mihand
29.05.11,22:06
Zdravim poradaci

robim zavierku jednej firmy a mam problem s ktorym si neviem rady.
Konatel firmy / obcan EU, nie Slovak / je zamestnany na polovicny prac . uvazok, s tym ze sluzobne auto pouziva aj na sukromne ucely. V mzdach to ma zdanovane tak ako ma byt. Problem je ten, ze mi za cely rok odovzdal len minimum dokladov za phm, ziadnu evidenciu jazd, ani rozdelenie na sukromne a sluzobne jazdy.Co s tym? Mali ste uz niekto podobny problem?Dakujem za kazdu odpoved
Katarína Cigánová
30.05.11,05:09
Zdravim poradaci

robim zavierku jednej firmy a mam problem s ktorym si neviem rady.
Konatel firmy / obcan EU, nie Slovak / je zamestnany na polovicny prac . uvazok, s tym ze sluzobne auto pouziva aj na sukromne ucely. V mzdach to ma zdanovane tak ako ma byt. Problem je ten, ze mi za cely rok odovzdal len minimum dokladov za phm, ziadnu evidenciu jazd, ani rozdelenie na sukromne a sluzobne jazdy.Co s tym? Mali ste uz niekto podobny problem?Dakujem za kazdu odpoved
ano je to problém , pretože za sukromné km PHM nie je pre firmu daňový náklad , mal by ju uhradit konatel ,a samozrejme ani nárok na plný odpočet DPH nie je .
Pri použíavní auta aj na sukromné aj na služobné je potrebná evidencia. Ak ti ju konatel nedá , skus ho vyzvat písomne s vyššie uvedeným upozornením .
mihand
30.05.11,10:03
On mi dal phm bloky len na sluzobnu jazdu, s odovodnenim ze za cely rok mal len cca 6 jazd, sluzobnych , ostatne vsetky sukromne.
Lenze jedna sa o dost drahe auto, odpisy rocne su dost vysoke, tak preto sa mi to cele nezda...........Vsetko co sa tyka tohto auta by som dala ako nedanove
Katarína Cigánová
30.05.11,10:10
On mi dal phm bloky len na sluzobnu jazdu, s odovodnenim ze za cely rok mal len cca 6 jazd, sluzobnych , ostatne vsetky sukromne.
Lenze jedna sa o dost drahe auto, odpisy rocne su dost vysoke, tak preto sa mi to cele nezda...........Vsetko co sa tyka tohto auta by som dala ako nedanove
no je to naozaj na zváženie , ako sa stavat napr. k odpisom , ked vysoko prevažuje súkromná spotreba.
ako to bude posudzovat prípadná kontrola- či auto nie je služobné čiste zo špekulatívnych dôvodov ? ??
... fakt neviem ...
mihand
30.05.11,12:13
Dam phm, odpisy , a vsetko co sa auta tyka ako nedanovy naklad. Myslim si ,ze v pripade danovej kontroly to bude mensie zlo :-)))
Ma niekto este nejaky iny nazor??