vistero
30.05.11,08:14
Ahojte, pekný deň prajem!

Chcela by som sa poradiť, ak máte niekto banku ČSOB. Mám tu firemný účet spolu s debetným plus aj kreditnú kartu firemnú. Chcela by som sa opýtať, ako účtujete čerpanie z debetu zvlášť každú položku alebo dáte len jednu veľkú sumu spolu za mesiac. Ja som to zatiaľ riešila cez 261 urobila som analytické účty a účtujem každú položku zvlášť takto:

Bankový výpis z firemného účtu :
čerpanie: 221/261-2 napr.
splátka : 261-2/221

Bankový výpis z debetného účtu:
čerpanie: 261-2/231
splátka : 231/261-2

Zdá sa mi to Šalamúnske..., ale potreboval by som to vedieť na 100% či je to správny postup. Ďakujem :)
KEJKA
30.05.11,06:24
neviem prečo šalamúnske, prevod medzi dvoma BU účtami sa účtujú cez 261, ak sa pýtaš na to. A samozrejme po položkách, aby si vedela prípadný rozdiel identifikovať.
Povolenie kreditu je vlastne úver, tak súhlasím aj s 231. Ako potom účtuješ nákupy - použitie kreditnej karty, to je asi mimo témy, že?
vistero
30.05.11,06:37
Mám tu 4 výpisy debetný účet, firemnú kreditnú kartu revolving, firemný účet a výpis z účelového úveru, používam analytiku, pretože mám tu 4 účty. S malou praxou to budem mať veselé, ale som odhodlaná to správne robiť stojí čo stojí, vrátane aj toho nešťastného roku 2010. Bože keby Ste videli v akej podobe nám vrátili to účtovníctvo. Ďakujem.