majaci
30.05.11,13:05
Veľmi pekne prosím o radu....
Na rodičovskú dovolenku som nastúpila 14.12.2008 a 22.7.2011 mi rodičovská dovolenka končí.Koľko mi zostalo novej dovolenky???????viete mi to niekto vypočítať???????pracujem v školstve...
Dalšou správou je ,že dostanem výpoved pre nedostatok miesta teda nadbytočnosť..napriek tomu,že mám dobu neurčitú...Ako mám postupovať?????Vyčerpať si dovolenku .....trvať na odstupnom?????Mám už vo výhľade novú prácú...Aké dokumenty potrebujem z bývalej práce ked budem odchádzať...dakujem za každú radu
Alena
ivka70
30.05.11,15:46
V prvom rade, pocas rodicovskej dovolenky narok na dovolenku nevznika.
ten vznika len pocas materskej dovolenky.
Podla datumov usudzujem, ze si bola na viacerych materskych, na vypovet naroku na dovolenku je potrebne vediet presne datumy zaciatku a konca materskej dovolenky (nie rodicovskej).

Ak dostanes vypoved pre zrusenie prac. miesta, tak ti bude plynut vypovedna doba, pocas ktorej zamestnavatel moze trvat na vycerpani celej dovolenky. Pri takej vypovedi mas narok aj na odstupne.

Ak mas vo vyhlade novu pracu ,skus sa dohodnut na ukonceni PP dohodou s dovody zrusenia prac. miesta, aj vtedy mas narok na odstupne.
Nevycerpanu dovolenku ti zamestnavatel v posl. vyplate musi preplatit.
shelter
02.06.11,06:50
ahojte, ja sa chcem opytat...v jednej firme pracujem cca 14 rokov. Chcem dat vypoved dohodou. Zaujima ma vsak, ako je to s dovolenkou. Ci si ju mozem do datumu odchodu vycerpat celu, alebo len jej cast. Ak len cast, co sa stane potom, ak budem mat vycerpanych viac dni, ako som mala narok? Dakujem
Tweety
02.06.11,06:51
ahojte, ja sa chcem opytat...v jednej firme pracujem cca 14 rokov. Chcem dat vypoved dohodou. Zaujima ma vsak, ako je to s dovolenkou. Ci si ju mozem do datumu odchodu vycerpat celu, alebo len jej cast. Ak len cast, co sa stane potom, ak budem mat vycerpanych viac dni, ako som mala narok? Dakujem
Výpoveď dohodou v ZP nie je, takže buď dáš výpoveĎ s VD, alebo skončíte PP dohodou podľa §60. AK máš dovolenku, a zamestnáv. Ti ju umožní vyčerpať OK, ale ak nie a nejaká ostane, preplatí ju pri skončení PP.
veronikasad
02.06.11,06:55
ahojte, ja sa chcem opytat...v jednej firme pracujem cca 14 rokov. Chcem dat vypoved dohodou. Zaujima ma vsak, ako je to s dovolenkou. Ci si ju mozem do datumu odchodu vycerpat celu, alebo len jej cast. Ak len cast, co sa stane potom, ak budem mat vycerpanych viac dni, ako som mala narok? Dakujem
doplň prosím k akému dátumu chceš končiť pracovný pomer, ročný nárok na dovolenku a kolko si si doteraz vyčerpala.
majaci
03.06.11,17:12
Ahoj Ivka 70.Dakujem pekne za odpoved....Mala si pravdu dovolenka vznika len pocas materskej nakolko som si ju vycerpala este pred nastupom na matersku tak teraz nemam dovolenku ziadnu...Chcela by som ta poprosit o radu ....dnes mi dosla odpoved z mojej prace ze ku dnu 23.7. dostanem vypoved ...nebudem citovat paragrafy proste nadbytocnost a 3 mesacne odstupne....chcem sa ta spytat mam narok na odstupne aj vypovednu lehotu?????este presne neviem kedy ma zamestna novy zamestnavatel a je dost mozne ze mi bude visiet 1 mesiac...neviem mam sa hlasit na urad prace aj na ten 1 mesiac??ak ano ake papire potreujem z prace....ake vsetky doklady mam dostat z prace???????okrem zapoctoveho listu??????vdaka moc
veronikasad
03.06.11,17:16
Majaci, mala si opakovaný pôrod ?
majaci
03.06.11,17:29
Nie nemala som opakovany porod v datumoch som mala preklep uz som to opravila......
veronikasad
03.06.11,17:30
Nerozumiem aky opakovany porod???????Mam isce 2 deti ale medzi nimi som 2 roky pracovala preco????????
tento údaj z prvého príspevku je správny ?

Na rodičovskú dovolenku som nastúpila 14.12.2004 a 22.7.2011 mi rodičovská dovolenka končí
majaci
03.06.11,17:33
vieš mi poradit???????????premyslam ze ten 1 mesiac o nebudem zamestnana tak sa rozhodujem ci si poziadam o predlzenu neplatenu dovolenku alebo urad prace
majaci
03.06.11,17:34
tento údaj z prvého príspevku je správny ?

Na rodičovskú dovolenku som nastúpila 14.12.2004 a 22.7.2011 mi rodičovská dovolenka končí

uz je to opravene ma tym byt 2008
veronikasad
03.06.11,17:37
vieš mi poradit???????????premyslam ze ten 1 mesiac o nebudem zamestnana tak sa rozhodujem ci si poziadam o predlzenu neplatenu dovolenku alebo urad prace
23.7.2011 končíš pracovný pomer dohodou ? Už si podpísala dohodu o skončení prac.pomeru ? lebo ak nie, počas RD ti zamestnávatel nemôže dať výpoveď a tvoja výpovedná doba začína až od 1.8.2011 a končí najskôr 30.9.2011 (ak pracovný pomer trval menej ako 5 rokov).

Ak si dohodu podpísala, po zaevidovaní na UP ti vznikne nárok na dávku v nezamestnanosti.