kingo12
31.05.11,14:19
Ahojte, v priebehu roka 2010 boli v nasom dome menene vodomery. Kedze som bol v tom case mimo tak mi nebol vymeneny vodomer (neobdrzal som ani informaciu, kde a ako si mam dodatocne vymenu vybavit). Dnes som dostal vyuctovanie kde mi bolo namiesto 26m3 TV uctovanych 82m3 (s odovodnenim ze sa jedna 3x priemer spotreby domu) a namiesto 50m3 SV bolo fakturovanych 80m3. Spravca tvrdi ze mi pisal list (samozrejme nie doporuceny), ze si mam dohodnut vymenu. Ja som ale nic nedostal. Je nejaka moznost ako sa pravne branit voci takemuto vysokemu vyuctovaniu? Ako dalej postupovat?
Jozef Štora
31.05.11,12:25
obuchaj im to o hlavu, lebo tuto formu pokuty mozu pouzit len ak by ti dokazali ze si merac ovplyvnil.... boooze kde to zijeme?
IVETA N
31.05.11,12:45
veď aj na tom svojom starom vodomere si mal ,, napalene ,, resp.natocene množstvo vody, tak ako ti potom mohli dať priemer vody za barak .Aj nám menili vodomer a tiež som si ho dala vymeniť neskôr lebo som nebola doma.Keď som volala o výmenu tak mi pani povedala, že som mala šťastie lebo keby prišla nejaká kontrola tak by som platila pokutu to bolo všetko. A ak je to v ročnom vyučtovaní za rok 2010 tak je rozhodujúce kady Vám robili odpočet vody na danom starom vodomere. Ale ak je to byt v sprave ako napr.v Nitre S.....T aj keď ho máš odkupený do OV tak to takto dokážu urobiť a ani sa s tebou o tom nebavia .Susede to tak urobili čo sa týka meraču na radiátory.

Iveta N
kingo12
31.05.11,12:45
Ako je to podla zakona? Kedze ja som neodmietol spristupnit byt ja som o tom nevedel.

Dik.
Halli
31.05.11,12:58
Ako je to podla zakona? Kedze ja som neodmietol spristupnit byt ja som o tom nevedel.

Dik.
Ani správca nieje hop sem-hop tam, ak merač nevymeníš, akoby si ho ani nemal. To že si o tom nevedel je tvoj problém, ani on nevedel, že si mimo...alebo si mu to oznamil? :)asi nie....lebo to že sa menia vodomery každé 4roky TUV a každých 6r.SV to sa dá v dnešnej dobe zistiť jedným zadaním do googlu ako aj sankcie spojené s nevymeneným vodomerom. Ak máš ale normálneho správcu snaž sa dohodnúť na vzájomnej kompenzáciíí a vrátení čiastky vyúčtovanej naviac...Vodomer po ciachu nie je zlý vodomer, bude merať správne ešte veľmi dlho...ale správca môže za nevýmenu dostať za teba pokutu a tak ty musíš rešpektovať zase správcu. Takže žiadne obúchanie o hlavu, ale kompromis a následná výmena;)
kingo12
31.05.11,13:17
Rozumiem, ze ani spravca nemoze vediet ci o vymene viem alebo nie. Ale podla mna poslat doporuceny list v dnesnej dobe by nemal byt problem, resp. informavat cloveka inym sposobom, tak aby o tom vedel. Zaujimave je ze pri odpocte stavu vodomerov v januari sa nikto o tom nezmienil. Keby to islo do extremu je teoreticka moznost poslat po vymene stare vodomery na skusku ci merali spravne a na zaklade tohto fakturovat skutocnu spotrebu?
Ak ano kolko stoji take premeranie?
IVETA N
31.05.11,13:28
myslím si ,že stým už nič nenarobíš a o výmene pri odpočte o tom nemohli vedieť , lebo to robia ľudia ,ktorý su síce zamestnancami správcu ale o tom ako sa vlastne napr.účtuje alebo kolko zaplatíš trebárs za jeden dielik pri odpočte radiátor nemejú ani šajnu .Dostaneš list tak ako my sme dostali do schránky a tam si mal termín dokedy si máš nahlásiť vymenu, a ak to neurobíš príde sankcia.
IvetaN
Halli
31.05.11,13:48
Rozumiem, ze ani spravca nemoze vediet ci o vymene viem alebo nie. Ale podla mna poslat doporuceny list v dnesnej dobe by nemal byt problem, resp. informavat cloveka inym sposobom, tak aby o tom vedel. Zaujimave je ze pri odpocte stavu vodomerov v januari sa nikto o tom nezmienil. Keby to islo do extremu je teoreticka moznost poslat po vymene stare vodomery na skusku ci merali spravne a na zaklade tohto fakturovat skutocnu spotrebu?
Ak ano kolko stoji take premeranie?

načo riešiš ako to obísť? žiadny doporučený list ti nikto posielať nebude, robí sa to výveskou a ak chceš o tom vedieť, popros niekoho v dome počas svojej neprítomnosti aby ťa informoval. Dnes ťa telefon a mail najde nájde aj na Aljaške!
Pozri si zákon 182 a povinnosti vlastníka a nehľadaj výhovorky.
Nella_2
31.05.11,14:05
načo riešiš ako to obísť? žiadny doporučený list ti nikto posielať nebude, robí sa to výveskou a ak chceš o tom vedieť, popros niekoho v dome počas svojej neprítomnosti aby ťa informoval. Dnes ťa telefon a mail najde nájde aj na Aljaške!
Pozri si zákon 182 a povinnosti vlastníka a nehľadaj výhovorky.
Ale mohli mu aspoň do schránky hodiť oznámenie, že sa menili vodomery a nebol doma, tak nech sa ozve a dohodne si nový termín... či?:rolleyes:
Halli
31.05.11,14:12
Ale mohli mu aspoň do schránky hodiť oznámenie, že sa menili vodomery a nebol doma, tak nech sa ozve a dohodne si nový termín... či?:rolleyes:

Mohli...a potom by povedal, že tam nič nemal, alebo, že to vyhodil s letákmi, alebo sa mu to tam nevošlo ak mal plnú schránku...alebo, alebo...vždy sa najde výhovorka, ako niekoho napadnúť a pritom si neplniť vlastné povinnosti. U mňa sa to stať nemôže, pristup k vlastníkom mám ľudský a osobný, nemám problém zavolať, že sa robí výmena aj na svoje náklady, lenže keby som mala 6000 bytov a 20 pracovníkov, čo majú "klapy" na očiach ako v mnohých OSBD...tak ťažko:)
Nella_2
31.05.11,14:17
Mohli...a potom by povedal, že tam nič nemal, alebo, že to vyhodil s letákmi, alebo sa mu to tam nevošlo ak mal plnú schránku...alebo, alebo...vždy sa najde výhovorka, ako niekoho napadnúť a pritom si neplniť vlastné povinnosti. U mňa sa to stať nemôže, pristup k vlastníkom mám ľudský a osobný, nemám problém zavolať, že sa robí výmena aj na svoje náklady, lenže keby som mala 6000 bytov a 20 pracovníkov, čo majú "klapy" na očiach ako v mnohých OSBD...tak ťažko:)
To sa mi páči taký prístup. :);)
Keby boli všetci správcovia takí...
Jozef Štora
31.05.11,14:26
U mna ako spravcu funguje SMS notofikacia a vymeny vodomerov, odstavky, schodze, jarne cistenie a vselico ine oznamujeme okrem ineho SMS-kou kazdemu kto spristupnil svoje mobilne cislo... okrem toho sa to vedia dozvediet aj na domovom webe, co sa tyka konkretne vymeny vodomerov, maju aj dva tri nahradne terminy a neucast sa riesi aj mailami.... skratka ked sa chce, tak to ide.... koniec koncov ked sa to vyriesi kedy ma, nemusi spravca potom robit opravne vyuctovanie a riesit staznosti.... :-)
Halli
31.05.11,14:30
U mna ako spravcu funguje SMS notofikacia a vymeny vodomerov, odstavky, schodze, jarne cistenie a vselico ine oznamujeme okrem ineho SMS-kou kazdemu kto spristupnil svoje mobilne cislo... okrem toho sa to vedia dozvediet aj na domovom webe, co sa tyka konkretne vymeny vodomerov, maju aj dva tri nahradne terminy a neucast sa riesi aj mailami.... skratka ked sa chce, tak to ide.... koniec koncov ked sa to vyriesi kedy ma, nemusi spravca potom robit opravne vyuctovanie a riesit staznosti.... :-)
Jozef treba však podotknúť, že to je náš ľudský prístup malého správcu. Nemôžeš nás porovnávať s obludnými OSBD molochmi :) Ako to tam tí pracovníci môžu stihnúť, keď majú jednu činnosť a čo sa deje na vedľajšom stole ich nezaujíma?...Ja posielam aj vyúčtovanie v pdf formáte tomu, kto si to praje:)
Ale za jedným si stojím, že chyba je na oboch stranách !!-čo sa týka zadavateľa témy.
Ivenka
31.05.11,14:38
To isté som riešila minulý rok aj ja. Neochota domovníčky, SBD nakoľko som nemala adekvátny prístup k meračom. Volala som do firmy, ktorá dodávala merače pre SBD, pozháňala šikovného vodára a merač je vymenený. A čo sa nestalo ? Na SBD mi dali nesprávny merač, ktorý vraj nesplňa normu. Tak ak nám budú meniť stúpačky tak bol pán ochotný mi to vrámci stupačiek vymeniť. Najviac sa z toho išla zblázniť domovníčka ako som to všetko zorganizovala, pretože sa tešila, že mi napočítajú 3 násobnú spotrebu vody. Utrela ústa.
verkaz
31.05.11,15:39
Všetko je vecou dohody a ako sa to v tom ktorom dome praktizuje.
Ja predom upozorním na zhromaždení, že v tomto roku sa bude prevádzať napr. výmena vodomerov, kontrola plynových sporákov a pod. Keď sa to má uskutočniť, tak na nástenke je oznam kde je uvedené kedy to bude a o ktoré byty sa jedná. Nie vždy sa jedná o všetky merače. Ak sa v dobe 4 roky TÚV a 6 rokov SV niekomu pokazí alebo je s ním manipulované, vymení sa až po uplynutí doby. Každý správca alebo predseda má predsa dokumentáciu o výmene vodomerov.
Ak sa stane, že niekto nesprístupní za týmto účelom byt, tak sa ešte písomne vyzve. Ak však ani na výzvu nereaguje, tak máme prijatú smernicu ako v tomto prípade postupovať. Už som tu o tom písala.
Obyčajne to býva ešte aj tak, že ak niekto sa dlhodobo v byte nezdržiava, je jeho povinnosť nechať na seba nejaký kontakt, prípadne u niekoho kľúč od bytu.