delfy11
30.05.11,12:49
Dobrý deň,

Potrebovala by som radu:
prevádzka autoservisu je v prenajatých priestoroch /priestor v prenájme od FO/, majiteľ daného autoservisu chce k danej budove, v ktorých v priestoroch je v prenájme pristaviť ďalšiu časť /na svoje náklady/ – halu na rozšírenie svojho terajšieho servisu, ktorá bude spojená s tou budovou, akým spôsobom je možné všetky tieto náklady súvisiace s výstavbou dať do nákladov majiteľovi autoservisu, výška investície bude cca 30.000 €. Akým spôsobom je to možné ošetriť?


ďakujem velmi pekne za akúkolvek informáciu
IvoM
31.05.11,10:10
Cez odpisy.
delfy11
31.05.11,13:59
ďakujem, ale potrebovala by som vedieť, ako mám správne ošetriť to, že budem robiť investíciu na prenajatom pozemku, moja investícia, ktorá bude robiť súčasť budovy , v ktorej som tiež v prenájme, môžem to dať do svojich nákladov ? ako to mám právne a účtovne ošetriť...
delfy11
01.06.11,07:54
nemáte niekto skúsenost ???
IvoM
01.06.11,08:44
Samozrejme že to musí byť právne ošetrené, minimálne musíš mať povolenie od vlastníka nehnuteľnosti, tiež je dobré dopredu sa dohodnúť čo s investíciou po skončení nájmu. Čo sa týka účtovania, tak účtuješ tak ako o vlastnej investícii (v PÚ cez 042). Po ukončení investície zaradíš a odpisuješ, v Tvojom prípade ide o iný majetok podľa §22.6.d) samozrejme len v prípade že investíciu bude odpisovať nájomca.
delfy11
08.06.11,08:17
Samozrejme že to musí byť právne ošetrené, minimálne musíš mať povolenie od vlastníka nehnuteľnosti, tiež je dobré dopredu sa dohodnúť čo s investíciou po skončení nájmu. Čo sa týka účtovania, tak účtuješ tak ako o vlastnej investícii (v PÚ cez 042). Po ukončení investície zaradíš a odpisuješ, v Tvojom prípade ide o iný majetok podľa §22.6.d) samozrejme len v prípade že investíciu bude odpisovať nájomca.


dakujem za pomoc