Taci
31.05.11,14:10
Ahojte,
má niekto skúsenosť so zásuvkami na diaľkové ovládanie? Ide o to, že potrebujem odpojiť televízor. Po vypnutí s diaľkovým zostane v režime stand-by, ale kontrolka svieti tak silno, že osvetluje miestnosť.
Chobot
31.05.11,12:54
Ahojte,
má niekto skúsenosť so zásuvkami na diaľkové ovládanie? Ide o to, že potrebujem odpojiť televízor. Po vypnutí s diaľkovým zostane v režime stand-by, ale kontrolka svieti tak silno, že osvetluje miestnosť.

A na telke nemáš taký gombík, že "OFF"?
Taci
31.05.11,12:59
A na telke nemáš taký gombík, že "OFF"?

nie, "gombík" OFF sa používa na nových LCD/Plazma už len zriedkavo, TV sa ovládajú väčšinou cez diaľkové, prakticky všetky funkcie...
Taci
31.05.11,13:01
nie, "gombík" OFF sa používa na nových LCD/Plazma už len zriedkavo, TV sa ovládajú väčšinou cez diaľkové, prakticky všetky funkcie...

...ale ďakujem za radu :), ale ja by som naozaj radšej niečo ohľadom skúseností s horeuvedenými zásuvkami...
tibor.
31.05.11,13:29
neviem naco je treba to dialkove ovladanie.
nove televizory maju vacsinou v stand-by spotrebu okolo 1W, zasuvka by mohla mat viac. takze az sa jedna len o ten televizor by som pouzil pasku a kontrolku prelepil....



az by na tu zasuvku bolo napojenych viac zariadeni tak by som to riesil nejakou lepsou, ktora sa dokaze ucit, a dala by sa ovladat existujucimi ovladacmi.

este existuje dalsie riesenie - dorobit k tv vypinac
to sa da vyriesit predlzovackou s vypinacom,
alebo trocha komfornejsie s tlacidlom. (pridrzi sa tlacidlo, zapne sa tv ovladackou, a pusti sa tlacidlo - na scart bude samopridrzovacie rele a ked sa vypne tv ovladackou tak sa to vypne uplne a samo)
alebo na satelit, set-top box, alebo nieco v okoli co ovladacku ma napojit master/slave zasuvku. po vypnuti toho co je zapojene ako master sa vypne vsetko co je napojene v slave zasuvkach.
Gina Er
31.05.11,14:01
marlo79
01.06.11,12:05
ja mam dialkove z lidla a to 4ks zasuvky + dialkove .. stalo ma to okolo 20€ rok aj nieco dozadu ... som s tym spokojny tiez mi vadili diody a aj koli spotrebe.
Mam tak napojene tv + domace kino dalej komplet pc co je monitor, router, wifi, repro... dialkove je radiove .. tazke nieje problem vypnut nieco co je v inej miestnosti ... ked idem spat dam len all off a vsetko sa vypne ... vacsinou som kazdy rok doplacal na elektrinu .. tento rok prislo vyuctovanie a s tym aj prekvapenie ... preplatok 108€
stanco007
01.06.11,12:30
A co takto si zakupit predpätovu ochranu??? Podla tipu do nej zapojis v pohode aj 5 spotrebicov, vsetky budu chranene pred kolisanim napätia a vecer to vypnes jednym gombikom na ochrane a pohoda :D
Taci
01.06.11,16:50
ja mam dialkove z lidla a to 4ks zasuvky + dialkove .. stalo ma to okolo 20€ rok aj nieco dozadu ... som s tym spokojny tiez mi vadili diody a aj koli spotrebe.
Mam tak napojene tv + domace kino dalej komplet pc co je monitor, router, wifi, repro... dialkove je radiove .. tazke nieje problem vypnut nieco co je v inej miestnosti ... ked idem spat dam len all off a vsetko sa vypne ... vacsinou som kazdy rok doplacal na elektrinu .. tento rok prislo vyuctovanie a s tym aj prekvapenie ... preplatok 108€

Presne toto potrebujem, teraz to mám napojené na predlžovačku s vypínačom, ale tie vypínače sú veľmi kazové, pri častom používaní sa rozpadnú...
...nuž keď nezoženiem zásuvky, pôjde predlžovačka až k posteli :)
marlo79
01.06.11,17:17
Presne toto potrebujem, teraz to mám napojené na predlžovačku s vypínačom, ale tie vypínače sú veľmi kazové, pri častom používaní sa rozpadnú...
...nuž keď nezoženiem zásuvky, pôjde predlžovačka až k posteli :)

Mne by vadila aj predlzovacka .. tiez svieti... jedine zalepit :)
Taci
01.06.11,17:55
Mne by vadila aj predlzovacka .. tiez svieti... jedine zalepit :)

... to je fakt, takže prelepujem tlačidlo :)
Brano Orgonik
22.12.12,12:09
Stratil som manual na yastrckz na dialkove z lidla, nevies pomost? orgonik@vvmy.com
Brano Orgonik
22.12.12,12:09
orgonik@vvmz.com