Lulupi22
30.05.11,22:12
Dobry den, mohli by ste mi poradit? Nedavno sme namontovali a spustili čisticku odpadovych vod. Pracuje na zaklade bakterii. Doteraz som bola zvyknuta pouzivat svoje oblubene cistiace prostriedky, ale vacsina z nich je antibakterialna... Teraz neviem co vyuzivat, aby som si neznicila bakterie v cisticke. Viete mi niekto odporucit nejaku dostupnu znacku cistiacich prostriedkov? Najma na udrzbu kupelne, kuchyne a wc. Pozerala som par ponuk na ekologicke prostriedky, ale tam su neskutocne ceny a 2kg prasok za 12eur je trosku drahe na patclennu rodinu, kde sa perie 10 pracok tyzdenne. Za odpovede vopred dakujem.
monok
31.05.11,09:32
Okrem octu, co by mal byt v eko domacnosti zaklad - napr. ako avivaz (naozaj nesmrdi), odstranovac vodneho kamena (nic lepsie neexistuje), ci na dezinfekciu, tak cenovo najlepsie vychadza drogeria Frosch (dostat ju v DM drogerii). Nie je sice 100 percentne ekologicka, ale je z 98 percent odburatelna, co sa mi zda fajn. Cenovo vyborna. Tiez maju v DM aj prostriedky firmy Ecover, su fajn, ale cenovo trosku drahsie.
Najlepsie je vsak pouzit normalny rozum a s cistotou to neprehanat :) Radsej menej ako viac, aj cista voda castokrat postaci.
Lulupi22
31.05.11,10:44
mozem sa este pre istotu spytat na ten ocot? ako ste to mysleli? my ocot vyuzivame hlavne na vodny kamen, tak neviem, ci som to spravne pochopila... nema sa pouzivat? dakujem za rady. isto vyskusam. my to nejako neprehaname s dezinfekciou, len co som pozerala, tak domestos, cif na kuchyne, to vsetko rada pouzivam, ale ako som sa docitala, nici to bakterie. tak to budem musiet niecim nahradit...
daria29
31.05.11,20:20
ak mas čisticku,mala by si pouzivat prasky bez fosfatove, cistiace tak tiez. pises ze prasok za 12 eu je drahy, ako sa to vezme. ja pouzivam 1 lit za 15 eu,ale co je dolezite? davkovanie jedno pranie dam 25 ml, v podstate setrim na prostriedkoch do domacnosti! 1 lit tek prostriedku je ako 3 lit nekoncentrovaneho pracieho prostr.musis sa naucit davkovat malo .niekedy som davala tak vela avivaze, ale teraz mi staci iba 3-4 male vrchnaciky, a pradlo je jemne, vonave, hlavne mam malo na zehlenie.na vsetko, naco si spomenies v domacnosti najdes cistiaci prostriedok ekologicky, nie drahy ! ale nepoviem nazov, lebo uz by tu bola vojna ,ze je to reklama, ak chces napisem ti , na internete si to mozes pozriet, aj ceny, ja som spokojkna.
lujza.j
01.06.11,17:49
monok
02.06.11,06:18
Lulupi, asi si ma nepochopila, praveze som myslela, ze ocot je pri cisteni domacnosti zaklad. Takze ja ho pouzivam ako avivaz, ako odvapnovac - teda na cistenie dresu, vane, umyvadiel, aj WC.
Na pranie existuju aj pracie orechy, tie su uplne eko, ale nemam s nimi skusenost, alebo sa pouziva aj sliz z mydla, ale ani to nepouzivam. Ja som spokojna s tou drogeriou Frosch, ale fakt mi vacsinou vystaci ten ocot.