jany888
01.06.11,15:36
Pekny den prajem,

Som zivnostnik a momentalne rozbieham podnikatelsky zamer s 3 prevadzkami. V kazdej z nich budem mat 2 brigadnikov. Prevadzky su od seba vzdialene cca. 30-40 km a kedze ide o poskytovanie sluzby pre zakaznikov, ktore brigadnik nemusi ani nauctovat ak by chcel "nespravne" rozmyslat tak by som poprosil o radu aky system priebeznej kontroly by ste mi vedeli poradit, ak som sam na kontrolu vsetkych 3 prevadzok tak aby nedoslo k pripadnym stratam z dovodu davania si vybranych penazi do vreciek? Za odpovede vopred velmi pekne dakujem.
KEJKA
01.06.11,14:54
pochybujem, že na to je nejaký iný systém okrem správnej voľby brigádnikov.
Ešte možno priemyselná kamera?
Prídeš na to, ak zákazník niečo bude reklamovať a nepochodí u brigádnika. Ozve sa priamo tebe a ty ho nebudeš mať v evidencii.

Pomôže dávať kontakt iba na seba a ty pošleš konkrétneho záujemcu do konkrétnej prevádzky, takže budeš vedieť, že existuje zákazník a už iba skontroluješ tržbu.

Pomôže, ak zavedieš vopred číslované doklady - faktúry, pokl,.bloky. Zákazník obvykle chce mať doklad o zaplatení. Ak by ho dostal bez predtlačeného čísla, je neplatný - môžeš to pokojne uviesť v obchodných podmienkach, vyvesiť v každej prevádzke.
jany888
01.06.11,15:17
Zrejme dobra odpoved no, bohuzial, pre mna nepouzitelna. Jedna sa o vodnu atrakciu na otvorenom priestranstve takze zakaznici budu nahodni preto navadzanie zakaznika cez telefon je pre mna nerealne taktiez aj ta priemyselna kamera :(

Doklad samozrejme vydat mozem ocislovany, ale problem skor vidim ze brigadnik pokojne moze doklad nevydat ak zakaznik nebude pytat co je dost velka pravdepodobnost a teda de facto ako keby sa ani nic neudialo pritom prevadzka bezala o com ja samozrejme nebudem vediet...
Gina Er
01.06.11,17:08
v niektorých prevádzkach som čítala oznam :" Ak nedostanete doklad z pokladne,nie ste povinní zaplatiť. "
asi sa majiteľ tiež chráni pred tým,aby si zamestnanci nestrkali tržbu do vačku...potom už záleží len na zákazníkovi,či bude trvať na vydaní dokladu z pokladne...
jany888
03.06.11,04:08
Tak toto by uz mohlo minimalne obmedzit straty aj v mojom pripade. Dakujem.:)
traveldrive
20.06.11,17:06
Niekde som videl systém so žetónmi ako napríklad do podzemných garáží. Zákazník si kúpi plastovú kartičku s čiarovým kódom a pri vstupe do atrakcie ju musí vložiť do čítačky. počítač ju zaregistruje a aj keď ju zamestnanec opäť po čase vyberie a predá, PC ju zaregistruje znova. Niečo to asi bude stáť, ale spoľahlivosť bude asi vysoká.
day
20.06.11,17:16
nevieme o aku atrakciu sa jedna, ale zameral by som sa na neaky el.zamok, ked zadas kod spusti atrakciu a tebe zaznamena spustenie

pripadne ako kolotoc - autodrom