monika888
30.05.11,12:32
dobrý deň, ak zamestnávame ľudí na dohodu o vykonaní práce, musíme ich do soc. poisťovne nahlásiť deň pred začatím výkonu práce. a kedy ho mám odhlásiť, tiež deň vopred pred skončením dohody?
dakujem
Tweety
30.05.11,10:35
dobrý deň, ak zamestnávame ľudí na dohodu o vykonaní práce, musíme ich do soc. poisťovne nahlásiť deň pred začatím výkonu práce. a kedy ho mám odhlásiť, tiež deň vopred pred skončením dohody?
dakujem
Nie, dňom ukončenia dohody.
ewita888
30.05.11,10:37
no to by si tomu dala... si predstav,že ho odhlásiš deň pred ukončením a v deň skončenia ti príde kontrola a máš to - nelegálna práca...
Katarína Cigánová
30.05.11,10:41
no to by si tomu dala... si predstav,že ho odhlásiš deň pred ukončením a v deň skončenia ti príde kontrola a máš to - nelegálna práca...
ale ved tam píše deň ukončenia PP / dohody / a tento platí , nie kedy to odoslala na SP .
aj prihlášku síce odosielaš deň vopred , ale v skutočnosti je prihlásený dňom začiatku PP .
monika888
30.05.11,13:54
presne tak som to myslela. viem že musím prihlásiť deň pre začatím pra. pomeru, ale v skutočnosti je prihlásený dňom začatia PP. mám ho odhlásiť tak isto, tj. odhlášku vyplním deň pred skončením PP, ale poistenie končí až dňom ukončia PP.
súhlasíte?
Tweety
30.05.11,13:55
presne tak som to myslela. viem že musím prihlásiť deň pre začatím pra. pomeru, ale v skutočnosti je prihlásený dňom začatia PP. mám ho odhlásiť tak isto, tj. odhlášku vyplním deň pred skončením PP, ale poistenie končí až dňom ukončia PP.
súhlasíte?
A čo ak sa práca v tento deň neukončí, čo budeš robiť potom? Ja som za odhlášku až v deň skutočného ukončenia prác na dohodu.
Katarína Cigánová
30.05.11,13:58
presne tak som to myslela. viem že musím prihlásiť deň pre začatím pra. pomeru, ale v skutočnosti je prihlásený dňom začatia PP. mám ho odhlásiť tak isto, tj. odhlášku vyplním deň pred skončením PP, ale poistenie končí až dňom ukončia PP.
súhlasíte?
takto to zákon pri odhláške nevyžaduje. Odhlásit ho máš[U]do 8 dní U] - nesprávne , má byt 1 den po skončení PP.
ja osobne myslím , že sa nič neudeje ak teda odhlášku pošleš skôr s tým , že dátum skončenia PP bude vyznačený.
Verejne som sa ospravedlnila za nesprávnu radu
monika888
30.05.11,14:24
dakujem
Pepa
30.05.11,14:57
takto to zákon pri odhláške nevyžaduje. Odhlásit ho máš[U]do 8 dní U] po skončení PP .
ja osobne myslím , že sa nič neudeje ak teda odhlášku pošleš skôr s tým , že dátum skončenia PP bude vyznačený.
Predtým, jak niečo takéto budeš tvrdiť, pozri si zákon o sociálnom poistení par. 231 - povinnosti zamestnávateľa. Je povinný odhlásiť zamestnanca najneskôr v deň nasledujúci po zániku právneho vzťahu.
A k predchádzajúcim príspevkom - zákon nestanovuje kedy najskôr môže odhlásiť, ustanovuje kedy najneskôr. Takže odhlásiť môžem dnes s dátumom ukončenia aj o niekoľko dní.
monika888
30.05.11,14:57
povinnosti zamestnávateľa som si prečítala, len som si nebola istá. ale z toho čo som si prečítala to chápem rovnako ako ty.
dakujem
Katarína Cigánová
31.05.11,06:54
Predtým, jak niečo takéto budeš tvrdiť, pozri si zákon o sociálnom poistení par. 231 - povinnosti zamestnávateľa. Je povinný odhlásiť zamestnanca najneskôr v deň nasledujúci po zániku právneho vzťahu.
A k predchádzajúcim príspevkom - zákon nestanovuje kedy najskôr môže odhlásiť, ustanovuje kedy najneskôr. Takže odhlásiť môžem dnes s dátumom ukončenia aj o niekoľko dní.
Ospravedlnujem sa za nesprávnu informáciu - odhláška sa vykoná najńeskôr v nasledujúci den po ukončení PP.
ešte raz sa ospravedlňujem za zmätočnú informáciu.