oco13
30.05.11,21:06
V roku 2010 som pracoval vo firme ktorá sa dostala do konkurzu,ako zápočet za nevyplatené mzdy mi boli ponúknuté výrobky a prívesný vozík.(bolo to spravené len ústnou formou,bez papierových podkladov) Teraz sa mi ozvala správkyňa konkurznej podstaty a žiada odo mňa doplatenie pomerne vysokej sumy za tieto výrobky,pretože firma na ne dodatočne vystavila faktúry.Tieto faktúry mne ani nedoručila,takže som ani nevedel o tom že mám niečo platiť,a pri preberaní tovaru ma konatel ubezpečil že platba bude riešená zápočtom za mzdy.
Je možné odstúpiť od zmluvy aj keď firma už neexistuje?? Ako ďalej postupovať?
twe
31.05.11,18:35
ak tam je este spravkyna a ziada sumy, tak "firma" este existuje

je dolezite zvazit, preco spravkyna ziada tieto sumy a nech vam preukaze relevantne doklady o tom, ze ste nadobudli tento tovar a na zaklade coho ziada uhradu tych doplatkov
Mária27
31.05.11,20:10
Ak ti neverí, podaj protinávrh a žiadaj úhradu mzdy.
misoft
01.06.11,15:46
Neviem to presne vyjadriť, ale: pokiaľ je firma v konkurze, existuje! Pokiaľ pôvodne nebola vyplatená mzda, poslať správcovi konkurznej podstaty ako veriteľ požiadavku na uhradenie nevyplatenej mzdy - je to pohľadávka voči podniku v konkurze.
Pokiaľ chce faktúrovať niečo, musí dokázať, že to bolo odoslané a že to bolo prijaté, musí byť doklad o prijatí (príjmový doklad, poštová poukážka, balíková sprievodka, účet od kuriéra a pod.)- pokiaľ nič také neexistuje - nič nebolo dodané a teda nič z tvojej strany prijaté.
twe
01.06.11,17:52
Pokiaľ chce faktúrovať niečo, musí dokázať, že to bolo odoslané a že to bolo prijaté, musí byť doklad o prijatí (príjmový doklad, poštová poukážka, balíková sprievodka, účet od kuriéra a pod.)- pokiaľ nič také neexistuje - nič nebolo dodané a teda nič z tvojej strany prijaté.

Dokazat sa da aj inymi sposobmi, nielen pisomne, napr. vypovedou byvaleho sefa, ktory Vam poskytol privesny vozik ako "nahradu za mzdu." Otazne do akej miery by sa to zapocitalo, kedze Zakonnik prace hovori, ze aspon minimalna mzda (v roku 2010 to bolo 307 eur) musi byt vyplatena v peniazoch, zvysok nad to moze byt aj vyrobkami, sluzbami a podobne.

Kedy vstupila firma do konkurzu? Nakolko do 45 dni od vyhlasenia si musite pisomne uplatnit pohladavku - Vasu nevyplatenu mzdu. Ak ste to nestihli, tak uz asi nic sa neda robit.
misoft
02.06.11,14:29
A pokiaľ sa nemýlim: nevyplatenie mzdy je trestným činom.
oco13
02.06.11,16:28
existujú mnou podpísané dodacie listy, ale dohoda bola len ústna.Faktúry vznikli až dodatočne a ja som o nich ani nevedel