Sisina
10.01.06,13:15
Ahojte, prosím o radu:

Ak zákazník platí v obchode platobnou kartou cez bankový terminál, objavuje sa táto platba v dennej uzávierke registračnej pokladnice? Konkrétne myslím, či je zahrnutá v základe dane, dph aj v sume celkom spolu s ostatnými dennými platbami? Nie je mi to celkom jasné. Na konci mesiaca dostanem výpis z banky, kde mám uvedené všetky príjmy cez terminál v celkovej sume s odrátanou províziou pre banku. Zaujíma ma, či mam pátrať ešte po DPH z týchto príjmov, alebo sú zahrnuté v denných tržbách v uzávierke registračnej pokladnice. Myslím si, že áno, budem rada, ak sa k tomu vyjadríte, ak máte skúsenosti a účtujete pre predajne. Pre mňa je to prvá skúsenosť s registračnými pokladnicami a chcem si byť istá. Ďakujem, ďakujem, ďakujem.
blondy
10.01.06,12:33
Platby cez terminál sú zahrnuté v dennej uzávierke. tá by mala byť rozčlenená na tržbu v hotovosti(pre kontrolu stavu v pokladni) a na tržbu cez plat. karty
Aspoň u nás to tak funguje. Do DPH mi to zaráta v deň predaja tovaru, nie v deň pripísania na účet- to je zaevidované ako pohľadávka voči banke.
Sisina
10.01.06,12:46
Ďakujem za rýchlu odpoveď. ešte že existuje porada.
blondy
10.01.06,12:54
:D :D :D :D :D
d.varmeda
10.01.06,16:09
Rad sa pripojim s otazkou.
Banka si berie určitu proviziu zo sumy krora je uhradena cez terminal. Ako mam zauctovat tuto proviziu, v pripade ak vypisy dostavam po kazdej uhrade?
Dada
10.07.06,10:30
Rad sa pripojim s otazkou.
Banka si berie určitu proviziu zo sumy krora je uhradena cez terminal. Ako mam zauctovat tuto proviziu, v pripade ak vypisy dostavam po kazdej uhrade?

Aj mňa zaujíma, ako zaúčtovať túto províziu. :confused:
Paula
10.07.06,10:33
Províziu za použitie terminálu účtujem ako bežný bankový poplatok. V JÚ - réžia (ostatné), v PÚ - 568xx/221xx

mimotemy Sme v porade DPH, otázka je nesprávne zaradená
ra_do_slav
09.04.10,16:42
Prosim Vas, robim si plan prijmov a nakladov. Mozete mi povedat kolko je provizia pre banku za platobny terminal, prosim Vas? Dakujem