gabika123
01.06.11,17:17
Dobrý deň, možno to bude hlúpa otázka ale chcela by som sa uistiť...som študentka VŠ, momentálne ma prijali do práce na obdobie prázdnin a v pracovnej zmluve mám napísanú mzdu 340,- (brutto)... viem, že je to hrubá mzda, ale pre uistenie by som sa chcela ešte opýtať, či mi to ešte budú z toho sťahovať odvody a daň, keďže som študentka?
Ďakujem pekne za odpoveď :)
veronikasad
01.06.11,15:26
KEJKA
01.06.11,15:38
Máš podpísanú Dohodu o brig.práci študenta, alebo iný typ prac.zmluvy?
gabika123
02.06.11,15:29
ďakujem pekne :) je to len dohoda o pracovnej činnosti, tak preto som sa pýtala lebo do teraz som pracovala ale mala som dohodu o brigádnickej práci študenta tak tam mi nesťahovali nič, lebo prakticky nebolo ani z čoho...
veronikasad
02.06.11,18:05
ďakujem pekne :) je to len dohoda o pracovnej činnosti, tak preto som sa pýtala lebo do teraz som pracovala ale mala som dohodu o brigádnickej práci študenta tak tam mi nesťahovali nič, lebo prakticky nebolo ani z čoho...
V prvom príspevku si písala o práci na pracovnú zmluvu, preto som ti pridala link na výpočet odvodov.

Z dohody o pracovnej činnosti platí odvody len zamestnávatel, rovnako ako z dohody o BPŠ.
KEJKA
02.06.11,18:08
ďakujem pekne :) je to len dohoda o pracovnej činnosti, tak preto som sa pýtala lebo do teraz som pracovala ale mala som dohodu o brigádnickej práci študenta tak tam mi nesťahovali nič, lebo prakticky nebolo ani z čoho...
či ti budu sťahovať alebo nie a koľko, to závisí od druhu PP a od výšky odmeny.
Tweety
02.06.11,18:11
či ti budu sťahovať alebo nie a koľko, to závisí od druhu PP a od výšky odmeny.
Liduš, ale ona nemá PP na PZ, má len brigádu. Nemá mzdu, ale odmenu, takže žiadne odvody.
veronikasad
02.06.11,18:15
v prvom príspevku písala o pracovnej zmluve
Tweety
02.06.11,18:15
To áno, ale ďalej to už má správne.
KEJKA
02.06.11,18:19
či ti budu sťahovať alebo nie a koľko, to závisí od druhu PP a od výšky odmeny. chcela som ešte napísať, že už nadpis-pomenovanie témy je zavádzajúce, lebo nemáš mzdu ale odmenu.


Liduš, ale ona nemá PP na PZ, má len brigádu. Nemá mzdu, ale odmenu, takže žiadne odvody.
ked som písala o zrážkach, mala som na myslí nie odvody /len všeobecne/ ale daň zpríjmu.
gabika123
14.06.11,16:26
Ahojte, predovšetkým sa vám chcem ospravedlniť za zle uvedenie...tak je to dohoda o vykonaní práce, čiže to znamená, že dostanem tú plnú sumu, ktorú v tejto dohode mám uvedenú? :) Ďakujem vám všetkým :---
Tweety
14.06.11,16:29
Ahojte, predovšetkým sa vám chcem ospravedlniť za zle uvedenie...tak je to dohoda o vykonaní práce, čiže to znamená, že dostanem tú plnú sumu, ktorú v tejto dohode mám uvedenú? :) Ďakujem vám všetkým :---
Ak máš podpísané Vyhlásenie k zdaneniu, uplatnia Ti NČ, takže zdanený budeš mať len rozdiel medzi odmenou a NČ, ak ho podpísané nemáš, zdaní sa Ti celá odmena. NČ je 296,60€.
sybila3
15.06.11,11:47
ak je vyplatená mzda alebo odmena z pokladne stačí VPD alebo aj blok z ERP?
sybila3
22.06.11,06:54
viete mi poradiť? ako dávate mzdu vyplatenú v hotovosti? dík
veronikasad
22.06.11,07:56
viete mi poradiť? ako dávate mzdu vyplatenú v hotovosti? dík
K výplatnej listine podpísanej zamestnancom priložíš výdavkový pokladničný doklad.
sybila3
23.06.11,07:34
takže nemusí byť blok z ERP, ja som si vždy dala podpísať výdavkový doklad. nakoľko zamestnanci sú odo mňa 4 hodiny cesty.
sybila3
29.06.11,08:17
ak má celý mesiac zamestnanec PN tak mzda je nula? A PN platí celú SP, predchádzajúci mesiac mal PN pol mesiaca takže tam 10 dní platil zamestnávateľ. dík
Tweety
29.06.11,08:19
ak má celý mesiac zamestnanec PN tak mzda je nula? A PN platí celú SP, predchádzajúci mesiac mal PN pol mesiaca takže tam 10 dní platil zamestnávateľ. dík
Ako môže mať mzdu, keď je PN? Kedže PN pokračuje, poberá od SP nemocenské.Toto sú elementárne veci. Nič v zlom, ale naštudovala si si nejaký ten zákon potrebný k práci, keď sa na každú vec stále pýtaš? Bez štúdia nie je možné vykonávať svoju prácu kvalitne.:)
sybila3
29.06.11,09:04
áno, preštudovala, ale odpovede na určité prípady nenájdem v zákonoch, možno som sa zle vyjadrila, ja viem, že PN dostane od sociálky ale potrebujem vytlačiť výplatnú pásku, mám tam choroba 31 kal.dní/176 hodín a mzda nula, tak sa pýtam, či tlačiť aj takúto pásku??? A porada je predsa na to keď niečo neviem aby som si zistila a zisťujem preto aby som mala účtovníctvo v poriadku tak sa radšej opýtam, ako keby som to mala zle urobiť!!!! Si myslím, že nikto múdry z neba nespadol učím sa už niekoľko rokov a myslím, že ešte sa budem, lebo vždy sa nájde niečo čo je nové čo som doteraz nerobila a neviem to.ďakujem.
VERONIKA6
29.06.11,09:10
áno, preštudovala, ale odpovede na určité prípady nenájdem v zákonoch, možno som sa zle vyjadrila, ja viem, že PN dostane od sociálky ale potrebujem vytlačiť výplatnú pásku, mám tam choroba 31 kal.dní/176 hodín a mzda nula, tak sa pýtam, či tlačiť aj takúto pásku??? A porada je predsa na to keď niečo neviem aby som si zistila a zisťujem preto aby som mala účtovníctvo v poriadku tak sa radšej opýtam, ako keby som to mala zle urobiť!!!! Si myslím, že nikto múdry z neba nespadol učím sa už niekoľko rokov a myslím, že ešte sa budem, lebo vždy sa nájde niečo čo je nové čo som doteraz nerobila a neviem to.ďakujem.
Tlačiť je potrebné aj pásku s nulovou hodnotou. Sú tam predsa hodiny PN a kalendárne dni. Výplatné pásky 1 x zakladám a 1 odovzdám pracovníkovi.
sybila3
29.06.11,09:13
ďakujem, ja tlačím 3x, zamestnancovi, založím do miezd a tretiu priložím k VPD.
Kořalníková Katka
29.06.11,09:17
Prosím Vás keď dôchodca,ktorý je zamestnaný na dohodu o pracovnej činnostia dali by sme mu zmluvu zvýšilo by sa mu niečo dôchodok po určitom čase? Čítala som že keď dôchodca je zamestnaný na zmluvu po určitom čase sa mu dôchodok zvýši prosím vás poradte či som to dobre pochopila ďakujem.
VERONIKA6
29.06.11,09:21
Prosím Vás keď dôchodca,ktorý je zamestnaný na dohodu o pracovnej činnostia dali by sme mu zmluvu zvýšilo by sa mu niečo dôchodok po určitom čase? Čítala som že keď dôchodca je zamestnaný na zmluvu po určitom čase sa mu dôchodok zvýši prosím vás poradte či som to dobre pochopila ďakujem.
Pokiaľ je starobný dôchodca zamestnaný na pracovný pomer, zamestnávateľ platí za neho odvody a preto si dôchodok môže dať 1 x za rok prepočítať. Podmienkou je ukončený pracovný pomer.
sybila3
21.07.11,08:38
ak je zamestnanec na pn celý mesiac, zasielam do ZP aj nulový výkaz? dík
kn-alka
21.07.11,08:48
áno