koob
01.06.11,18:24
Ahojte, rad by som zistil ako si pravne resp. zmluvne zabezpecit sprostredkovanie dlhodobeho obchodneho vztahu.
.
Priklad: mam predavajuceho, ktory hlada odberatela a takisto kupujuceho, ktory hlada pravidelneho dodavatela.
.
Ako si zazmluvnit tento vztah, aby som z neho nieco mal takisto dlhodobo ???..sprostredkovatelsku zmluvu je mozne odvolat bez udania dovodu ...pytam sa pretoze samozrejme ratam s tym, ze dodavatel aj odberatel by sa po case chceli dohodnut vzajomne bez sprostredkovatela(mna) ...takze ako na to aby to nebolo tak skoro ??? :rolleyes: ...DAKUJEM za rady:)
Economic
02.06.11,04:52
Ahojte, rad by som zistil ako si pravne resp. zmluvne zabezpecit sprostredkovanie dlhodobeho obchodneho vztahu.
.
Priklad: mam predavajuceho, ktory hlada odberatela a takisto kupujuceho, ktory hlada pravidelneho dodavatela.
.
Ako si zazmluvnit tento vztah, aby som z neho nieco mal takisto dlhodobo ???..sprostredkovatelsku zmluvu je mozne odvolat bez udania dovodu ...pytam sa pretoze samozrejme ratam s tym, ze dodavatel aj odberatel by sa po case chceli dohodnut vzajomne bez sprostredkovatela(mna) ...takze ako na to aby to nebolo tak skoro ??? :rolleyes: ...DAKUJEM za rady:)

V zmluve treba upresniť lehotu platnosti zmluvy a zakotviť vysokú pokutu v prípade porušenia napríklad práve lehoty.... Ja by som to takto riešila. Pokiaľ to podpíšu, bude to v poriadku, no je jasné, že by mohli mať aj výhrady proti tomu. Vždy je všetko vec dohody.
sroservis
02.06.11,11:05
Dobrý deň,

ako sa uvádza vyššie, zmluva na dobu určitú (čo najdlhšia), provízia stanovená z objemu každého obchodu + dohodnúť si, že provízia sa bude platiť aj z obchodov previazaných osôb.

Je potrebné si však uvedomiť, že nárok na províziu bude limitovaný dohodnutou dobou a ak bude suma provízie priveľká záujemca bude zrejme mať záujem obísť ju (napr. vytvorením nového právneho subjektu a zrušením pôvodného).
koob
08.06.11,14:21
DAKUJEM ZA RADY !!!! PEKNY DEN :):):)
tina225
01.05.12,02:04
Ahoj veľmi by ma zaujímalo ako si pochodil. Mne sa totiž teraz naskytla tá istá príležitosť. Ďakujem. :)