marian 855
29.05.11,23:01
Kupil som si v Turecku koberec. Platbu som mal uskutočniť cez banku a potom že mi koberec donesu a doplatim zostatok. problem je že sa mi ozvali pred 3 mesiacmi potom ztasa nič a teraz mi to celkovo po roku nevyhovuje. Da sa odtupiť od zmluvy? ak ano čo mam robiť. Teraz sa mi ohlasili že by mi ho mohli doniesť.
Chobot
29.05.11,23:34
Kupil som si v Turecku koberec. Platbu som mal uskutočniť cez banku a potom že mi koberec donesu a doplatim zostatok. problem je že sa mi ozvali pred 3 mesiacmi potom ztasa nič a teraz mi to celkovo po roku nevyhovuje. Da sa odtupiť od zmluvy? ak ano čo mam robiť. Teraz sa mi ohlasili že by mi ho mohli doniesť.

1. Nezadávaj duplicitné príspevky. Ak treba, pokračuje v otvorenej téme. Tú prvú som ti vymazal.

2. Ako si kupoval ten koberec? Cez internet? V Turecku môžu mať (a asi aj majú) iné zákony, aj čo sa týka ochrany spotrebiteľa. Dosť pochybujem, že ti na Slovensku niekto povie, aké tam má spotrebiteľ práva. Jednoznačne sa ale na predajcu nevzťahujú naše zákony.

Takže ak chceš od zmluvy odstúpiť, bude to záležať od dobrej vôle predávajúceho. Je dosť možné, že ti nevráti zálohu.

3. Na čo vôbec kupuješ koberec z Turecka????:confused::confused::eek::D
dragan.michal
30.05.11,19:04
lebo len v Turecku majú tie lietajúce. Na slovensku také nezoženieš :)
inga26
31.05.11,06:29
Marian, nebol to nákup podobným štýlom ako popisujú v tejto diskusii? http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=996&f=120

ak áno tak máš minimálne návod ako na to :) lepšie prísť o zálohu ako párkrát preplatiť koberec.