zsstefanika
01.06.11,09:36
Dobrý deň,
môže mi niekto poradiť. V mesiaci máj som zamestnancovi zadávala do výplaty nepeňažný príspevok zo sociálneho fondu, počítač tento príjem zahrnul vo vymeriavacieho základu aj ZP aj SP. Je to správne? Asi mi niečo uniklo v zmene legislatívy? Hľadám to v zákone o soc. poisť. ale nemôžem to nikde nájsť... Odkedy je nepeňažný príspevok SF súčasťou VZ? Ďakujem.
katka50
01.06.11,07:58
Dobrý deň,
môže mi niekto poradiť. V mesiaci máj som zamestnancovi zadávala do výplaty nepeňažný príspevok zo sociálneho fondu, počítač tento príjem zahrnul vo vymeriavacieho základu aj ZP aj SP. Je to správne? Asi mi niečo uniklo v zmene legislatívy? Hľadám to v zákone o soc. poisť. ale nemôžem to nikde nájsť... Odkedy je nepeňažný príspevok SF súčasťou VZ? Ďakujem.
Áno - je to správne. Od 1.1.2011 je táto zmena.
zsstefanika
01.06.11,08:27
Áno, ďakujem, už som to našla aj v zákone :-)!
Kolejová
17.06.11,08:28
Ako máme postupovať ak ten zamestnanec nemá mzdu len nepeňažný príspevok zo SF (je na materskej dovolenke a ďalšia je na rodičovskej dovolenke) majú nám odvody doplatiť ? Veď im vznikne mínusová mzda ?

Ďakujem L.
Kolejová
22.06.11,09:14
Prosím nikto to ešte neriešil ?
skola
28.11.11,09:58
Až teraz som čítala tvoj príspevok, pretože aj ja mám teraz taký istý problém. Ja som v programe vyskúšala -50 € zo SF- čo mi to robí a v stĺpci príjem mi doplnil - zapožičané 2€ (odvod do ZP) Zaujímavé je, že do soc.poisťovne nepočítal odvody-neviem prečo. Asi to riešim tak, že jej dám nejakú minimálnu odmenu, aby to: zapožičané - bolo vyrovnané.
zuzkasch
05.12.11,13:42
Ale ved ak som spravne pochopila, tam netreba pridavat fiktivnu mzdu. Ak mate dat zamestnancovi napr. 20 eur, vyplatite mu to vycistene o odvody. A nemusite nic dorovnavat nie?
Kolejová
06.12.11,05:57
Keďže ide o nepeňažný príjem napr. kolekcia v cene 10,- euro tak dochádza k tomu, že tam vzniká nedoplatok.

L.
Kavi
02.01.12,12:48
A ako je to, keď zamestnávateľ poskytne nepeňažný príjem, ale NIE zo soc. fondu? Aj vtedy vstupuje do VZ na SP a ZP? (Dostali sme poukážky na nákup kozmetiky). Ďakujem za radu