holub3569
01.06.11,18:31
Ahojte,
1. Môžem jeden zo štyroch strešných zvodov napojiť na mestskú kanalizáciu?
Počul som že jeden áno. Je to pravda?
2. Mám plynovú prípojku pred plotom a rúru cca 20m chcem viest po plote z vonkajišej strany plota. Potrebujem zvolenie od suseda? Vedie nam tadiaľ aj spoločný privod na vodu a v šachte mame každý svoj vodomer. Medzi jeho domom a mojim plotom je cca 1-1,2 m.
Díky za rady.
pivko
01.06.11,16:39
Možeš aj všetky , však za to zaplatíš, prídu vodári spočítajú plochu strechy, nahodia koeficient a cvakáš. Ten plyn by som radšej dal do zeme a nie po plote. Jednoznačne plastová rúra.
holub3569
01.06.11,16:54
ano, viem že sa za to platí ale ja platiť nechcem.
a ten plyn mi bude prechadzať cez betonovu platnu tak nechcem sekať.
Erzebeth
01.06.11,21:10
ano, viem že sa za to platí ale ja platiť nechcem.

:confused:;):) Kto už by chcel ?
mendo933
02.06.11,04:05
1. Nie, jedine ak by bola dazdova tak aj vsetky
2. do zeme. Po plote vediete aj privod pitnej vody? Co na to mraz?
TomasHC
02.06.11,05:07
Niekde zvody do kanalizacie zviest nemozes ani keby si chcel platit - ak nie je na to dimenzovana siet.
pivko
02.06.11,06:39
Platiť budeš:mee: lebo v dnešnej dobe už musíš mať revíznu kanalizačnú šachtu cez ktorú ti ujo:D z vodárni zasunie:D sondu do rúry aby zistil koľko ďalšie rúry:D máš tam napojené. Tak že plateniu sa nevyhneš.
mendo933
02.06.11,07:08
Treba sa hlavne informovat vo svojej lokalite ci to môzes vôbec napojit, lebo vetsinou nedovolia do splaskovej kalanalizacie napojit dazdovu prip. povrchovu vodu aj keby si mal zato platit ako spomenul uz Tomas HC

Niektore obce /mesta maju zvlast dazdovu kanalizaciu, ktora usti mimo centralnej COV a ta je urcena pre zvod dazdovej vody.
fiunko
03.06.11,11:11
1. Isté obce majú VZN, ktoré výslovne zakazujú napojenie dažďovej vody na kanalizáciu (problém je v tom, že väčšina kanalizácie má malú dimenziu a ledva stája odpad a nie to ešte dážďovú vody každého chytráka). Odporúča spraviť si trativody na vlastnom pozemku.
2. Plyn je najlepšie ťahať v zemi, oceľová rúra s izoláciou a cez betón prevŕtať dieru (potrubie je DN 25 a také vrtáky existujú), vložíš chráničku a tak obídeš múr. Takto ťa to prežije nemáš problém.
cowboyka
31.07.11,12:30
asi mimo témy, ale chcela by som sa opýtať. Sme radová bytovka, jednoizbové byty majú strešné zvody odpadu priamo v byte a nám to pravidelne pri silných búrkach a prietržach vytečie na prízemí do vchodu a máme tam veľké kaluže vody. Môže to byť niekde upchaté alebo máte s takýmto problémom nejaké skúsenosti? ďakujem
holub3569
01.08.11,05:29
u nas v panelaku sa to tiez stavalo a pretekalo to cez spoje rur tesne nad kolenom v suterene.Dal som to poriadne utesnit a je to zatial OK. Voda ktora steka zo strechy pri silnych privaloch dazda narazala na to koleno a tlacila sa von cez tie spoje ako som spominal. Mozno pomoze.
cowboyka
01.08.11,10:11
u nas v panelaku sa to tiez stavalo a pretekalo to cez spoje rur tesne nad kolenom v suterene.Dal som to poriadne utesnit a je to zatial OK. Voda ktora steka zo strechy pri silnych privaloch dazda narazala na to koleno a tlacila sa von cez tie spoje ako som spominal. Mozno pomoze.
no u nás tam máme taký plechový zvod, do ktorého sa nedostaneme, tak neviem, ako to vlastne vyriešiť. Do suterénu sa voda už nedostane, pretože ako sú tie jednoizbové byty, tak tie majú pri vchodových dverách tie duté zvody. Nemôže tam byť niečo upchaté medzi prvým poschodím a prízemím?? Lebo byty nehlásia, že majú nejaký problém. Problém je tá vody na prízemí.
andiablo
01.08.11,13:44
máte správcu bytovky treba sa u neho nahlásiť. Ale ak sa vám to vracia tak to bude upchaté niekde alebo je to slabo utesnene
cowboyka
02.08.11,07:25
máte správcu bytovky treba sa u neho nahlásiť. Ale ak sa vám to vracia tak to bude upchaté niekde alebo je to slabo utesnene
áno, máme správcu. Bude sa to musieť asi hlásiť, pretože sa to fakticky opakuje iba pri silných prietržach, ktoré budú čoraz častejšie - vďaka za dotaz