zilla
01.06.11,16:15
Dobry den prajem,
mam problem: na colnici mi zadrzali dve kabekly znacky GUESS kupene z Ciny cez ebay, s tym ze colnik vyhodnotil situaciu, tak ze je to falzifikat.

Otazka 1: Znacka Guess musi byt zaregistrovana na urade priemysleneho vlastnictva SR, a potom mozem porusovat pravo dusevneho vlastnictva. Guess ma tri platne registracie, pricom blizsie specifokavene su: kozemtika.. odevy, topanky,crievice, spodna bielizen, hračky...
Ziadna z tychto registracii nie je konkretne na kabelky ani sa k tomu neblizi. Mozem tymto argumentovat na colnici, aby mi kabelky vydali ???


Otazka 2: Maju vobec pravo zadrz tento tovar, ak poviem že je to dar, tovar neobchodnej povahy v limitoch kedy nepodlieha clu??

Dakujem za odpoved
srska
01.06.11,15:31
Dobry den prajem,
mam problem: na colnici mi zadrzali dve kabekly znacky GUESS kupene z Ciny cez ebay, s tym ze colnik vyhodnotil situaciu, tak ze je to falzifikat.

Otazka 1: Znacka Guess musi byt zaregistrovana na urade priemysleneho vlastnictva SR, a potom mozem porusovat pravo dusevneho vlastnictva. Guess ma tri platne registracie, pricom blizsie specifokavene su: kozemtika.. odevy, topanky,crievice, spodna bielizen, hračky...
Ziadna z tychto registracii nie je konkretne na kabelky ani sa k tomu neblizi. Mozem tymto argumentovat na colnici, aby mi kabelky vydali ???


Otazka 2: Maju vobec pravo zadrz tento tovar, ak poviem že je to dar, tovar neobchodnej povahy v limitoch kedy nepodlieha clu??

Dakujem za odpoved
k 1) nemá náhodou guess ochrannú známku európskeho spoločenstva registrovanú na ohim?

k 2) majú a aj to často robia. v sk má asi guess zastúpenie (právnicka kancelária), ktoré chráni v sk ich duševné vlastníctvo.
zilla
01.06.11,15:40
Ano praveze ma. 3 platne registracie, zdroj mam ohim.
Su tam tri platne registracie, su to nejake pravnicke kancelarie. Avsak pri popise su: kozmetika vsetkeho druhu..., odevy, topanky, črievice, osobna bielizen, hracky, hry a veci na hranie

Nikto z tychto troch registrovanych neuvadza v popise kabelky, alebo okuliare, hodinky, sperky. Tieto veci tam nie su.

Da sa teda s tym argumentovat?
Este raz dakujem
srska
01.06.11,15:43
Ano praveze ma. 3 platne registracie, zdroj mam ohim.
Su tam tri platne registracie, su to nejake pravnicke kancelarie. Avsak pri popise su: kozmetika vsetkeho druhu..., odevy, topanky, črievice, osobna bielizen, hracky, hry a veci na hranie

Nikto z tychto troch registrovanych neuvadza v popise kabelky, alebo okuliare, hodinky, sperky. Tieto veci tam nie su.

Da sa teda s tym argumentovat?
Este raz dakujem
dá sa argumentovať ale colníci môžu argumentovať aj tým, že "logo" je nápadne podobné logu guess a to nie je dovolené používať na iných výrobkoch
zilla
01.06.11,15:48
No to asi tiez nemozu, pretoze ani jedna z tychto registracii nema graficke logo registrovane. Pozerala som napr. CZ, tam je aj logo. Ale u nas nie.
srska
01.06.11,15:52
No to asi tiez nemozu, pretoze ani jedna z tychto registracii nema graficke logo registrovane. Pozerala som napr. CZ, tam je aj logo. Ale u nas nie.
ako je oz registrovaná? môže byť takto registrovaná: slovná - v bežnom písme, slovná - v priloženej úprave, obrazová , kombinovaná, trojrozmerná
zilla
01.06.11,16:01
Oh, no tak to by teda mohli. Ale nemozem sa stale ohanat tym, ze na kabelky nie je to logo registrovane? Ze je to len na tie odevy, topanky... Cize tym padom neporusujem prava dusevneho vlastnictva.
srska
01.06.11,16:05
Oh, no tak to by teda mohli. Ale nemozem sa stale ohanat tym, ze na kabelky nie je to logo registrovane? Ze je to len na tie odevy, topanky... Cize tym padom neporusujem prava dusevneho vlastnictva.
porušuješ právo duševného vlastníctva lebo logo vlastní niekto a ten ho používa len na určitých svojich výrobkoch.
zilla
01.06.11,16:10
Aha, no tak potom mam nejaku sancu ziskat kabelky z colnice? Alebo akym sposobom by som ich mohla dostat?
srska
01.06.11,16:11
kabelka je na obr:)
zdroj: guess.com
srska
01.06.11,16:13
Aha, no tak potom mam nejaku sancu ziskat kabelky z colnice? Alebo akym sposobom by som ich mohla dostat?
asi ťažko - navrhnú ti skrátené konanie - zničenie tovaru colnou správou sk. ak nebudeš súhlasiť, ide to na súd (v krátkosti)
zilla
01.06.11,16:18
No do kelu, dobre a keby som argumentovala tym ze je to dar? Ze to mi posiela babka z Ciny??? Alebo ze to je moja stara kabelka Guess, ktoru som si zabudla v Čine u babky? :)
srska
01.06.11,16:27
No do kelu, dobre a keby som argumentovala tym ze je to dar? Ze to mi posiela babka z Ciny??? Alebo ze to je moja stara kabelka Guess, ktoru som si zabudla v Čine u babky? :)
a kde máš babku v číne? v provincii zhejiang?:D wenzhou?
zilla
01.06.11,16:31
Asi v Honk Kongu, to este zistim. Ale vazne, nie je tam absolutne ziadna sanca, ani nadej. Nie je tam nejaka finta?
srska
01.06.11,16:34
Asi v Honk Kongu, to este zistim. Ale vazne, nie je tam absolutne ziadna sanca, ani nadej. Nie je tam nejaka finta?
finta je len taká, že colná správa to zlikviduje bez tvojej prítomnosti :) taký múdry je zákon.
zilla
01.06.11,16:48
Tak dakujem velmi pekne za radu. Ak by Vas napadol nejaky figel ako ich ziskat, vklude napiste. Dakujem velmi pekne
lukasuhrik
29.10.11,21:07
Zdravím, mám rovnaký problem. Chcem sa spýtať ako to dopadlo s tvojím prípadom?