Memenko
30.05.11,14:39
Dobry deň.
Chcela by som sa opytať, či mi nevie niekto poradiť, či sa dá zisťiť, kde a ako vyrastá moja vnučka, ktorej sa nevesta po pôrode vzdala. Mi sme sa to dozvedeli len pred nedávnom, aj keď sa to stalo už pred ôsmimi rokmi.
Ďakujem.
durisovad
30.05.11,12:41
Myslim, ze normalnou cestou sa to zistit neda. Iba ak by sa nasla nejaka klebetnejsia sestricka, ktora by si to po takej dlhej dobe este pamatala a chcela by porusit predpis.
hubatá
30.05.11,12:45
Na súd sa dá dať všetko: mohol by rozhodnúť o úprave styku medzi vnučkou a starými rodičmi ....... ktovie, možno dobrý advokát.......
Alebo obrátiť sa na ÚPSVaR či by nemohli skontaktovať sa s osvojiteľmi - možno ak nemajú babku a dedka by boli aj radi.
Len tu zrejme by prišlo aj ku kontaktu s matkou ....... ktovie. Ale skúsila by som ten ÚPSVaR a potom súd.
hubatá
30.05.11,12:47
Od syna nepýtali súhlas k adopcii - ako od otca? Veď musel vedieť že sa mu narodilo dieťa, čo bolo uvedené na rodnom liste dieťaťa?
účtovník 007
30.05.11,13:00
Všetko sa dá zistiť, keď sa chce. Ale legálnou cestou to nebude. Verím Vám, že Vás teraz zožiera hnev na nevestu, bolí nenaplnená láska k vnučke, ale ona už žije v inej rodine a mali by ste myslieť hlavne na ňu. Dobre si premyslieť, čo s ňou spraví takéto zistenie. Ako bude reagovať na Vás, na biologickú matku s ktorou sa určite následne stretne a čo to spraví s jej vzťahom k adoptívnym rodičom? Tí si ju zobrali, vychovávajú, milujú a takýto zásah do ich života by určite nechceli.
Na Tvoju ťažkú otázku ešte ťažšia odpoveď. Nevesta sa rozhodla, bola to jej voľba.
Memenko
31.05.11,09:10
Aj syn mi to doteraz tajil. Mohli by vediet rodicia do ktorej rodiny sa dieta dostalo?
rodina1
31.05.11,09:17
Ak sa matka vzdá hneď po pôrode dieťaťa, tým pádom sa stáva cudzou osobou voči dieťaťu. Takže si myslím, že rodičia nemajú vôbec šancu vedieť, do akej rodiny sa dieťa dostalo. Tým, že sa ho matka vzdala, vzdala sa všetkých nárokov naň.
Dieťa dostane nový rodný list, v ktorom sú uvedení ako rodičia tí, ktorí si ho zobrali za svoje.
P.S. Môj švagor má tiež takto dieťa (matka sa ho po pôrode vzdala), v rodnom liste sú zapísaní oni ako rodičia a dieťa ani netuší, že je "adoptovaná".
Chobot
31.05.11,11:14
Dobry deň.
Chcela by som sa opytať, či mi nevie niekto poradiť, či sa dá zisťiť, kde a ako vyrastá moja vnučka, ktorej sa nevesta po pôrode vzdala. Mi sme sa to dozvedeli len pred nedávnom, aj keď sa to stalo už pred ôsmimi rokmi.
Ďakujem.

... po právnej stránke to nie je tvoja vnučka. Rodičia sa jej vzdali, s nimi už nič nemá. A s tebou už vôbec nič.

Len ma udivuje - aký vzťah si mala s nevestou, že si o jej tehotenstve vôbec nevedela? To znamená, že ste sa ani nestretávali a ani tá dôvera medzi vami nebola. Ale to nemá zmysel riešiť...

Na tvojom mieste by som to nechal tak. Keby si aj našla dieťa, čo urobíš? Prídeš tam a povieš jej, že si jej babička? Nemyslíš, že tým narobíš v jej živote viac zla a zmätku, ako osohu? Možno ani nevie o tom, že je adoptovaná.
Ajk&
31.05.11,11:31
Mňa neudivuje nevesta, mňa udivuje správanie syna. Musel o tom vedieť ak sa hlásil ako otec. Asi tiež nemal záujem o dcérku, inak by nemohla byť adoptovaná.
ondrejvla
31.05.11,12:00
Prosím ťa, neničte život tomu dieťaťu, ono už má svoj svet, v ktorom žije, skôr by som sa zamyslela, kde som bola pred tými rokmi, keď nevesta dieťa čakala? Vtedy rodine nechýbalo? Tvoja vnučka už má vypestovaný vzťah k rodičom, ktorí ju vychovávajú a ničiť ho by bolo neetické.
adka112011
01.10.13,10:39
Dobry den tiez bi som velmi rada zistila kde je moj synovec ci v deckom domove alebo adoptovaala ho moja sestra a po narodeny sa ho vzdala preslo uz zhruba 8 rokov mala som v tedy len 12 rokov mama nikto z rodiny nevedeli o nicom pretoze sestra byvala so svojim partnerom viem je to neodpustitelne dokaze mi niekto prosy m vas poradit budem vam vsetkym velmi vdacna