dosi
10.01.06,13:17
Dobrý deň prajem vospolok.
hľadám niekoho kto by mi vedel niečo poradiť ohľadom vyučtovacej faktúry za plyn, šéfke sa nezdá výška faktúry a požiadala prenajímateľa o podklady na základe kt. bola hodnota fa vyčíslená. Asi by sme tam mali mať vyčíslenú spotrebu podľa nejakého merača a malo by sa to násobiť netuším s čím a ako. Poradí niekto?

Ďakujem :mee:
karol.za
10.01.06,15:46
Faktúra za plyn je vypracovaná na základe údajov určeného meradla ,,plynomeru,, odberateľa.
Odberateľ si s predajcom tzn SPP.a.s. podpisom potvrdzuje správnosť údajov na meradle v čase odpisu daného meradla.
Je divné že žiadate prenajímateľa o tieto údaje nakoľko ste odberateľia?
A má prenajímateľ súhlas dodácateľ energie ,,plynu,, ich súhlas na ďaľší predaj nájomcom ???
Asi nie lebo takýto súhlas nemá šancu dostať.
Prosím o bližšie info a môžem doplniť svoju odpoveď
s pozdravom karol
dosi
13.01.06,09:16
Je to trochu komplikované. Prenajímateľ nám fakturuje okrem nájomného energie a tam vyčísluje elektriku, vodné stočné, plyn, odpad, ochranu objektu...a pod a na konci roka prišlo vyučtovanie a vyčíslili nám nedoplatky a šefka lamentovala ,že je to akosi priveľa a chcela, aby som zistila prečo máme také veľké nedoplatky, tak som chcela zistiť ako sa to dá, ale už je všetko ok už ju to prešlo. Ďakujem Karol.za- za reakciu.