mamina h.
31.05.11,23:38
Dobry vecer, poprosili ma o vypracovanie knihy jazd spatne za roky 2010 a 2009.
Moja otazka je, ci ju moze uctovnik robit oficialne alebo je to povinnostou vylucne sofera vozidla, a s tym suvisiaca druha otazka: v pripade ak ju spravim, ci ju mozem vyfakturovat objednavatelovi a pri pripadnej kontrole za nu aj zodpovedat, velmi pekne dakujem.
KEJKA
01.06.11,03:23
oficiálne môžeš akurát z poznámok šoféra prepísať údaje do nejakého oficiálneho formulára, do excelu apod - dať tomu "fazónu". Výsledok aj tak musí podpísať šofér.
mamina h.
01.06.11,05:14
oficiálne môžeš akurát z poznámok šoféra prepísať údaje do nejakého oficiálneho formulára, do excelu apod - dať tomu "fazónu". Výsledok aj tak musí podpísať šofér.
dakujem kejka, cize zodpovednost tam ako uctovnik neviem mat, aj keby som chcela, dobre tomu rozumiem? a ked vystavim fakturu, tak tam mozem dat len nieco vseobecne a nemozem tam dat priamo "knihu jazd" ?
veronikasad
01.06.11,05:44
Obdivujem účtovníčky, ktoré sa "športom" zvaným kniha jázd zaoberajú - dokonca za niekolko rokov spätne. Vôbec si neuvedomujú čo na seba preberajú ...
dogicka
01.06.11,05:56
Veronika, absolútny súhlas....
mamina h.
03.06.11,21:59
oficiálne môžeš akurát z poznámok šoféra prepísať údaje do nejakého oficiálneho formulára, do excelu apod - dať tomu "fazónu". Výsledok aj tak musí podpísať šofér.
kejka prosim ta, nepozres mi odpved na otazku :
dakujem kejka, cize zodpovednost tam ako uctovnik neviem mat, aj keby som chcela, dobre tomu rozumiem? a ked vystavim fakturu, tak tam mozem dat len nieco vseobecne a nemozem tam dat priamo "knihu jazd" ?

moc ti dakujem :)
Pikoška
04.06.11,05:15
kejka prosim ta, nepozres mi odpved na otazku :
dakujem kejka, cize zodpovednost tam ako uctovnik neviem mat, aj keby som chcela, dobre tomu rozumiem? a ked vystavim fakturu, tak tam mozem dat len nieco vseobecne a nemozem tam dat priamo "knihu jazd" ?

moc ti dakujem :)Nemohla by si prosím, vymazať tento príspevok?
Lebo ak by si ho nevymazala, odporúčal by som Ti nenazývať sa účtovníčkou.
To bolo fakt veľmi galantné dúfam, lebo by som to vedel napísať aj trošku vystížnejšie.;) Prajem pekný deň.
mamina h.
04.06.11,08:48
Nemohla by si prosím, vymazať tento príspevok?
Lebo ak by si ho nevymazala, odporúčal by som Ti nenazývať sa účtovníčkou.
To bolo fakt veľmi galantné dúfam, lebo by som to vedel napísať aj trošku vystížnejšie.;) Prajem pekný deň.
Ak ta to potesi, nemusim uz na poradu nikdy vkrocit a mozme nechat zrusit celu tuto temu. Vobec netusis, AKE MAM DOVODY NIEKOMU S NIECIM POMOCT.

Nie som uctovnik, len vypomaham, tak sa niektorym veciam trochu viac rozumiem, a inym menej, no a v tomto naozaj nemam jasno.

Skoda, vsimla som si, ze porada uz nie je to, co byvala kedysi, na jednej strane tu prilis vela ludi "otravuje" s kazdou somarinkou, a na druhej strane casto nedostanu radu ale vycitky. Kazdopadne pekny vikend.
KEJKA
04.06.11,09:00
nevšímaj si invektívy, niekedy sa profesia účtovník dostane do profilu a potom to zavádza.

fakturovať môžeš samozrejme všetko, čo máš v predmete svojej činnosti.
mamina h.
04.06.11,17:12
nevšímaj si invektívy, niekedy sa profesia účtovník dostane do profilu a potom to zavádza.

fakturovať môžeš samozrejme všetko, čo máš v predmete svojej činnosti.

dakujem kejka, skontrolovala som svoj profil, nemam tam uctovnik, ale ved to je jedno...

ak by si niekto nasiel cas, moze mi to vysvetlit uplne po lopate, asi som blbec, takze:
KNIHU JAZD PODPISUJE SOFER, TO ZNAMENA ZE UCTOVNIK JU OFICIALNE NEMOZE FAKTICKY SPRAVIT, VYFAKTUROVAT A ZODPVEDAT V PRIPADE KONTROLY, TAK JE TO ?
IvetaH
04.06.11,17:25
Podľa mňa, ak niečo robíš a podpíšeš sa, tak zodpovedáš. Neviem čo robíš a akú máš zmluvu. Ja mám v niektorých zmluvách uvedené, že knihu jázd nerobím, ale napriek tomu, ak ma klient o knihu jázd požiada, obvykle žiadam objednávku, urobím knihu jázd, podpíšem, vyfakturujem ako každú inú službu. Ale robím to vtedy, keď to chcem urobiť.
Záver: žiadny zákon účtovníkovi nezakazuje robiť knihu jázd, samostatný predmet činnosti to tiež nie je, je to podklad k účtu ako každý iný. A zákon nehovorí kto ho má robiť.
A účtovník sem a účtovník tam, ak chcem mať všetky papiere a nie čakať na všetko pár mesiacov alebo naháňať klienta každý deň, tak polovicu z nich si vyrobím sama a dám len klientovi podpísať - hlavne pri jednoosobových sro.
Zmluvy k 365, rozdelenia HV, inventarizačné zápisy aj inventúrne súpisy aj škodové zápisy, vyraďovacie protokoly atď.
On platí ja sa po večeroch nenudím a obaja sme spokojní.
Pikoška
05.06.11,09:33
nevšímaj si invektívy, niekedy sa profesia účtovník dostane do profilu a potom to zavádza.

fakturovať môžeš samozrejme všetko, čo máš v predmete svojej činnosti.Túto vetu skôr odpúšťam naším politikom.;) Oni každú pravdu a iný názor takto onálepkujú. Je jedno, či je v profile profesia - účtovník. Dôležité je, aby si účtovníci prostredníctvom tejto odbornej stránky tak dôležitú profesiu nedevalvovali. Už by sme sa mohli naučiť vzájomne akceptovať rozdieľnosť názorov. A nie si len poťahovať medové motúziky.
Rovnako prajem peknú nedeľu.:)
mamina h.
06.06.11,15:25
Podľa mňa, ak niečo robíš a podpíšeš sa, tak zodpovedáš. Neviem čo robíš a akú máš zmluvu. Ja mám v niektorých zmluvách uvedené, že knihu jázd nerobím, ale napriek tomu, ak ma klient o knihu jázd požiada, obvykle žiadam objednávku, urobím knihu jázd, podpíšem, vyfakturujem ako každú inú službu. Ale robím to vtedy, keď to chcem urobiť.
Záver: žiadny zákon účtovníkovi nezakazuje robiť knihu jázd, samostatný predmet činnosti to tiež nie je, je to podklad k účtu ako každý iný. A zákon nehovorí kto ho má robiť.
A účtovník sem a účtovník tam, ak chcem mať všetky papiere a nie čakať na všetko pár mesiacov alebo naháňať klienta každý deň, tak polovicu z nich si vyrobím sama a dám len klientovi podpísať - hlavne pri jednoosobových sro.
Zmluvy k 365, rozdelenia HV, inventarizačné zápisy aj inventúrne súpisy aj škodové zápisy, vyraďovacie protokoly atď.
On platí ja sa po večeroch nenudím a obaja sme spokojní.
dakujem ti IvetaH, asi to mam uz konecne jasne :)
(a ospravedlnujem sa za divnu otazku)
Paula
06.06.11,16:22
oficiálne môžeš akurát z poznámok šoféra prepísať údaje do nejakého oficiálneho formulára, do excelu apod - dať tomu "fazónu". Výsledok aj tak musí podpísať šofér.


Som jednoznačne za toto. Zmluva / nezmluva ;). Tí, ktorí sú leniví si knihu jázd urobiť sami - teda aspoň tie poznámky, ktoré stačí prepísať - zvyknú tankovať kade tade, niekedy aj v protismere jazdy a hoci aj vo sviatok pred polnocou v mestečku vzdialených prípuzných, či za rohom vlastnej chaty. Nuž, z takých "tankovacích" zázrakov by sa zapotil aj pán Columbo. No, ak sa túži o čas a nervy účtovník nechať obrať,,,zdravie mu to nezazmluvní :cool:.