Aipockk
01.06.11,18:26
Dobrý deň, potreboval by som kvalitnú radu.
Situácia je taká, že rodičia si založili s.r.o., začínajú podnikať. Rád by som ich odbremenil od nejakých výdavkov a chcel by som im robiť účtovníctvo. Nemám žiadne skúsenosti, som na VŠ, na začiatku štúdia práv.
Aký máte na to názor ? S čím by som mal začať, potrebujem sa od niečoho odraziť.

Vďaka
KEJKA
01.06.11,16:41
máš aspoň obch.akademiu?
alebo kurz účtovníctva?
odraziť sa musíš nejako odtiaľto....
Katarina
01.06.11,16:51
Tento spôsob odbremenenia od výdavkov nepovažujem za najšťastnejší. Ako píšeš, nemáš žiadne skúsenosti. Čo tak nájsť si brigádu a finančne prispieť na účtovníka.:)
srska
01.06.11,16:51
máš aspoň obch.akademiu?
alebo kurz účtovníctva?
odraziť sa musíš nejako odtiaľto....
aj od porady.sk:)
Aipockk
01.06.11,18:15
máš aspoň obch.akademiu?
alebo kurz účtovníctva?
odraziť sa musíš nejako odtiaľto....

Nie to nemám, mám ale internet, pár drobných na nejakú publikáciu, trpezlivosť, chuť a snáď aj niečo v hlave. Nejakú praktickú radu by som teda privítal skôr, napr. kvalitnú knihu, či článok, fórum, účtovný program..niečo také.
KEJKA
01.06.11,18:18
stále málo informácii..............čo máš v hlave?
skús vygugliť "svokrina kuchyňa" - je to jednoducho napísaná kuchárka práve o PU. Ak to prečítaš na dúšok a bude ti to jasné, môžeme pokračovať.
pavol54
01.06.11,19:00
Neboj sa začni, ja som ako strojár začínal s dvoma brožúrami, kde som sa učil šibeničky, ručne som viedol účty, a tzv účtovníčka mi posr..a čo mohla, potom som sa zmohol na počítač vtedy ešte 486, to poznajú aj pamätníci, dnes za tie prachy kúpiš tri notbuky, účtovný program za pár stovák sa dá zohnať bežne, najlepšie multiverziu, na konci roka ti musia sedieť súvaha a výkaz ziskov, ten sa dá odkontrolvať na drsr.
Aipockk
02.06.11,06:52
Vďaka, dúfal som, že niekto niečo podobné napíše. Vďaka aj Kejke za radu. Ešte chcem vedieť jednu vec- rád by som sa najprv naučil jednoduché účtovníctvo a až potom podvojné. Vo svokrynej kuchyni sa naučím aj to jednoduché ? A čo sa týka účtovných programov, aké sú na to výdavky ?
srska
02.06.11,06:59
Vďaka, dúfal som, že niekto niečo podobné napíše. Vďaka aj Kejke za radu. Ešte chcem vedieť jednu vec- rád by som sa najprv naučil jednoduché účtovníctvo a až potom podvojné. Vo svokrynej kuchyni sa naučím aj to jednoduché ? A čo sa týka účtovných programov, aké sú na to výdavky ?
záleží akú verziu programu na pú si vyberieš. napríklad pohoda (http://www.stormware.sk/pohoda/cenik.aspx)
zk24
02.06.11,07:05
Dobrý deň, potreboval by som kvalitnú radu.
Situácia je taká, že rodičia si založili s.r.o., začínajú podnikať. Rád by som ich odbremenil od nejakých výdavkov a chcel by som im robiť účtovníctvo. Nemám žiadne skúsenosti, som na VŠ, na začiatku štúdia práv.
Aký máte na to názor ? S čím by som mal začať, potrebujem sa od niečoho odraziť.

Vďaka


Fuuuu. No, ak nebudu platcami DPH a nebudu obchodovat so zahranicim, tak mas cas do najblizsieho danoveho priznania na to aby bolo vsetko OK, a ak nebudu mat zamestnancov, tak to pojde postupne.

Nevieme v com budu podnikat, mozno sa nauc vystavit spravne fakturu. Rozhodne by som do toho nesla sama, lebo otvoris uctovny software a nebudes ani len tusit co kde zadat... Ak nemas paru o uctoch a podobne.
Nemyslim ze zacinat jednoduchym uctovnictvom je dobre, pretoze v s.r.o. ho vobec nevyuzijes, a ani pri prechode na podvojne ti nebude velmi k uzitku.

Stiahni si danovy kalendar, aby ste nepremeskali ziadne zasadne danove terminy, nauc sa vystavovat faktury, zozen si uctovny software (ja mam oberon), a zavolaj si niekoho na zaklady uctovnictva, ktory ta to douci.

Mozno rodicom usetris 50 eur mesacne za uctovnictvo, avsak prva pokuta z danoveho uradu moze byt 1,660 eur, a mozno vas samotny software vyjde drahsie ako naklady na uctovnika.

ja ti drzim palce, ale bezhlavo do toho nechod. Jedien po boku niekoho skuseneho. Urcite v okoli niekoho najdes.

Zvladnut sa to da. Bude zalezat len kolko casu a usilia budes ochotny do toho investovat.

Uctovnictvo nie je len vystavit a zaplatit fakturu... Ale drzim palce ;)
promont maja
02.06.11,07:24
:) ... aj keď je asi už po termíne, tak by som, ja osobne, na tvojom mieste podala prihlášku na pomaturitné štúdium, t. j. tzv nadstavbové štúdium na Obchodnej akadémii .. tak by si dostal tie správne informácie ... a bol by si nútený aj na sebe pracovať a určite by si to naplno využil ...

... motivácia: http://www.porada.sk/t69478-studium-v-strednom-veku-nadstavbove-studium.html ... či? ... aj keď možno, nie si v strednom veku ... :):):)
novyclenklubu
11.08.11,12:54
no...ja by som využila internet, to áno, ale určite by som sa prihlásila nakurz. Tiež o tom totiž uvažujem. Zisťovala som a aj som dobré referencie na IJAV - neviem, či poznáš. Kurzy trvajú cca cez jeden mesiac, je to kompletne na PC a povedali mi, že riešia praktické prípady, s ktorými sa najčastejšie stretneš.

Ja som z PB a čítam práve stránku školy Inštitút jazykov a vzdelávania Považská Bystrica...poslala by som aj link, ale ešte nemam na porade 15 prispevkov, tak nemôžem. Tak možno ti to pomôže, keď vygoogliš. Kurz účtovníctva sa ale určite oplatí, aj popri samoštúdiu.