Evelyn25
10.01.06,12:19
ako treba postupovať u založenej s.r.o pri rozšírení predmetu činnosti, je potrebé vypracovať novú spoločenskú zmluvu.

Dakujem
Aknazuz
11.01.06,17:56
ano, rozsirovala som predmet cinnosti u zalozenej sro a musela som prilozit aj spolocensku zmluvu, ktora bola o tento predmet cinnosti rozsirena. Nemusela byt teda nova spolocenska zmluva, stacilo ju upravit a upravenu prilozit k navrhu.
ajobs
11.01.06,17:59
ano, rozsirovala som predmet cinnosti u zalozenej sro a musela som prilozit aj spolocensku zmluvu, ktora bola o tento predmet cinnosti rozsirena. Nemusela byt teda nova spolocenska zmluva, stacilo ju upravit a upravenu prilozit k navrhu.

Konateľ je zodpovedný za vyhotovenie úplného znenia spoločenskej zmluvy so všetkými zmenami, ktoré nastali.
Tento dokument podpisuje už iba konateľ (overený podpis), nie je potrebné opätovne podpisovať spoločníkmi, ani overovať ich podpisy.
Danila
11.01.06,18:57
Zmenu spoločenskej zmluvy všeobecne upravuje ust.§ 141 Obch.zák., ktoré bolo doplnené zákonom č. 500/2001 Z.z. o dva nové odseky. Následne zákonom č. 530/2003 Z.z. bolo znenie ust. § 141 ods. 3 doplnené o dovetok, ktorý sa týka spôsobu prijatia rozhodnutia spoločníkov o zmene spoločenskej zmluvy. Vzhľadom na to, že spoloč. zmluva vznikne na základe spoločného konsenzu všetkých spoločníkov, Obchodný zákonník vychádza a priori zo zásady, podľa ktorej na zmenu spoločenskej zmluvy je potrebný súhlas všetkých spoločníkov. Toto pravidlo platí všeobecne a postupuje sa podľa neho kedykoľvek po uzavretí spoločenskej zmluvy, ak nemožno aplikovať výnimky z tohto pravidla. Po novele OZ sa zmena spoločenskej zmluvy chápe širšie, teda za rozhodnutie o zmene spoločenskej zmluvy sa považuje každé rozhodnutie, ktorého dôsledkom je z m e n a spoločenskej zmluvy.