ak chceš ísť na ponor tak sa musíš preukázať preukazom.
Barticek
30.05.11,12:34
Zdravim aktivne potápam mám za sebou 3 kurzy je to paráda mam knihy a CD z kurzu ak by ste chceli. Je to krásny šport ale bez kurzu Vám nepožičajú ani výstroj
Dreamka
31.05.11,07:39
Aj ja sa chcem na to dať :) respektíve aspoň ísť an kurz potápania, musí to byť nádherné!
Chobot
31.05.11,08:45
Aj ja sa chcem na to dať :) respektíve aspoň ísť an kurz potápania, musí to byť nádherné!

Ja som si pred 3 rokmi spravil v Academii Aquatica (http://www.academiaaquatica.sk/index.php?cat=zaciname_s_potapanim&content=kurz_pre_zaciatocnikov) kurz PADI OWD. Vtedy mali akciu že kurz bol zadarmo, platilo sa len za požičanie výstroje a preukaz. Teraz to stojí 255 EUR. Preukaz som už využil na dovolenkách v Egypte a Tunisku.
Ice dive
31.05.11,08:58
Zdravim aktivne potápam mám za sebou 3 kurzy je to paráda mam knihy a CD z kurzu ak by ste chceli. Je to krásny šport ale bez kurzu Vám nepožičajú ani výstroj
na požičanie výstroje v SR určite preukaz nepotrebuješ, vládne tu trhová ekonomika a nie bezpečnosť... dokonca v ČR vydávajú niektoré školy preukaz potápača na počkanie bez kurzu...
Ice dive
31.05.11,09:04
Ahojte, nemá náhodou niekto v elektronickej podobe dokumenty o základoch potápania?
začínam sa potápať, a chcem si pred tým niečo naštudovať
Ďakujem
všetko potrebné ti dajú na potápačskom kurze, potápačských škôl je v dnešnej dobe ako maku... ale odporúčam urobiť si kurz niekde pri mori, je to krajší zážitok, ako robiť kurz v okolí BA a ísť sa potápať na Gulašku do Senca, alebo do nejakej materialovej jamy v okolí...

za mojich mladých čias to mal dobre vymyslené nautilus teoria a bazény sa odškolili v BA a na bazéne v Slovnafte a kurz sa dal dokončiť podľa možností v Egypte, alebo v Chorvátsku podľa finančných možností respondentov:) túto cestu by som volil už len z toho dôvodu, že veľa absolventov kurzu sa už k potápaniu potom aktívne nedostane, nakoľko je to pomerne drahý šport a náročný na skĺbenie s mnohými vecami... napr. manželka nepotápa, ak potápa, kam potom s detmi... ak potápačská dovolenka, tak je celá na mori...t.j. pre nepotápača nezaujímavá... cena a servisovanie výstroje... ak sa na to dat, tak zapojit celu rodinu:D:D:D
Barticek
31.05.11,09:20
Tie vecičky v elektronickej podobe, no a teraz si vysvetlime nie je ponor ako ponor je ine ked v Egypte držia egyptania za ruku a ide s turistom max do hlbky 8 metrov a ked ten potapač zvláda ist sám, nekali dno, a nechodi po kolenách po dne to nie je potápanie. Padi je dost zlá organizácia na potápanie žiadna technika ked vidim ako majú poslrucané hadice chrlia potapačov ako na bežiacom páse. Je to pekne sa naučit ale neodporúčam sa to učit v Egypte, tam nepoznajú bezpečnost kto vie dobre potapať na Lipt Mare tak v Egypte v Polsku je to paráda. Takže pozor komu zalpatíte za kurz.
Ice dive
31.05.11,18:19
Tie vecičky v elektronickej podobe, no a teraz si vysvetlime nie je ponor ako ponor je ine ked v Egypte držia egyptania za ruku a ide s turistom max do hlbky 8 metrov a ked ten potapač zvláda ist sám, nekali dno, a nechodi po kolenách po dne to nie je potápanie. Padi je dost zlá organizácia na potápanie žiadna technika ked vidim ako majú poslrucané hadice chrlia potapačov ako na bežiacom páse. Je to pekne sa naučit ale neodporúčam sa to učit v Egypte, tam nepoznajú bezpečnost kto vie dobre potapať na Lipt Mare tak v Egypte v Polsku je to paráda. Takže pozor komu zalpatíte za kurz.
padi je síce zlá organizácia... avšak má dobrý marketing a poznajú ju celosvetovo... zbytočne bude mať niekto hodnosť tri / štyri hviezdy CMAS, keď ho budú niekde považovať za úplného nováčika...
Nehovoril som o tom, robiť kurz s egypťanom, ale o tom spraviť teóriu v SR a ísť kurz dorobiť niekam k moru so slovenským inštruktorom... ja som napríklad ukončoval padi OWD v Chorvátsku v 43 m hlbke... a ten morský život tam dole je o úplne niečom inom.:):):) (jasne, že inštruktor musí vedieť individuálne posúdiť, či si to s daným kurzistom dovoliť môže alebo nie...)
ponor s Egypťanom do 8 metrov je len atrakcia pre turistov a nie kurz... (ďalšia vec učiť sa niečo ako potápať v cudzom jazyku, ktorý nie je ani pre učiteľa a ani pre kurzistu materínskym, je podľa mňa dosť veký hazard )