1NOVA1
31.05.11,20:45
Dobrý deň. práve som dostala doporučene výpoveď podľa par. 63 ods. 1 pism. a zákonníka práce. Som osamelá matka na rodičovskej dovolenke. Zamestnávateľ mi dal aj 2 mesačné odstupné. Chcela by som však vedieť či mi môže vôbec takúto výpoveď dať.
veronikasad
31.05.11,18:48
Dobrý deň. práve som dostala doporučene výpoveď podľa par. 63 ods. 1 pism. a zákonníka práce. Som osamelá matka na rodičovskej dovolenke. Zamestnávateľ mi dal aj 2 mesačné odstupné. Chcela by som však vedieť či mi môže vôbec takúto výpoveď dať.
Rušila sa prevádzka, alebo celá firma ? Podpísala si dohodu o skončení prac.pomeru, alebo prac.pomer končil po uplynutí výpovednej doby ?
1NOVA1
31.05.11,18:51
Prevádzka je zatial zatvorena...ako zdruzenie dostali vypoved ale mam take info ze zaklada s niekym sro...a aj prevadzka bude pokracovat...ale vsutocnosti neviem co urobi. Nepodpisala som zatial nic, dnes mi to prislo postou.
veronikasad
31.05.11,18:55
Prevádzka je zatial zatvorena...ako zdruzenie dostali vypoved ale mam take info ze zaklada s niekym sro...a aj prevadzka bude pokracovat...ale vsutocnosti neviem co urobi. Nepodpisala som zatial nic, dnes mi to prislo postou.
A aký tam máš uvedený dôvod ? (len citáciu §-ov) ?
1NOVA1
31.05.11,18:59
ano..len par 63....atd
veronikasad
31.05.11,19:04
ano..len par 63....atd
Zákaz výpovede sa nevzťahuje na § 63 odst. 1 písm. a). Či ide naozaj o zrušenie prevádzky a platnú výpoveď, o tom môže rozhodnúť len súd - do toho sa ti asi nebude chcieť ...

Nepodpisuj dohodu o skončení prac.pomeru, budeš mať o dva mesiace krašiu dobu poistenia v nezamestnanosti ....
1NOVA1
31.05.11,19:08
Možem sa spytat...si pravnicka?? lebo ja idem s nou na sud koli niecomu inemu a mala by som kopec otazok :-) chcem tento tyzden ist k pravnikovi ....len aby som nesla ako uplne blba :-) vies ja som bola druha ucastnicka daneho zdruzenia taaake je to zamotane :-) ak by si mala cas.....cez mail??
samozrejme ze jej nic nepodpisem...
1NOVA1
31.05.11,19:08
alebo ak je tu neja interna posta
veronikasad
31.05.11,19:10
Možem sa spytat...si pravnicka?? lebo ja idem s nou na sud koli niecomu inemu a mala by som kopec otazok :-) chcem tento tyzden ist k pravnikovi ....len aby som nesla ako uplne blba :-) vies ja som bola druha ucastnicka daneho zdruzenia taaake je to zamotane :-) ak by si mala cas.....cez mail??
samozrejme ze jej nic nepodpisem...
nie som právnička, pár rokov robím s personalistikou ...
1NOVA1
31.05.11,19:12
hmmm..tak to za nim pojdem fakt blba :-) ale sudu sa nevyhnem tak ci tak..ale dakujem..
veronikasad
31.05.11,19:13
hmmm..tak to za nim pojdem fakt blba :-) ale sudu sa nevyhnem tak ci tak..ale dakujem..
so združením fyzických osôb - ak tam smerujú tvoje otázky - nemám žiadne skúsenosti.