soso1
30.05.11,14:41
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať.Pracujem v McDonalds, ako manager- vedúca zmeny.Može mi zamestnávateľ povedať, že od 1.6. máš dvojmesačnú výpovednú lehotu, na základe sťažnosti zamestnancov,že som zlá na nich.Povedal,že ak v priebehu výpovednej lehoty navštívim psychológa, a on mi dá potvrdenie, že som sposobilá, že nie som ,,zlá,,,tak výpoved stiahne.
Može odo mňa takéto niečo žiadať?Može žiadať odo mňa papier ,či som psychicky v poriadku?
jar88
30.05.11,12:57
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať.Pracujem v McDonalds, ako manager- vedúca zmeny.Može mi zamestnávateľ povedať, že od 1.6. máš dvojmesačnú výpovednú lehotu, na základe sťažnosti zamestnancov,že som zlá na nich.Povedal,že ak v priebehu výpovednej lehoty navštívim psychológa, a on mi dá potvrdenie, že som sposobilá, že nie som ,,zlá,,,tak výpoved stiahne.
Može odo mňa takéto niečo žiadať?Može žiadať odo mňa papier ,či som psychicky v poriadku?
Jasné, tebe môže povedať čokoľvek.
soso1
30.05.11,13:05
tak že ma nato pravo? a take niečo že lekarske tajomstvo nefunguje?
arizona
30.05.11,13:16
soso1
30.05.11,13:53
Jedno písala frajerka pod mojím menom.SRY
dana9
30.05.11,13:56
Ahoj, zamestnavatel ti nemoze dat vypoved z takehoto dovodu

vypoved mozes dostat len z dovodov vyslovene popisanych v zakonniku prace a uvedena formulacia mi nesedi na ziadny z tychto dovodov,

a ten psychologicky posudok je uplna hlupost

skus pripadne uviest cele znenie vypovede
arizona
30.05.11,15:11
Jedno písala frajerka pod mojím menom.SRY
mimotemy
Este ze tak!
Uz som sa zlakla, ze manager napisal " odomna vizadovat";)
terezamaria
30.05.11,15:29
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať.Pracujem v McDonalds, ako manager- vedúca zmeny.Može mi zamestnávateľ povedať, že od 1.6. máš dvojmesačnú výpovednú lehotu, na základe sťažnosti zamestnancov,že som zlá na nich.Povedal,že ak v priebehu výpovednej lehoty navštívim psychológa, a on mi dá potvrdenie, že som sposobilá, že nie som ,,zlá,,,tak výpoved stiahne.
Može odo mňa takéto niečo žiadať?Može žiadať odo mňa papier ,či som psychicky v poriadku?

Pokiaľ do konca mesiaca tú výpoveď dostaneš aj písomne, tak od 1.6.2011 Ti začne plynúť výpovedná doba. Prípadne do konca mesiaca Ti ju môžu dať podpísať osobne.
Pokiaľ Ti to " len povedal ", nič sa nedeje. Žiadna výpovedná doba Ti nezačne plynúť.

Zdravotné nález nemá právo vyťahovať na verejnosť, ani ho nemá právo žiadať.
Môže však žiadať potvrdenie od Tvojho obvodného lekára, že si spôsobilá viesť väčší kolektív, ale to mal spraviť už vtedy, keď Ťa prijímal na túto funkciu. Veľa zamestnávateľov si spôsobilosť na vedenie kolektívu takto overuje a okrem výpisu z registra trestov, profesného životopisu........atď, žiada i toto potvrdenie.
straciela
30.05.11,16:20
Možno trošku mimo témy, ale nedá mi podotknúť, či by si nemala trošku možno aj porozmýšľať nad sebou. Ak teda to bolo už aj od zamestnávateľa pohrozenie. Vieš hovorím z vlastnej skúsenosti. My máme v práci takú nadriadenú, ktorá útočí, vyhráža sa, prosto niekedy stačí len pohľad z ktorého sršia blesky... Mňa osobne sa nijak nedotkla, ale vyberá si slabšie povahy, ktoré potom deptá, nieje to nič príjemné. To už potom nieje autorita, ale strach z nej... Nič v zlom, ale skús :)