raver83
31.05.11,07:08
Ahojte
chcel by som sa opytat jednu vec ale neviem si rady.
ako napojim krbovu vlozku na povodny komyn. (komyn bol napojeny na kachlovec z opacnej strany to zaslepim a krb by mal ist z druhej strany ako bol kachlovec.
lenze ako sa napijim ??? tak aby to bolo utesnene na nove kominy som videl nejake adaptery zo snurou, lenze ako sa to riesi pri klasickych tehlových (šamotových) kominoch?
budem musiet urobit dieru vlozit ruru ale ako sa to utesnuje? :rolleyes::confused:
alltracboy
31.05.11,06:52
no mi sme to robili tak ze sa do kominu vyburala diera, dala sa tam ta plechova vlozka do ktorej s pripaja rura a to sa zamurovalo a zapucovalo.
raver83
31.05.11,06:58
no mi sme to robili tak ze sa do kominu vyburala diera, dala sa tam ta plechova vlozka do ktorej s pripaja rura a to sa zamurovalo a zapucovalo.

nemas foto? :(
myslis taketo?
euina
31.05.11,07:15
najlepšie je spýtať sa kominára, resp.krbára, ale robí sa to tak, že do komína sa vloží a zamuruje šamotový dielec /rúra o stupeň väčšia, ako sú oceľové rúry na krbovej vložke,normálna radová rúra z komínových systémov, dostanete kúpiť v stavebninách/, do tejto šamotovej rúry sa vloží oceľová rúra z krbovej vložky AŽ na hranu komína a do priestoru medzi týmito rúrami sa vkladá sklotextilný tesniaci povrazec, ktorý dostanete kúpiť v krbárskych predajňach. Stačí Vám cca 2 m, obtáča sa to asi 3x. Už sa to nijako nemuruje, nič iné sa tam nevkladá, drží to v pohode. Robí sa to preto tak, lebo oceľová rúra sa vplyvom tepla rozťahuje, aby mala možnosť pracovať. Pokiaľ to zamurujete napevno, tak vám to okolo komína pukne.
raver83
31.05.11,07:19
no ja som myslel ze toto zamurovat a do toho ide rura s tym povrazcom... či?
alltracboy
31.05.11,08:47
ano take ako si hodil obrazok. Ale na krbovu vlozku je lepsie dat 45 stupnove napojenie. 90 sa dava na kachle. To co pise euina je urcite lepsie a kvalitnejsie riesenie. Asi bude najistejsie sa s nejakym kominarom pobavit. To som som pisal sme pripajali kachle na stareho komina. Je to stary sposob ako sa to robievalo.
raver83
31.05.11,08:56
to mam vyburat dieru a vlozit tam tu vlozku a znovu zamurovat?
to mi pripada trochu utiahnute za vlasy ved mozem narusit celu statiku komina
dolfort
09.06.11,23:19
Dá sa to vyriešiť starým hrncom s odpíleným dnom (príloha) alebo normálne.
Ja som to nechal z väčšej časti na kominára, aj tak by si mal mať revíziu.

Ak vyhoríš kvôli komínu, poisťovňa odmietne plnenie pokiaľ nemáš platnú revíziu.
Videl som už dvoch kamošov škaredo vyhorieť kvôli komínom / krbom, takže neni to sranda.
Inak najväčší paradox na požiari domu je to, že väčšia časť škody vznikne od vody, nie od ohňa.
andiablo
10.06.11,05:06
no dnom od hrnca určite nie pokiaľ by to nebol nerezovy a nemal dostatocnu hrubky. Inak by ti prehorel.
Kupuj radšej original príslušentstvo na komíny a nevymýšľaj hlupoty. Par Euráčov na komín lepšie ako matrac pod mostom
dolfort
10.06.11,21:19
no dnom od hrnca určite nie pokiaľ by to nebol nerezovy a nemal dostatocnu hrubky. Inak by ti prehorel.
Kupuj radšej original príslušentstvo na komíny a nevymýšľaj hlupoty. Par Euráčov na komín lepšie ako matrac pod mostom

s tým hrncom to bol samozrejme fun, bohužiaľ reálny - v mojom dome. Keď som išiel robiť vložku a zbúchal som omietku, nechápal som. Nuž, v našich končinách je možné všeličo.
hans71
15.12.12,12:28
ahojte poradaci.. ja mam skor otazku cim zaslepit dieru v komine po piecke.Kupujeme dom a povodny majitelia si piecku z kuchyne beru prec,cim ostane diera v komine. Ak niekto vie,tak vdaka za odpoved...
220870
15.12.12,12:53
Je na to záslepka dá sa kúpiť snáď v každom železiarstve,stavebninách alebo predajniach na krby.
hans71
17.12.12,18:12
vdaka
krby foroneus
25.04.13,07:18
Jednoznačne by som komín vyvložkoval a hlavne v tom prípade ak sa do neho budete pripájať krbovou vložkou. Na nevyvložkovaný komín nedostanete revíznu správu od kominára.
1 - z kachlovca ktorý tam bol pred tým idú nízke výstupové teploty - z vložky oveľa vyššie. Nikdy neviete cez čo v starom dome komín prechádza, drevené konštrukcie atď...
2 - staré tehlové komíny majú malý priemer, najbežnejšie 15x15cm - čo na KV nestačí