RadBry
31.05.11,14:03
Potrbujem poradit ohladom skladby zateplenia strechy rod domu. Kupil som hrubu stavbu takze cast strechy je uz zrealizovana (krov,na krokvach debnenie z OSB dosak, na debneni vysokodifuzna folia, kontralaty, latovanie, bramac).
Zateplovat budem dvoma vrstvami mineralnych tepelnoizolacnych dosak Nobasil MPE, prva medzi krokvy, druha do pomocneho rostu pod krokvy (spolu 300mm). Samozrejme z interieru bude reflexna parozabrana.
Moja otazka znie : Musim nechat medzi OSB debnenim (na ktorom je vysokodifuzna folia) a tepelnou izolaciou prevetravaciu medzeru?
Jednoznacnu odpoved som nenasiel ani po nastudovani odporucanych postupov danych vyrobcom (resp. nasiel ale obrazky riesenia tohoto detailu si protirecia s textom)... Logika mi hovori ze medzeru pod debnenim potrebujem nakolko OSB dosky su paronepriepustne a tym padom degraduju vlatnosti vysokodifuznej folie polozenej na debneni. Len mi to vobec nesedi s postupom odporucanym vyrobcom detail 1_1_3.pdf - knaufinsulation.sk/cad-detaily

Dakujem za odpovede.
pepa78
31.05.11,14:41
Je vela rad na nete, ale ako hovoris, protirecia si...ja som sa so svojim problemom obratil priamo na vyrobcu izolacie a on mi velmi ochotne poradil, preratal a poslal tabulky podla ktorych som zateplil strechu...takze skus kontaktovat vyrobcu, na ich webe som nasiel odborneho poradcu a tomu som pisal mail
220870
31.05.11,15:23
Je to tak ako tvrdíte.Logicky tam tá medzera MUSÍ byť.Zároveň upozorním na jednu obrovskú chybu a nedostatok ktorý sa dookola opakuje na stavbách.Na špici krovov musia byť OSB dosky oddelené nesmú byť spojené ,musí tam byť medzera.
http://www.juta.cz/paroschema1.htm
marleau
31.05.11,15:31
...kvoli úniku pary
RadBry
31.05.11,16:54
Dík za odpovede.
Parada necham tam vetraciu medzeru nad tep. izolaciou. Samozrejme hore v stite medzery na unik pary. Asi rovnako dolezite su aj sacie spodne otvory - a tu nastava dalsi problem - v detaile kde je medzi krokvami osadene stresne okno zrejme nebude mozne vyriesit vsetky aspekty naraz: hydroizolacia, prevetravacia medzera, tepelna izolacia...nakolko konstrukcia okna a hydroizolacia(difuzna folia) uplne prerusuju vetraciu medzeru. To sa budem musiet asi spolahnut na dokonalost prevedenia parozabran v tomto detaile. Ak mate na tento detail v kombinacii s debnenim nad krokvami skusenost alebo napad, budem vdacny.
Dik
RadBry
05.06.11,12:19
[QUOTE=220870;1756378]Je to tak ako tvrdíte.Logicky tam tá medzera MUSÍ byť....

Dostal som odpoved od aplikacneho managera vyrobcu izolacie a ta znie - "aktívna vzduchová medzera sa nachádza nad difúznou fóliou, takže pod OSB doskou nemusíte nechávať medzeru, ale vyplňte celý priestor izoláciou."

Tak az teraz som z toho poriadny jelen :confused:...