maxinozka
30.05.11,07:30
ahojte. s manzelom sme prenajali od 1. maja byt za 530 eur mesacne. v tejto sume su zahrnute aj energie. manzel je zamestnany a ja som na materskej dovolenke. chystame sa prihlasit na danovom urade a vaham ci sa mame prihlasit obidvaja alebo len ja. co je vyhodnejsie, kvoli daniam v nasom pripade ? v daniach si budeme uplatnovat skutocne vydavky. dakujem za rady. mam pocit, ze je vyhodnejsie sa prihlasit obidvaja. je to naozaj tak ? a este vaham nad tym, ci si na to mame zalozit aj zivnost alebo to povazovat len za vedlajsi prijem a zivnost si na to nerobit. bez zivnosti je to asi jednoduchsie. moze to byt so zivnostou financne vyhodnejsie ?
Mila123
30.05.11,05:37
Byt je koho ? kto je ako prenajímateľ na nájomnej zmluve?
maxinozka
30.05.11,10:14
byt je v bezpodielovom vlastnictve manzelov a zmluva zatial neexistuje, mozme tam byt obivaja, len jeden z nas, resp. uvazujeme aj nad tym, ze zmluvu nebudeme robit.
Katarina
30.05.11,10:26
Pri prenájme sa treba registrovať na DÚ , kde pridelia DIČ. Budú pýtať nájomnú zmluvu.
maxinozka
30.05.11,10:29
na nete som sa docitala, ze to moze byt aj bez zmluvy. nie je to teda pravda ? myslim si, ze sa to da aj bez zmluvy, potom ze spisu len nejake ustne podanie.
Katarína Cigánová
30.05.11,10:42
na nete som sa docitala, ze to moze byt aj bez zmluvy. nie je to teda pravda ? myslim si, ze sa to da aj bez zmluvy, potom ze spisu len nejake ustne podanie.
záleží na jednotlivých DU , mám osobnú skúsenost .
som spoluvlastník prenajímanej nehnutelnosti s inou osobou , každá patríme na iný DU . Jeden DU žiadal zmluvu / menší DU / iný nežiadal. všetko som vybavila poštou . Ked dáte na seba kontakt - zvyčajne , ak niečo potrebujú dodat , volajú .