Mentoska
30.05.11,17:19
Dobry den, mozu sa na miesto "starych" malin vysadit nove, ina odroda? Alebo je lepsie ich vysadit na ine miesto?
Mame na zahrade asi 35 rocne maliny, ktore uz nerodia tolko ako niekedy. Chceli by sme vysadit nove.
Dakujem.
arizona
30.05.11,15:31
Najvhodnejsie je vysadit ich na ine miesto.
Ak nemate taku moznost, tak vymenit co najviac zeminy,aby sa sadili do vyzivnej pody.
Mentoska
31.05.11,10:32
Ďakujem.
wabi
12.05.14,07:34
Výživnosť pôdy sa dá ovlyvniť hnojením. Maliny majú radi veľa maštalného hnoja a potom sa ani toľko "nesťahujú"
Na iné miesto nie tak ani kvôli pôde hoci aj to je časť pravdy ale hlavne kvôli tomu, že maliny budú obrastať s koreňov a ak by ste vysadili na rovnaké miesto neviete ktoré sú staré a ktoré nové.
BXLmiami
12.05.14,07:51
Aké miesto v záhrade vybrať pre maliny?Pokus na plnom slnku stroskotal a teraz neviem prečo,či bolo príliš slnka,alebo som nemala sadiť v jeseni,neviem.
bodliak
12.05.14,08:37
Naše su v polotieni. Priame slnko majú len ráno a večer.
BXLmiami
12.05.14,09:04
dil.
osky
13.05.14,03:10
nase mame na priamom slnu,uz boli pri prestavbe domu celkom pokosene,vytrhane,znivocene....ale je to burina-tento rok zase vyrastli a su samy plod.
zasadila som par sadenic do kuta,kde je skoro stale tien,a Vela vlhka,ale aj tam narastli a ci aj zarodia,uvidime asi az na buduci rok....su to maliny co roda 2 razy v roku
wabi
16.05.14,04:31
Maliny sú naozaj burina. Treba sadiť ako voľnokorenáče na jeseň. Ale kvetináčované vieš sadiť kedykoľvek...
Viem ti ich poskytnúť. Mám viacero kvalitných a osvedčených odrôd klasických červených ale aj čiernych a zlatožltých...
Zrejme si nemala kvalitné rastliny na vysadenie. Inak si to neviem vysvetliť...
BXLmiami
16.05.14,04:36
Opakovane som sa pokusila vysadiť,no sú meghalt.Tak som to nechala.Ale chcela som plodiace na jednoročnom dreve,tak možno tie sú chúlostivejšie,neviem.
J500j
04.06.14,09:31
Naše sú na východnej strane. Slnko majú cez obed a poobede, rastú ako z vody. Dokonca už teraz začínajú zrieť. Ak nebudú v stálom tieni, tak im je jedno kde budú. Najlepšie je však na slnku.
J500j
04.06.14,09:36
Maliny máme posadené na východnej strane takže slnko majú cez obed a po obede. Vyhovuje im to. Dokonca už zrejú.
BXLmiami
04.06.14,11:08
My máme plné celodenné agresívne slnko,vravím tomu v lete subsaharská Afrika,takže tie podmienky naozaj nemusí všetko vydržať,hlavne ak voda príde len raz za čas.