Genesis.SVK
01.06.11,06:54
Mám trojizbový byt v petržalke v zateplenom 12 poschodovom dome v ktorom trištvrte roka nikto nebýval. Včera mi došlo vyúčtovanie za obdobie od 7 - 12 mesiaca v ktorom stálo že preddavky na kúrenie boli 220 eur a skutočné náklady boli 200 eur. Vôbec tomu nerozumiem keďže nikdy som za to obdobie nepustil radiator (všetky boli vypnuté) a sú na nich pomerové merače. Chápem že časť tepla prechádza cez steny lenže tá cena sa mi zdá neúmerne vysoká. Neviem si predstaviť keby som naozaj kúril (a to je zateplený dom).

Chcem sa spýtať či sa vám to zdá v poriadku a keď nie tak ako sa dá voči tomu brániť. Nemám s tým totiž vôbec žiadne skúsenosti.
Genesis.SVK
01.06.11,07:37
Nikto nič?
zacik23
01.06.11,07:47
chyba tu dolezita informacia a to akym sposobom sa u Vas rozpocitava teplo spotreba vs. plocha.

V pripade ak to je 0% spotreba a 100% plocha tak budes mat rovnake naklady na teplo ako susedia s rovnako velkym bytom ktory kurili naplno, v pripade ak to je 100% spotreba a 0% plocha tak by si mal platit 0 euro. Bude to pravdepodobne nieco medzi, napr 30:70.
Gapo
01.06.11,07:56
Treba si pohľadať, tu sa toho už veľa popísalo.
Netreba sa predstavovať, že keď mám zatvorené ventily, nič nebudem platiť. Bohužiaľ, je to bytovka a nie rodinný dom a ako v takom treba byť solidárny, to znamená, že kúrim aj keď tam nie som, lebo susedom neúmerne stúpajú náklady na kúrenie. Potom sa upravuje pomer spotreba : plocha a regulácia stráca význam.
Genesis.SVK
02.06.11,05:19
ja netvrdim ze mam platit 0 ale zas aby som tam nebyval a platil plnu sumu to je chore .. nac su potom merace na radiatoroch ... to ze sused chce mat v byte 31 stupnov ma nezaujima .. ja mam radsej chlad neviem preco by som mu mal dotovat tych jeho 31 ... okrem toho v byte kde nik nebyva sa nevetra a teda straty tepla su minimalne
bubkoch
02.06.11,05:35
ja netvrdim ze mam platit 0 ale zas aby som tam nebyval a platil plnu sumu to je chore .. nac su potom merace na radiatoroch ... to ze sused chce mat v byte 31 stupnov ma nezaujima .. ja mam radsej chlad neviem preco by som mu mal dotovat tych jeho 31 ... okrem toho v byte kde nik nebyva sa nevetra a teda straty tepla su minimalne

aku plnu sumu ???
jednoducho si mal celkom primerane nastavene preddavky ... :)
Genesis.SVK
02.06.11,06:32
predavky sa u nas rozpocitavaju 40 spotrebna zlozka a 60 základná zložka.

okrem toho ja som bol majitelom bytu za obdobie 7-12 a vyúčtovanie som dostal za obdobie 7-12 ale vyuctovanie za teplo som dostal za obdobie 1-12
veronikasad
02.06.11,06:54
predavky sa u nas rozpocitavaju 40 spotrebna zlozka a 60 základná zložka.

okrem toho ja som bol majitelom bytu za obdobie 7-12 a vyúčtovanie som dostal za obdobie 7-12 ale vyuctovanie za teplo som dostal za obdobie 1-12
sprístupnil si byt pri odpočte meračov ?
Gapo
02.06.11,07:57
okrem toho ja som bol majitelom bytu za obdobie 7-12 a vyúčtovanie som dostal za obdobie 7-12 ale vyuctovanie za teplo som dostal za obdobie 1-12
Myslím, že toto je problém medzi Tebou a predchádzajúcim majiteľom ako ste sa dohodli:cool:
dalid
03.06.11,11:09
Merače sú jedna vec, ale ako je nastavené vyúčtovanie v rámci bytovky je iná vec.. Skús si pozrieť tento článok:
http://ekonomika.sme.sk/c/5915788/mate-nedoplatok-za-teplo-mozno-kurite-susedom.html