Marianlvd
01.06.11,18:14
Dobrý deň. Mám s.r.o., ktorá prevádzkuje 5 obchodov. Z toho 3 obchody robia mínus a tým pádom aj celá firma je v strate. Už má moja s.r.očka dlhy aj v sociálnej poisťovni aj na daňovom úrade a ide to do krachu. Prosím poradte mi ako by som mohol aspoň tie 2 obchody čo fungujú zachrániť. Ja uvažujem na vytvorení firmy na manželku a odpredaji majetku. Je to s právneho hladiska možné. Nebudem nejakou formou postihnutelný od štátu, kedže starú s.r.očku nechám s dlhmi voči štátu zkrachovať.
KEJKA
01.06.11,16:43
robí sa to bežne, ale nie takto verejne.
existujú určité právne kroky, či páky, ako napadnúť konateľa .....
nie som právnik, tak viac k tomu nenapíšem. Platí prvá veta.
Marianlvd
01.06.11,17:13
Ako mne ani nejde o to aby som nechal skrachovať s dlhmi moju s.r.očku. Ja sa ju ak to pôjde chcem pokúsiť zachrániť, ale hlavne mi je dôležité, aby aspoň tie dva obchody, ktoré fungujú nedoplácali na ostatné. A preto by som ich chcel predať či už manželke, alebo môjmu zamestnancovi. A moja doplňujúca otázka ešte znie asi takto. Tovar má hodnotu v NC cca 55 tisíc eur. Ja ho môžem predať aj napr. za 10 000eur? A tým zároveň by som vedel určitú čiastku splatiť aj štátu. Je to z účtovného hľadiska v poriadku? Kedže za NC by som to určite nikomu nevedel predať?
misoft
01.06.11,17:21
Zrušiť ti tri neprosperujúce prevádzky - zachrániš prosperujúce.
KEJKA
01.06.11,17:33
A moja doplňujúca otázka ešte znie asi takto. Tovar má hodnotu v NC cca 55 tisíc eur. Ja ho môžem predať aj napr. za 10 000eur? A tým zároveň by som vedel určitú čiastku splatiť aj štátu. Je to z účtovného hľadiska v poriadku? Kedže za NC by som to určite nikomu nevedel predať?
z tohto prídeš o 45000 EUR, tak ďakujem pekne, to už vieme, prečo ti prevádzky krachujú.
Predať môžeš aj takto, lepšie je mať 10000 ako nulu a nepredajný tovar na sklade...... ale nakupovať na sklad v dnešnej dobe?
twe
01.06.11,17:45
Zruste nefungujuce prevadzky a pokracujte iba v dvoch. Na dlhoch s poistovnami sa dohodnite, napr. splatkovy kalendar, odpustenie penale.

Tovar je majetok s.r.o., mozete ho ako konatel predat za cenu, ktoru si zvolite.

Ak nechate skrachovat staru s.r.o. mozete byt postihnuty tak, ze nebudete moct zalozit inu obch.spolocnost najblizsie roky. Bude sa dokazovat zavinenie upadku. Takisto Vas mozu veritelia zalovat, avsak to je neisty vysledok.

Kazdopadne si dajte pozor s tymi presunmi majetku. Pri podozrivych uctovnych presunoch sa casto zacne aj trestne konanie , najma aj veritelia opisu Vas vedomy postup ich ukracovania.
jar88
02.06.11,08:36
z tohto prídeš o 45000 EUR, tak ďakujem pekne, to už vieme, prečo ti prevádzky krachujú.
Predať môžeš aj takto, lepšie je mať 10000 ako nulu a nepredajný tovar na sklade...... ale nakupovať na sklad v dnešnej dobe?
Tých 45.000 € prejde na manželku, alebo skôr na jej sro.
sroservis
02.06.11,11:08
Dobrý deň,

súd môže určiť, že úkony dlžníka (starej s.r.o.), ktoré ukracujú vymáhateľnú pohľadávku veriteľa, sú voči určenému veriteľovi neúčinné (odporovateľnosť právnych úkonov).
jar88
02.06.11,12:13
Dobrý deň,

súd môže určiť, že úkony dlžníka (starej s.r.o.), ktoré ukracujú vymáhateľnú pohľadávku veriteľa, sú voči určenému veriteľovi neúčinné (odporovateľnosť právnych úkonov).
No ale to by pred tým súdom, musel stáť chumaj, nie podnikateľ.
jar88
02.06.11,12:26
Ako mne ani nejde o to aby som nechal skrachovať s dlhmi moju s.r.očku. Ja sa ju ak to pôjde chcem pokúsiť zachrániť, ale hlavne mi je dôležité, aby aspoň tie dva obchody, ktoré fungujú nedoplácali na ostatné. A preto by som ich chcel predať či už manželke, alebo môjmu zamestnancovi. A moja doplňujúca otázka ešte znie asi takto. Tovar má hodnotu v NC cca 55 tisíc eur. Ja ho môžem predať aj napr. za 10 000eur? A tým zároveň by som vedel určitú čiastku splatiť aj štátu. Je to z účtovného hľadiska v poriadku? Kedže za NC by som to určite nikomu nevedel predať?
Ty sa snaž, usiluj o svoju záchranu. Nie o záchranu piatich, či dvoch obchodov.
----------------------------------------
Môže sa ti ľahko stať, že budeš zachraňovať sro. a záujmy iných a ani nezbadáš, že rodina ide dolu vodou.
-----------------------------------------
To chce prísny kalkul, lebo ide o tvoje peniaze. Musíš vylúčiť sentiment a plané nádeje na zlepšenie. Ak ideš do pravidelných finančných strát, treba to jednoznačne zabaliť a nekompromisne ísť za svojimi peniazmi.
Naviac si treba uvedomiť, že aj ukončenie činnosti, stojí značné peniaze.
Nokerla
02.06.11,14:53
Tých 45.000 € prejde na manželku, alebo skôr na jej sro.

Dohodni sa s dodavatelom aby si mu tovar "akoze" vratil a nechal vystavit fa na manzelku resp. novu firmu.
Alebo
nechaj to "preplachnut" cez inu firmu a potom to ta firma preda manzelke.
KEJKA
02.06.11,17:19
Tých 45.000 € prejde na manželku, alebo skôr na jej sro. 45000 na manželku neprejde, len tých 10000 ako predajná cena. A ak to ona dokáže predať lepšie, tak asi to môžeš aj ty a hned tá informácia o nepredajnosti zásob je scetná. Manželka je blíza osoba, tak tam môžeš mať problém.


Dohodni sa s dodavatelom aby si mu tovar "akoze" vratil a nechal vystavit fa na manzelku resp. novu firmu.
Alebo
nechaj to "preplachnut" cez inu firmu a potom to ta firma preda manzelke. čistá špekulácia
Nokerla
02.06.11,19:10
A co ako ze? chcel poradit, tak som poradil.
Samozrejme, ze my obycajni ludia nie sme tak dokonali ako ty.
marjankaj
02.06.11,19:52
A co ako ze? chcel poradit, tak som poradil.
Samozrejme, ze my obycajni ludia nie sme tak dokonali ako ty.

Tak do toho nezaťahuj manželku. Tu ide o dve právnické osoby.
Nokerla
02.06.11,20:13
Citaj poriadne povodny prispevok od zadavatela temy !
marjankaj
02.06.11,20:18
Citaj poriadne povodny prispevok od zadavatela temy !

veď čítam.:cool:
Ja uvažujem na vytvorení firmy na manželku a odpredaji majetku
Nokerla
02.06.11,20:28
dobre teda, zle som sa vyjadril....na firmu, ktorej moze byt konatelka manzelka ;)
marjankaj
02.06.11,20:40
dobre teda, zle som sa vyjadril....na firmu, ktorej moze byt konatelka manzelka ;)

A nemusí vôbec zakladať ďalšie firmy. Môže zatvoriť tie prevádzky, zamestnancov prepustiť, tovar presunúť do iných predajní, zrušiť nájomné zmluvy, poprípade ich dať do prenájmu alebo predať, ak sú jeho majetkom.
A môže aj sám založiť ďalšie s.r.o. (može až tri ak bude jediným spoločníkom), ak s manželkou, tak koľko bude stíhať založiť(aj 50). Konateľom môže byť hocikto.