mimka556
01.06.11,08:55
Dobrý deň,

chcem sa spýtať ako možno ukončiť dohodu o vykonaní práce s personálnou agentúrou, ktorú mám uzatvorenú na dobu určitú do konca roka 2011. Dá sa dohoda ukončiť aj výpoveďou z mojej strany ku 30.júnu 2011? Treba uviesť dôvod výpovede? Je tam výpovedná lehota? Nakoľko sa mi už neoplatí pracovať pre agentúru dočasného zamestnávania z dôvodu, že všetko čo by som zarobila mi sociálne oddelenie strhne zo sociálnej dávky a ak prekročím výšku sociálnej dávky musela by som si platiť zdravotné poistenie. Problém je aj v tom, že agentúra nie je v mieste môjho bydliska, je v krajskom meste a cestovanie za prácou je pre mňa finančne neúnosné. Evidovaná na úrade práce nie som. A chcela by som začať podnikať, aj keď je to zatiaľ hudba budúcnosti z finančných dôvodov. Kde v zákonníku práce hľadať odpovede v ktorej časti na moju otázku? Ďakujem.
mimka556
01.06.11,07:01
Ešte som zabudla dodať, že popri poberaní sociálnej dávky som si mohla zarobiť okolo 370 euro, ale nakoľko som túto sumu za tento rok prekročila podľa sociálneho oddelenia, tak všetok ďalší príjem mi strhnú pokiaľ neprekročím sociálnu dávku ak prekročím musím si zdravotné poistenie platiť sama.