Anču
10.01.06,13:51
Kde si vyhľadám, či náš dlžník nie je v konkurze?
rada
11.01.06,15:37
Ja poznám stránku www.justice.gov.sk . Vpravo je uvedené obchodný vestník. Je to však náročné na rozklikávanie a hľadanie. Možno niekto pozná aj jednoduchšiu cestu.
rada
11.01.06,15:46
Ešte som objavila obdobné, ale jednoduchšie na www.zbierka.sk - obchodný vestník.
Katija
11.01.06,16:31
Keby aktuálizácia nebola taká neporiadna, ako je, potom by bolo najednoduchšie zisťovať, či je niekto v konkurze, alebo nie je , na tejto adrese. http://www.orsr.sk/konkurzy/. Treba dúfať, že niekedy v budúcnost sa toho dočkáme. Katija:) :cool:
maros.uhrik@ifana.biz
05.06.08,07:38
Pre vyhľadávanie v konkurzoch sme vytvorili aplikáciu Ifana Business Guard, jej cieľom je zjednodušiť hromadnú kontrolu väčšieho množstva spoločností (desiatky, stovky), stačí doplniť zoznam IČO a spustiť hľadanie.
Vychádza sa z Obchodného vestníka a v informácií v ňom uverejnených. Viac informácií na stránke www(dot)businessguard(dot)sk.
freeiurist
06.06.08,04:43
Rovnako na stranke www.zbierka.sk (http://www.zbierka.sk) sa da v Obchodnom vestniku zadat aj fulltextove vyhladavanie, ked zadate obchodne meno spolocnosti, zobrazia sa vsetky vydania vestnika, v ktorych bol akykolvek oznam o danej spolocnosti, t. j. aj ci bol na spolocnost vyhlaseny konkurz.
Zoltán Kovács
06.06.08,04:50
Slniecko2001
21.09.09,07:15
ahojte, a neviete mi niekto prosím poradiť, kde si viem vyhľadať, či je zahraničná firma v konkurze alebo nie, konkrétne ide o české firmy, ďakujem :)
estefano
21.09.09,16:19
najjednoduchšie a najspoľahlivejšie je na justice.gov.sk, zbierka je pomalá, cca pol dňa oproti ministerstvu. České konkurzy hľadáme tiež na českom ministerstve.
Dáša_
21.09.09,17:15
pre sk firmy existuje http://www.upadca.sk/index.php?
ale pristup je platený
wratko
06.10.09,17:31
Ahoj, napis mi meno tej slovenskej firmy do posty, skusim Ti to preverit. Cesku firmu si pozri na justice.cz - cast INSOLVENCNI REJSTRIK
IVEB
22.11.10,11:25
Prosím Vás poraďte , kde nájdem konkurzy na neziskové organizácie?
Kanwa
19.08.11,08:32
prosim vas, mam otazku ohladom prihlasky pohladavky do konkurzu. podla zakona sa kazda pohladavka prihlasuje zvlast, k comu sa priklada este ich suhrn na tlacive. my mame voci firme v konkurze pohladavky, ktore vsetky pochadzaju z nezaplatenych faktur za dodany tovar. je aj v takomto pripade potrebne prihlasit zvlast kazdu fakturu ako osobitnu pohladavku alebo mozem prihlasit ako jednu pohladavku a prilozit k tomu faktury?
vopred vdaka.
focalor
19.08.11,10:47
prosim vas, mam otazku ohladom prihlasky pohladavky do konkurzu. podla zakona sa kazda pohladavka prihlasuje zvlast, k comu sa priklada este ich suhrn na tlacive. my mame voci firme v konkurze pohladavky, ktore vsetky pochadzaju z nezaplatenych faktur za dodany tovar. je aj v takomto pripade potrebne prihlasit zvlast kazdu fakturu ako osobitnu pohladavku alebo mozem prihlasit ako jednu pohladavku a prilozit k tomu faktury?
vopred vdaka.

Pre každú pohľadávku musí byť predložená samostatná prihláška - § 29 ods. 1 zák. č. 7/2005 Z. z. o konkurze a reštrukturalizácii (v súvislosti s tým odporúčam pozrieť ustanovenia § 28 - 33 zákona o konkurze a ustanovenia § 25 -36 vyhl. MS SR 655/2005 Z. z., ktorou sa vykonaváju ustanovenia zákona o konkurze)
Teda každá nezaplatená faktúra je samostatná pohľadávka.
Kanwa
19.08.11,14:56
dakujem - ach jaj, to bude prihlasok :mee:
Dáša_
19.08.11,14:59
dakujem - ach jaj, to bude prihlasok :mee:

už som videla, že sa to posiela ako balík - obalky berú iba do 2 kg
Kanwa
22.08.11,05:42
ahojte
a este prosim vas mi viete poradit, ze ako poslat? treba s dorucenkou? lebo ked poslem ako doporucene, tak vlastne nemam dokaz o tom, ze to spravca a sud dostal.
ci staci doporucene, ked mi ostane podaci listok? mates skusenost?
vdaka :-)
Dáša_
22.08.11,07:09
ahojte
a este prosim vas mi viete poradit, ze ako poslat? treba s dorucenkou? lebo ked poslem ako doporucene, tak vlastne nemam dokaz o tom, ze to spravca a sud dostal.
ci staci doporucene, ked mi ostane podaci listok? mates skusenost?
vdaka :-)


Samozrejme, buď osobne, alebo s doručenkou.
Kanwa
22.08.11,17:53
ahojte
uz vyrabam prihlasky - este snad posledna otazka. ten suhrnny prehlad, ktory sa ma k tomu prilozit - na to je tiez nejake specialne tlacivo? alebo to moze byt v lubovolnej forme.
dakujem :-)
Dáša_
22.08.11,17:56
ahojte
uz vyrabam prihlasky - este snad posledna otazka. ten suhrnny prehlad, ktory sa ma k tomu prilozit - na to je tiez nejake specialne tlacivo? alebo to moze byt v lubovolnej forme.
dakujem :-)

je to špecialne tlačivo, je uverejnené vo výhlaške, tam kde sú ostatné tlačivá.
alebo napríklad aj tu http://www.justice.gov.sk/Stranky/Nase-sluzby/Civilne-pravo/Konkurzne-konanie-a-Spravcovia-konkurznej-podstaty/Skusky-Zapis-a-Vyciarknutie/Formulare.aspx
Kanwa
22.08.11,18:28
vdaka - tak teraz uz vsetko jasne je :-) len aby sme cosi aj dostali z toho...
focalor
22.08.11,18:35
ahojte
uz vyrabam prihlasky - este snad posledna otazka. ten suhrnny prehlad, ktory sa ma k tomu prilozit - na to je tiez nejake specialne tlacivo? alebo to moze byt v lubovolnej forme.
dakujem :-)

na prihlasky v konkurze su osobitne tlaciva, ine tlaciva nebudu prijate. vychadzaju myslim z vylhasky 655/2004 ktorou sa vykonava zakon o konkurze a restrukturalizacii...

do suhrnneho prehladu sa vypisu vsetky pohladavky podla jednotlivych tlaciv...
Dáša_
22.08.11,19:30
vdaka - tak teraz uz vsetko jasne je :-) len aby sme cosi aj dostali z toho...

no, ja mám pocit, že väčšina prihlášok do konkurzov je hlavne preto, aby sa dalo pohľadávok oficiálne zbaviť z účtovníctva. z máloktorého konkurzu je aj nejaký realny "zisk"