boitana
10.01.06,13:20
ahojte nevie mi niekto v rychlosti poradit?
v roku 2005 sme doviezli osobny automobil z Belgicka kde nákup sme si samozdanili, opravili sme toto auto -ale opravy sme nedávali do obstarania ale na ucet oprav, aby sme si mohli odpocitat DPH, teraz auto ideme predat a ja neviem ci mam vystavi VF aj s DPH?
moc vsetkym dakujem
Mila
10.01.06,13:43
Na osobný automobil ste nemali nárok na odpočet dph, zaradili ste ho do majetku a z majetku ho predávate na fa bez vyčíslenia dph.
boitana
10.01.06,19:21
dakujem ti za odpoved,tak som to aj urobila ,len som si nebola ista mam 1 fakturu za rok zo zahranicia tak sa v tom nevyznam-DPH sme si ani nenárokovali to znamená ze sme ho nemali ani samozdaniť /neviem ci som sa dobre vyjadrila DPH bola ja na vstupe aj na vystupe /
ALBO
10.01.06,20:09
dakujem ti za odpoved,tak som to aj urobila ,len som si nebola ista mam 1 fakturu za rok zo zahranicia tak sa v tom nevyznam-DPH sme si ani nenárokovali to znamená ze sme ho nemali ani samozdaniť /neviem ci som sa dobre vyjadrila DPH bola ja na vstupe aj na vystupe /


Nedá sa na toto použiť § 44. Išlo o staré auto,asi nie tzv. nový dopravný prostriedok.Slovenský platiteľ by mi ho podľa § 42 predal ako oslobodený, tak aj ja by som ho nasamozdanila podľa 44 pri obstaraní.
Pri predaji to oslobodím tiež podľa 44